Yeni Görünümüyle Aynı Küresel Uzman

Nunhems markasının yeni görsel kimliği Bayer CropScience Tohum ve Bitki Koruma ürünleri markalarına göre düzenlendi. Paketleme, reklam, broşür ve internetteki görünüm gibi ilgili tüm materyaller yeniden tasarlandı ve 1 Nisan 2014 itibariyle uygulamaya konuldu.

Sebze tohumu ıslahı ve üretimi konusunda dünyanın öncü şirketlerinden biri olan Nunhems, 1 Nisan 2014 itibariyle görsel kimliğini değiştiriyor. Şirket, bundan sonra Bayer CropScience Sebze Tohumu Birimi olarak anılacak ve ilgili iş biriminin sebze tohumları markası olarak pazarlanacak. Bu uzmanlaşmış iş birimi, araştırmadan satış sonrası hizmetlere kadar tüm küresel sebze tohumları aktivitelerinden sorumlu olacak.

“Nunhems marka adını sektörde varolan yüksek bilinirliğine duyduğumuz saygıdan ötürü bir ürün markası olarak yaşatacağız. Ancak müşterilerimiz için esas önemli olan – birçoğununun hali hazırda tek şirket olduğumuzu bildiği gibi – küresel uzman olmaya devam etmemiz” şeklinde görüş bildiren Sebze Tohumları Birimi Başkanı Joachim Schneider, “Müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kalitede yenilikçi ürünler sunmayı sürdüreceğiz. Ekiplerimizle çalışmalarımızı sürdürerek hizmetlerimize katma değer getirecek bilgileri geliştirip paylaşacağız” dedi.

Nunhems markasının yeni görsel kimliği Bayer’in meyve ve sebze portföyünün değerini önemli ölçüde yükseltecek genel stratejisini yansıtıyor.

Bayer CropScience Tohum Birimi Başkanı Frank Terhorst ise konu hakkındaki açıklamasında “Kendimizi dünya gıda güvenliğini arttırmaya adadık. Bunu başarmak için, tohum, kimyasal ve biyolojik bitki korumadan yaygın hizmet ve destek programlarına yayılan bitki çözümleri sunmaya odaklandık. Bu bağlamda sebze tohumları benzersiz uzmanlığı ve direkt müşteri etkileşimi ile ürün portföyümüze değerli katkı sağlıyor” dedi.

Türk sebze tohumu pazarında en güçlü ilk 3 firma arasında bulunan Nunhems Tohumculuk A.Ş., 1988 yılında Türkiye’deki faaliyetlerine başladı ve 2003 yılından beri bugünkü yerinde 12,7 hektarlık alanda yer almayı sürdürdü. Ar-Ge’ye yaptığı toplam 8,1 milyon TL’lik yatırımla hızla gelişen şirket yürüttüğü çalışmalarla bugünkü çeşitliliğine ulaştı. Bugün Antalya’daki bu istasyonda bir yandan kapalı alanda biber, domates ve hıyar ıslahı yapılırken diğer yandan farklı bölgelerde, açık alanda sanayi domatesi, turşuluk hıyar, soğan, havuç, karpuz ve kavun üzerine Ar-Ge çalışmalarını devam ettiren şirket; bu çalışmalara yönelik yatırımlarını günden güne arttırıyor.

Türkiye, hem büyük tüketim kapasitesi hem de ihracat kapasitesiyle sebze tohumları alanında dünya genelinde önemli bir yere sahip ve önemi gün geçtikçe artmakta. Bayer CropScience ise şirket olarak pazardaki bu gelişmelere öncü olmak ve pazarı yönlendirmeyi hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin