TÜMOSAN Traktörleri Tunus’ta Kullanılacak

Traktör ve dizel motor üretiminde 37 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en önde gelen üreticileri arasında yer alan TÜMOSAN, Başbakanlığa bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) “Tunus Cumhuriyeti Tarım Bakanlığına Hibe Edilmek Üzere Traktör Alımı” ihalesini kazandı. İhaleyi kazanan TÜMOSAN, Tunus Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı için ürettiği 70 adet traktör ve bağlı ekipmanı sözleşme tarihinden itibaren 200 gün içerisinde teslim edecek.

Türkiye, TİKA aracılığıyla Pasifik’ten Orta Asya’ya, Ortadoğu ve Afrika’dan Balkanlara, Kafkasya’dan Latin Amerika’ya kadar birçok ülke ile bilgi ve tecrübesini paylaşıyor. TÜMOSAN da TİKA ve Tunus Makamlarının ortaklaşa geliştirdiği Tarım Projeleri kapsamında ülkemizin üretimi olan Konya’daki üretim merkezinden Türkiye’nin dört bir köşesine ve yurtdışına satışını yaptığı yüksek kaliteli traktörlerini Tunus’ta da kullanıma sunacak. Ulusaldan evrensele bir marka yaratma hedefiyle Ar-Ge yatırımlarını artırarak sürdüren TÜMOSAN’ın ihale kapsamında teslim edeceği ürünler arasında Türkiye’de de önemli bir ihtiyacı karşılayan 100 beygir üzeri traktörler de bulunuyor.

TÜMOSAN, kendi tasarımları ve kendi ileri teknoloji ürünleriyle ihracatını artırmayı, traktör üretimindeki başarısıyla Türkiye’nin adını uluslararası platformlarda duyurmayı hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap