Stellantis N.V ve NioCorp Nadir Toprak Çıkışı Şartnamesi İmzaladı

Stellantis N.V. (“Stellantis”) ve NioCorp Developments Ltd. (“NioCorp” veya “Şirket”) (Nasdaq:NB) (TSX:NB) Nadir Toprak Çıkışı Ön Şartnamesi (“Term Sayfası”) imzaladığını açıkladı. Amaç, Stellantis’in esnek tedarik zincirleri oluşturma ve 2038 yılına kadar karbon net sıfıra ulaşma taahhüdünü desteklemek ve NioCorp’un ABD’de manyetik nadir toprak oksitlerin ticari üretimine giden yolu hızlandırmaya yardımcı olmak için kesin bir nadir toprak tedarik anlaşması yapmaktır.

Bugün imzalanan Şartname, NioCorp’un Elk Creek Kritik Mineraller Projesinde (“Elk Creek Projesi”) üretmeyi hedeflediği belirli miktarlarda neodimiyum-praseodimyum oksit, disprosyum oksit ve terbiyum oksit için 10 yıllık bir alım sözleşmesi için kesin bir anlaşma öngörmektedir. Güneydoğu Nebraska’da, yeterli proje finansmanının alınmasına tabidir. Nihai ciltler, kesin bir anlaşmada belirlenecektir.

 

“2038’e kadar net sıfır karbona ulaşacağız”

Stellantis Baş Satın Alma ve Tedarik Zinciri Sorumlusu Maxime Picat, “Stellantis, 2038 yılına kadar karbon net sıfır olma taahhüdüyle sektöre liderlik etmeyi amaçlıyor – yenilik ve kaynak bulma stratejilerimizin tamamen yeniden tanımlanmasını gerektiren bir hedef. NioCorp gibi ortaklarla çalışarak, hareket kabiliyetini karbondan arındırmak ve Şirketin Dare Forward 2030 stratejimizde vurgulanan küresel elektrifikasyon planlarının başarısı için gerekli stratejik hammadde tedarikini sağlamak amacıyla önemli adımlar atıyoruz” dedi.

NioCorp İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Mark Smith, “NioCorp ve Stellantis’in, Stellantis’in manyetik nadir toprak tedarik zincirini iş birliği içinde geliştirme konusunda anlaştıklarını duyurmaktan çok memnunuz. 2038’e kadar net sıfır karbona ulaşacağız.  NioCorp’un, araç elektrifikasyonu için gerekli olan çok sayıda kritik mineralin potansiyel bir ABD tedarikçisi olarak konumunun, tedarik zincirlerini güvence altına almak ve büyüme hedeflerini desteklemek için Stellantis’e önemli seçenekler sunduğuna inanıyoruz” dedi.

Elk Creek Projesi’ni oluşturan nadir toprak mineral kaynağı üzerinde herhangi bir ekonomik analiz tamamlanmadığından, ilgili tüm faktörler dikkate alındıktan sonra nadir toprak elementlerinin çıkarılmasının makul bir şekilde gerekçelendirilebileceği ve ekonomik olarak uygulanabilir olup olmadığı belirlenmeden önce daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.

Bağlayıcı bir teslim alma anlaşmasına giriş, gerekli özenin tatmin edici bir şekilde tamamlanmasına, nihai şartların müzakere edilmesine ve karara bağlanmasına, kesin belgelerin müzakere edilmesine ve düzenleyici onaylar dahil olmak üzere mutat kapanış koşullarına tabidir. Herhangi bir bağlayıcı anlaşmanın burada açıklanan şartlara göre akdedileceğine dair hiçbir güvence olamaz

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap