New Holland, sürdürülebilirlik alanındaki liderliğini pekiştiriyor

Marka, gaz üretimi için yenilikçi bir ekosistem oluşturulmasını desteklemek amacıyla Brezilya’da biyometan sektörünün önde gelen şirketleri ile bir ortaklık gerçekleştiriyor.Temiz enerjide dünya lideri New Holland Agriculture, organik atıkların ayrışmasından elde edilen gazın üretimi için yenilikçi bir ekosistemin oluşturulması amacıyla Brezilya’daki biyometan sektöründe lider şirketlerle ortaklık kurduğunu duyurdu. Yeni ekosistem, ülkede türünün ilk örneği ve biyogaz pazarında devrim yaratmayı vaat ediyor.

Girişim, hayvan atıklarından biyogaz üretimi olanaklarını keşfetmeyi ve aynı zamanda ülkede yenilenebilir enerjilerin kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor. Brezilya biyogaz pazarında benzeri görülmemiş çözümün piyasaya sürülmesi, ülkenin sürdürülebilir geleceğine yönelik büyük bir adımı temsil ediyor.

New Holland

Hayvancılık atıklarından biyometan üretimi olanaklarını araştırıyoruz

Bu benzeri görülmemiş çözümün Brezilya biyometan pazarında piyasaya sürülmesi, New Holland, Iveco Group ve biyogaz tesislerinin proje tasarımı, inşaatı, bakımı ve işletilmesinden biyosindirim çözümlerinin geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir şirket olan Sebigás Cótica arasındaki başarılı bir işbirliğinin sonucudur. – ve Air Liquide – endüstriyel gazlar, teknoloji ve endüstri ve sağlık hizmetlerinde dünya lideri.

New Holland Tarım’ın İngiliz şirketi Bennamann ile Avrupa’da yaptığına benzer şekilde, girişim, hayvan atıklarından biyometan üretimi olanaklarını keşfetmeyi ve aynı zamanda ülkede Tarım için yenilenebilir enerjilerin kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu teknolojinin gelişi, Brezilya’da biyometan gazıyla çalışan ilk çekicinin satışını takip ediyor: Organik atıkların ayrışmasından elde edilen gazı yakıt olarak kullanabilen bir T6.180 Metan Power, bir şirket olan SF Agropecuária’ya satıldı.

Deneysel biyometan projesinin bir parçası olmak üzere seçilen mülk, enerji üretmek için atık kullanımında öncü olan aynı çiftliktir

Tüm sistem potansiyel olarak Brezilya biyogaz pazarının büyümesine izin verebilir. Yenilenebilir enerjiye yönelik artan taleple birlikte, yeni çözüm tarafından üretilen biyometan, dizel ve diğer fosil yakıtlara uygun bir alternatif olma potansiyeline sahiptir. Ayrıca, başta inek ve domuz olmak üzere hayvansal atıklardan biyometan üretimi, sera gazı emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunur ve çözümü çevre dostu hale getirir.

Proje, Brezilyalı gazeteciler ve paydaşların katıldığı iki günlük özel bir medya etkinliği olan ve aynı zamanda T6.180 Metan Elektrikli Traktörü üzerinde bir test sürüşü de içeren “Methane Power Experience” ile başlatıldı.

New Holland Tarım Marka Başkanı Carlo Lambro şunları söyledi: “Markamızın alternatif tahriklerde ve aynı zamanda döngüsel ekonomi modelini uygulamak için yeni kazanan uygulamaları araştırıp geliştirmede lider konumunu somut eylemlerle teyit ederek, sürdürülebilirlik stratejimizi küresel düzeyde güçlendirmeye devam ediyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap