Hayvan Sağlığı Ürünleri Sunan VETAŞ, İlk Sırayı Zorluyor

Türkiye ilaç sektöründe ilk 5 şirket içinde yer alan DEVA Holding A.Ş. (DEVA HOLDİNG), 21Mayıs 2014 tarihinde Grand Hyatt Hotel’de gerçekleşen basın toplantısında 2014 ilk çeyrek finansal sonuçlarını ve bağlı şirketlerinden VETAŞ Veteriner ve Tarım İlaçları A.Ş. (VETAŞ) hakkındaki gelişmeleri paylaştı.

Basın toplantısında konuşan DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Philipp Haas, 2014 yılının ilk çeyreğinde 112,1 milyon TL. satış gerçekleştirdiklerini, finansal piyasalarda yaşanan olumsuz şartlara, faiz ve kur dalgalanmalarına rağmen, ilk çeyrek dönemi yaklaşık 1,1 milyon TL. kâr ile kapatarak, aynı zamanda yatırımlarına da hız kesmeden devam ederek başarı kaydettiklerini söyledi.

DEVA Holding bağlı şirketlerinden VETAŞ, ürettiği çok sayıda hayvan sağlığı ürünlerinin yanı sıra gerçekleştirmeye başladığı ihracat ile de ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor.

DEVA Holding iştiraklerinden, hayvan sağlığı alanında ilaç üreten VETAŞ’ın yüksek kalite standartları çerçevesinde, tüm ürünlerini Türkiye’de üreterek ilk sıralara yerleştiğinin altını çizen Haas, yaptıkları ihracat hamleleri ile “hayvan sağlığı ürünlerini ihraç ederek ülkeye döviz girişi sağladıklarının önemini vurguladı. DEVA Holding olarak yerli ilaç sektörünün gelişmesine ve ekonomiye olumlu yönde katkı sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Hayvan sağlığı ve tarım ilaçlarının üretimi ve pazarlaması amacıyla DEVA Holding çatısı altında 1973 yılında kurulan VETAŞ hayvan sağlığı ilaçları pazarında ilk 3 firma arasında yer alıyor. Türkiye’de Avrupa otoritelerince onaylı EU GMP sertifikalı, ileri teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış tesislerde veteriner ürünleri üreten tek yerli şirket olan VETAŞ, pazardaki yenilikçi konumunu 2014 yılında da sürdürmeye devam ediyor. Geçen yıl piyasaya 10 yeni ürün sunan VETAŞ, 2014 yılında da 12 yeni ürünü veteriner hekimlerin hizmetine sunuyor. Bu ürünler içinde çiftlikte yetişen balıklar için geliştirilen “akuakültür” ürünleri dikkat çekiyor.

2014 yılında Birleşik Arap Emirliklerine hayvan sağlığı ürünleri ihraç etmeye başlayan VETAŞ, yakın zamanda Balkanlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki çeşitli ülkelere de ihracat gerçekleştirecek.

VETAŞ’ın Türk Veteriner Hekimlerinin, yetiştiriciye daha iyi hizmet verebilmesi ve güncel gelişmelerden haberdar olmaları amacıyla başlattığı “VETAKADEMİ Kampüs” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Ulusal ve uluslararası bilim insanlarının desteğiyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde yerel ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlenen bilimsel toplantılara katılan ve sertifika alan veteriner hekim sayısı Nisan 2014 itibarı ile 250’ye ulaştı. Vetaş bu sayıyı yıl sonuna kadar 1.000’e yükseltmeyi hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin