BKT, Çevre Dostu Lastikler Üretmeye Devam Ediyor

Kuşkusuz tarım, artan küresel gıda talebi göz önüne alındığında, gezegeni beslemede kilit bir rol oynamaktadır.

Kuşkusuz tarım, artan küresel gıda talebi göz önüne alındığında, gezegeni beslemede kilit bir rol oynamaktadır. Öte yandan, sera gazı emisyonları, su ayak izi veya toprak sıkışması gibi çevre üzerinde önemli etkilere sahip. Tarımsal çevreyi korurken maksimum üretkenliğe ulaşmak, gelecek nesiller için kırsal kalkınmayı sağlamak zorunda olan günümüz çiftçileri için büyük bir zorluktur. İnovasyon, teknoloji, araştırma, dijitalleşme ve robotik, bu hedefe ulaşmak için güçlü kaldıraçlar olarak hizmet ediyor.

Bu çerçevede, en eski tarım uygulamalarından biri gündeme geldi. Gerçekten de geleneksel toprak işleme, yani ekilebilir arazinin yoğun sürme ve tırmıklama dahil olmak üzere toprak işlemesi, toprak besin maddelerinin ve organik maddenin kaybına yol açan toprak yapısı ve işlevi için büyük bir tehdit olarak kabul edilir.

Aksine, toprak biyoçeşitliliğinin korunması ve toprak yapısındaki bozulmanın en aza indirilmesi amacıyla, hafif toprak işleme veya minimum toprak işleme gibi koruyucu toprak işleme uygulamaları giderek daha popüler hale gelmektedir. Bu tür uygulamalar, toprağı korumak için ekinlerin örtülmesini, toprak mikroorganizmaları lehine çeşitlendirilmiş ürün rotasyonunu ve adından da anlaşılacağı gibi, 20-25 cm aralığında hafif toprak işlemeyi dikkate alarak, azaltılmış toprak işlenmelidir.

“Toprağın ve tarımın korunması gezegenin en temel konusu”

Aynı hedefi paylaşan güvenilir ortaklar ve uzmanlarla işbirliği yapmak her zamankinden daha önemli. Son teknoloji lastik çözümlerinin araştırılması ve geliştirilmesine yönelik sürekli taahhüdü sayesinde BKT, günümüz çiftçilerinin özel ihtiyaçlarını karşılayan geniş bir yüksek kaliteli ürün yelpazesi tasarlamıştır.

Hafif toprak işleme ve toprak koruma trendiyle tamamen uyumlu olan BKT, çiftçilerin daha ağır yükleri toprağın sıkışmasını önleyerek taşımasına olanak tanıyan en yeni nesil traktörler için çok sayıda lastik modeli sunuyor.

BKT’nin hem hasat hem de nakliye işlemlerine uygun, sert topraklarda bile etkili ve verimli toprak işlemeye olanak tanıyan üst düzey ürünü AGRIMAX FORCE mevcut. IF teknolojisi sayesinde AGRIMAX FORCE, ağır yükleri standart bir lastiğe kıyasla daha düşük şişirme basıncında taşıyarak toprak sıkışmasını azaltır. Konforlu bir sürüş deneyimi, mükemmel çekiş, olağanüstü kendi kendini temizleme özelliklerinin yanı sıra düşük yakıt tüketimi sağlayan yüksek güçlü traktörler ve biçerdöverler için harika bir lastiktir. Seri, 2,30 metrelik çarpıcı bir çapa sahip IF 750/75 R 46 versiyonunu içerir. AGRIMAX FORCE serisi, BKT’nin sürekli değişen tarım pazarının zorluklarını karşılayan gelişmiş lastik mühendisliğinin sonucudur.

BKT

Ürün verimliliğini korur ve toprağın sıkışmasını önler

Güçlendirilmiş naylon karkasa sahip bir lastik olan AGRIMAX FORTIS, tarlalarda artan üretkenlik ve azaltılmış toprak sıkışması sayesinde toprağın korunmasını da sağlar. Mükemmel çekiş ve yol tutuşunun yanı sıra, 65 km/saate varan yüksek hızlarda bile ağır yüklerin taşınmasını olanak tanır.

Aynı ailenin bir parçası olan AGRIMAX RT 855, hem mükemmel sürüş konforu hem de çekişin yanı sıra saha operasyonlarından yol kullanımına hızlı bir geçiş sağlayan üstün kendi kendini temizleme özellikleriyle öne çıkan bir lastiktir. Ayrıca zeminde olağanüstü yüzdürme özellikleri sağlar ve ürün verimliliğini korumak için idealdir.

Toprağın sıkışmasını önlemek için tasarlanmış IF lastiği RIB 713 vardır. Standart bir lastikle karşılaştırıldığında IF teknolojisi, ağırlığı eşit olarak dağıtırken daha düşük şişirme basıncıyla birlikte toprakta daha geniş bir temas alanı sağlar. Çelik kuşaklı kasa, mükemmel delinme direncinin yanı sıra zemindeki anızların neden olduğu hasarlara karşı koruma sağlar. “D” sınıfı hız sınıfı sayesinde, lastik yolda 65 km/sa (40 mph) hız zirvelerine ulaşabilir.

Tüm bu çözümler, Hintli çokuluslu şirketin çiftçilerin ihtiyaçlarını hızlı ve verimli bir şekilde karşılama taahhüdünü bir kez daha vurgulamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap