Bir Sürdürülebilirlik Öyküsü: Sandgården Çiftliği Ve BKT Lastikleri

İsveçli Sandgården çiftliği, BKT lastiklerine olan güvenerek toprağa saygıyla en son teknolojiyi birleştirip modern tarımın zorluklarının üstesinden geliyor.

Başarılı bir çiftlik olarak gerçekleşen bir hayal. Sandgården şirketi, Peter Jonzon ve ailesinin İsveç’in güneyindeki Vejbystrand’daki 70 hektarlık bir araziyi sürdürülebilir ve yenilikçi bir tarım modeline dönüştürmesinin hikayesidir.

Sürdürülebilirlik ve yenilikçilik

Başarılarının anahtarı, sürdürülebilir tarıma olan derin bağlılıklarında yatıyor. Peter, “Evimize, sulama sistemlerimize ve tüm patates ekimi öncesi faaliyetlerimize güç sağlamak için güneş panelleri kurduk” diye açıklıyor. Yeşil teknoloji entegrasyonu elbette burada bitmiyor, aynı zamanda çiftlik ekipmanlarına da uzanıyor.

Çiftlik, on yılı aşkın bir süre önce tarım makineleri lastikleri için BKT’ye güvenme kararı al. Petronella Jonzon, sık transferler nedeniyle tercih ettikleri ve bu konunun olmazsa olmazı olan BKT ürünlerinin kalitesini ve dayanıklılığını övgüyle anlatıyor: ““Tarlalar arasında sürekli hareket halinde olduğumuz için BKT lastiklerini seçtik, gördük ki BKT ürünleri aynı zamanda çok uzun ömürlü, yani sürdürülebilirlikleri de mükemmel!

BKT lastikleri bir araçtan daha fazlasıdır; çiftçiler için bir iş arkadaşı, gerçek bir dosttur

AGRIMAX RT 855, AGRIMAX SPARGO, AGRIMAX RT 945 ve AGRIMAX RT 955 gibi model serileri, toprak sıkıştırmasını azaltırken yüksek yük kapasitesi ve optimize edilmiş çekiş sağlanmak amacıyla geliştirilmiştir.

Böylece tarlalarda toprağın canlılığını ve üretkenliğini tehlikeye atmadan çok miktarda tarımsal üretim getirisi olan operasyonlar sağlanmış olur. Ayrıca Pether Jonzon’un da onayladığı gibi bu lastikler kullanıcılar için performans, dayanıklılık ve konforun mükemmel bir birleşimidir: “Birçok saha işi için hassas ekipman kullanıyoruz ve işte tam bu noktada BKT ürünleri devreye giriyor. Yere batmayan, kendi kendini temizleme kapasitesi bulunan lastiklere sahip olmak harika bir şey. Bu lastikler, hava koşulları işimizi zorlaştırıyor olsa bile tüm rutin operasyonlarımız için mükemmel.”

BKT

Sandgården çiftliğinin sürdürülebilirlik ve refah projesi çevreye, döngüsel ekonomiye ve teknolojik yeniliğe olan bağlılığını paylaşan bir ortak olan BKT’de değerli bir müttefik buldu.

İşlerinin önemli bir yönü, tamamen çiftçiler tarafından yönetilen SydGrönt derneğine üye olmalarıdır. Peter Jonzon, “SydGrönt üyesiyiz ve tüm ürünlerimizin satışını bu derneğe emanet ediyoruz” diyor. SydGrönt, İsveç’te yetiştirilen meyve ve sebzeleri modern bir yelpazede geliştirmeyi, satmayı ve dağıtmayı amaçlayarak üyelerinin ürünlerinin İsveçli tüketicilere kolayca ulaşmasını sağlamaktadır.

Bu başarı hikayesinin son bölümü Peter ve Petronella’nın çocuklarına ayrılmıştır. Bu ebeveynler, gerçekten de yalnızca çiftlik mirası değil, aynı zamanda tarıma karşı derin bir tutku ve keskin bir çevre yönetimi duygusu da aktarmak istiyorlar. Sandgården çiftliğinin ve Jonzon ailesinin hikayesi, çevresiyle uyum içinde gelişen tarıma olan derin bağlılıklarının yanı sıra şimdiki zamana derinden kök salıp her zaman geleceğe odaklanarak devam ediyor.

BKT Hikayeleri serisinin özel bir bölümü olan özel videomuzda Sandgården çiftliğinin tüm hikayesini keşfedin.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap