Agritechnica ve EuroTier, Süt Ürünleri Olimpiyatları’nı Destekliyor

Agritechnica ve EuroTier, Özbekistan'da düzenlenen Süt Ürünleri Olimpiyatları 2023 etkinliğinin resmi partnerleri olacak. 

Agritechnica ve EuroTier, Özbekistan’da düzenlenen Süt Ürünleri Olimpiyatları 2023 etkinliğinin resmi partnerleri olacak.

11 Mayıs 2023 – 14. Süt Ürünleri Olimpiyatları’nda, bu yıl Özbekistan’ın Taşkent kentinde, DLG’nin (Alman Tarım Derneği) süt ürünleri konusundaki bilgi birikimi ve yönetimiyle katkıda bulunacağı, bölgeyle ilgili süt ürünleri konularını ele alan uluslararası bir konferans etkinliği düzenleniyor DLG’nin Almanya merkezli iki fuarı, uluslararası tarım makineleri fuarı Agritechnica ve hayvancılık ve hayvancılık yönetimi ticaret fuarı EuroTier, 21-26 Mayıs tarihlerinde konferans programına katılan bir uzmanla ortak olarak yer alacak.

Agritechnica

Su yönetimi büyük bir zorluklar var

Bölgesel tarım makineleri konularını araştıran resmi bir “Agritechnica on Tour” durağı olarak belirlenen Süt Ürünleri Olimpiyatları’nın, uluslararası uzmanların yanı sıra Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan dahil olmak üzere komşu ülkelerden 400 ziyaretçiyi çekmesi bekleniyor.

Özbekistan’, Orta Asya’nın sadece en kalabalık ülkelerinden biri değil, aynı zamanda en genç ülkelerinden biri olduğu için ilgi görüyor. Tarım, modern genetiği, üretim yöntemlerini ve tutarlı bir yem sistemini kullanarak sektörde reform yapmayı amaçlayan bir hükümet programıyla iş gücünün dörtte birinden fazlasını istihdam ederek genel ekonomide önemli bir rol oynamaktadır. Su yönetimi büyük bir zorluk ve ülke hala yakın geçmişinin mirasıyla mücadele ediyor. Yaklaşık 27 milyon hektar ekilebilir arazi, Özbekistan’ın toplam arazi alanının yüzde 63’ünü temsil ediyor.

Beş gün sürecek etkinlik, Özbek süt ürünleri sektörünü derinlemesine incelemenin yanı sıra geleceğin ithalatçıları ve kendi kendine yeten pazarlar olarak Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’in rolünü ve Türkiye’nin bölgedeki konumunu tartışıyor. Sektördeki mevcut teknolojik, sosyal ve insani zorluklar, konferans boyunca konuşma konuları olacak ve en öne çıkanı Dr. Olga Hunger tarafından sunulan “Krizler ve sürdürülebilirlik politikaları: Süt hayvancılığı üzerindeki etki” başlıklı sunum olacak.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap