ZZTK Şubat Ayında Üç Ülkeyi Fethedecek

2014 yılında 6 uluslararası gıda fuarında Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını gerçekleştiren Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK), 2015 yılının ilk 6 ayında 6 uluslararası fuara katılmaya hazırlanıyor.

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi, 8-12 Şubat 2015 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirilecek olan Gulf Food 2015 fuarına 14 metrekarelik bir stand ile katılıyor. Dünyanın en büyük gıda fuarları arasında yer alan fuara ilişkin bilgi veren ZZTK Başkanı Kadri Gündeş; “Ortadoğu firmalarının yanında Kuzey Afrika’dan da pek çok firma Gulf Food 2015 fuarına katılıyor. Geçen yıl ilk kez katıldığımız bir fuardı ama ZZTK olarak çok yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştık” şeklinde konuştu.

9-13 Şubat 2015 tarihleri arasında Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenecek olan Prodexpo 2015 fuarına da 11 metrekarelik bir stand ile katılacaklarını belirten Başkan Kadri Gündeş, “Rusya pazarı için en önemli fuar olan Prodexpo 2015 fuarında zeytin ve zeytinyağımızı tanıtmak için heyecanla bekliyoruz. Özellikle Rusya’nın son aylarda Avrupa Birliği’nden alınan ürünlere uyguladığı ambargoya her ne kadar zeytin ve zeytinyağı dahil olmasa da bu durumun sektörümüzün Rusya’ya olan ihracatını olumlu etkileyeceği düşünülüyor. Bu nedenle de anılan fuarda ZZTK olarak elimizden gelen tanıtımı gerçekleştirek ve bu pazarda sektörümüzün güçlenmesi için destek olmaya çalışacağız” dedi.

Şubat ayında ZZTK’nın son durağı 10-12 Şubat 2015 tarihleri arasında Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde düzenlenecek olan Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı olacak. 12 metrekarelik bir stand ile fuara katılacaklarını dile getiren Kadri Gündeş, ZZTK’nın yeni belirlediği hedef pazarlar arasında yer alan Türkmenistan’da ilk kez bir fuara katılmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek sözlerini noktaladı.

Bunları da beğenebilirsin