Yunanistan’da açılan ilk Lely Center, Hollandalı süt sağım robotlarını Yunanlılar ile buluşturacak.

Yunanistan’da açılan ilk Lely Center, Hollandalı süt sağım robotlarını Yunanlılar ile buluşturacak. Türkiye piyasasında hızla büyüyen Lely, aynı zamanda kendi bölgesinde olan Yunanistan yönetimini de üstleniyor. Yunanistan’ın ilk Lely Center anlaşması bölgenin ve Türkiye’nin genel müdürü Jülide Ateş tarafından imzalandı.

Lely, Yunanistan’da ilk Lely Center’ın açıldığını duyurmaktan gurur duyar: Bir Milkplan Şirketi olan, Hellenic Süt Hayvancılığı Otomasyonları, Yunanistan’ın en önemli süt üretimi bölgesinin kalbindeki Selanik yakınlarında yer almaktadır. Bu açılış; modernleşme ve ilerlemeyi teşvik etmek için süt hayvancılığı çiftliklerine yapılan yatırımlara ilişkin olarak, Yunan süt hayvancılığı sektöründe beklenen ekonomik geçişlerle aynı zamana denk gelmektedir. Ayrıca Yunanistan’daki süt fiyatları, AB bölgesindeki en yüksek fiyatlardır.

Lely için Orient bölgesi, pek çok potansiyele sahip, gelişmekte olan bir piyasadır. Yunanistan’daki Lely Center, Türkiye’de yer alan ve 5 bayisi ile bölgesel olarak faaliyet gösteren Lely Orient destek organizasyonu tarafından yönetilecek.

Tarım sektöründe benzersiz bir bayilik ağı olan franchise sistemi, Lely’nin hali hazırda 15 yıldır devam eden yenilikçi yaklaşımından doğmuştur. Lely, bugün sayısı neredeyse 180’i bulan uluslararası bayilik ağı sayesinde, süt hayvancılığı çiftçilerine süt sağım ekipmanlarını sunmakta.

20.000’den fazla kurulu robotuyla Lely filosu, dünyadaki en önemli filodur. Satış ve servis, bölgesel olarak hizmet vermekte olan Lely Center’lar tarafından sağlanmakta. Lely, süt hayvancılığı bölgelerinin kalbinde, her çiftçinin yakınında yer almakta ve yüksek kalite seviyesine sahip bir hizmet sunmaktadır. Lely aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki ağından gelen global bilgilerin ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlamakta.

Lely Center’lar, Lely ürün yelpazesinde yer alan süt hayvancılığı ekipmanlarının satış ve servisinden sorumludur. Bu ayrıcalık, süt sağım sistemi konusundaki deneyimlerini ve uzmanlıklarını her gün müşterilerine sunabilmelerine olanak vermektedir. Eğitimli ve Lely sertifikalı servis mühendislerinin desteği sayesinde, müşterilerimiz yenilikçi otomatik süt sağım sistemlerinin son teknolojisine güvenmektedir.

Lely Group Hakkında

1948’de kurulan Lely, müşterileri için çiftçiliğin geleceğini sürdürülebilir, kȃrlı ve keyifli bir hale getirmek için çalışmaya odaklanmıştır. Lely, yem hasadından otomatik yemleme sistemlerine, ahır temizleme ürünleri ve süt sağım robotlarına kadar farklılık gösteren hizmetler ve ürünlerden oluşan eksiksiz ürün gamı ile tarım sektörüne dünya çapında hizmet veren tek şirkettir. Ayrıca Lely, süt hayvancılığı sektöründe enerji bakımından verimli operasyonlar sağlayacak iş kolları üzerinde de çalışmaktadır. Lely uzun yıllardır otomatik süt sağım sistemleri alanında öncülük yapmaktadır. Hasat ekipmanlarındaki güçlü konumu ve tarım ile ilgili 65 yıldan uzun süredir edindiği tecrübeyle Lely, rakipsiz bir konumdadır. 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren Lely Group, yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam etmektedir.

Bunları da beğenebilirsin