Yüksel Tohum, 11 Yeni Ürün Çeşidini, Growtech Eurasia’da Tanıtacak

İhracat Şampiyonu Yüksel Tohum…

İç piyasadaki başarısının yanısıra ihracattaki atılımlarıyla da fark yaratan Yüksel Tohum’un küresel anlamda dört bölgeye olan dağılımı şu şekilde: Asya Pasifik % 42, Afrika-Ortadoğu %24, Amerika  % 9, Avrupa %25. Yakın zamanda Brezilya’ya domates tohumu ihracatı için çalışmalara da başlayan şirketin bu başarısı özellikle Amerika kıtasındaki pazar gelişimine de de büyük katkı sağlayacak. Yüksel Tohum A.Ş.’nin ikinci kuşak temsilcilerinden ve aynı zamanda biyolog olan Güray Yüksel kurumlarının ihracat pazarıyla ilgili olarak, “Bugün Ürdün, Güney Kore, Pakistan, Hollanda, Meksika, Kanada, Polonya gibi ülkelerde kendine ait yatırımları olan ihracat odaklı bir firmayız. Bu bağlamda istisnasız bir şekilde çeşitlerimize ait tohumların satış ve pazarlama şansı olan tüm dünya ülkeleri, ilgi alanımıza giriyor” diyor.

“12 ay üretim; 12 ay ihracat”

Farklı kıtalara ihracat yapmanın zorluklarına da çözüm yolları bulan Yüksel Tohum, özellikle Güney Amerika ülkeleri ve diğer güney yarım küre ülkelerinde mevsimlerin Türkiye’ye göre ters olmasından dolayı tüm yıla yayılan bir sezon faaliyeti içinde olan bir yapı içinde çalışıyor. Güray Yüksel, bu konu hakkında “Örneğin yaz üretimi için kuzey yarım kürede Ekim, Kasım aylarında karpuz, kavun tohumu satarken Brezilya ve diğer güney yarım küre ülkelerinde Mayıs, Haziran gibi karpuz, kavun tohumu satıyoruz. Bu da bizim 12 ay tohum üretimi yapmamızı ve tam zamanlı sezona sahip olmamızı sağlıyor. Bu nedenle üretim sezonumuzu ve kapasitemizi artırmak için Korkuteli’de bir yatırım yaptık. 280 dekar örtü altı alanı bulunan, açık alanda da araştırma ve deneme parselleri bulunan tesisimiz, bugün dünyadaki en büyük araştırma tesislerinden biridir. Bir yandan kendi pazarımızı ve aslında ülke tohumculuğunun da pazarını geliştirmek için çalışırken; bir yandan da yıllık sezon içerisinde boşluk bırakmadan pazardaki talebi karşılamak için çalışıyoruz” diyor…

1478587204_growtech_eurasia_yuksel_tohum__2_

Growtech Fuar’ına ciddi önem veriyoruz…

Tarımın insanoğlunun yaşam kaynağı olduğuna vurgu yapan Güray Yüksel, tarıma yapılan yatırımların asla boşa gitmediği düşüncesinde. Sadece üretici değil tüketiciler için de karşılıklı gelişimin ve iletişimin büyük bir rol oynadığını belirten Güray Yüksel bu nedenle Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri fuarının sektörün başarı çıtasını arttırmada büyük bir yere sahip olduğunu vurguluyor. Bu yıl Yüksel Tohum olarak geçen yıldan daha fazla yer alarak toplamda 192 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerini karşılayacak olan Yüksel Tohum fuara hazırlıklarını aylar öncesinden yapmış durumda.

Growtech Eurasia’da Yüksel Tohum olarak da iz bırakmak istediklerini vurgulayan Güray Yüksel, 11 yeni ürün çeşidi ile yepyeni bir fuar standında ziyaretçilerini karşılayacaklarını belirtti. Fuara dair kurum içinde heyecanların maksimum seviyede olduğunu belirten Güray Yüksel, “Growtech yeni pazar fırsatları sunduğu için biz bu fuarı çok önemsiyoruz. Şu an kurumumuzda herkes fuarla yatıp kalkıyor, tüm enerjimizi hazırlığımızı fuara harcıyoruz. Yöneticilerimiz başta olmak üzere geniş bir kitleyle fuarda yerimizi alacağız, Growtech’in büyüsünü solumak ve onun kazanımlarını almak için sabırsızlanıyoruz” diye özetledi.

Fuar için 5 Dilde Kataloglar Hazırlandı…

Geniş bir ihracat ayağı olduğu için Yüksel Tohum, fuar için hazırlığı baskılı materyallerine de önem veren kurumlardan. Türkçe ve İngilizcenin yanı sıra, Arapça, Rusça ve İspanyolca olmak üzere toplamda 5 dilde katalog ve broşürler hazırlanmış durumda. Geçen yılki fuarda sergiledikleri maskotların bu yıl da fuar ziyaretçileriyle buluşacağını belirten Güray Yüksel ayrıca marketing adına yeni bir sürprizle fuara hazırlandıklarını belirtti.

Growtech Sektörü Büyütüyor…

“Yüksel Tohum A.Ş. olarak ne kadar da tohum üretsek asıl üreticilerin nabzını aldığımız yer Growtech gibi üst düzey fuarlar oluyor” diyen Güray Yüksel, yaptıkları ya da geliştirdikleri tohumların başarısını ya da gelişimine dair bilgileri almak adına da fuardan çok yararlandıklarını kendileri için bilgi toplama adına olağan üstü bir platform olduğunu da vurguluyor. Sektörlerinde lider firma olmanın sorumluluğu ile kalite standartlarından ödün vermeden Türkiye’yi temsil ettiklerinin altını çizen Güray Yüksel, bu başarının ciddi bir birikim ve emek gerektirdiğini belirterek, firmaları için ve sektör için Growtech fuarının önemini şu sözlerle özetliyor: “Türk Bayrağını girdiğimiz her ülkede gururla dalgalandırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, Growtech gibi fuarlar bu anlamda bize yeni kapılar açma adına çok önemli. Kendi kentimizde tarımın başkentine sektörde sözcü olmak referans olmak bize çok önemli bir misyon yüklüyor. Bu güç ve özgüvenle Growtech’e hazırlandık. Çin pazarı bizim yeni hedef pazarlarımız arasında ayrıca İspanya bölgesi de yeni hedef ülkeler arasında yer alıyor. İşte bu bağlamda Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri fuarı tarım sektörüne yenilikler getirdiği gibi tarım sektörüne katma değer kazandıran sektörün kalbinin attığı bir fuar.”

1478603859_g__ray_y__ksel

 Growtech Eurasia, bu yıl da yeniliklere ve ilklere imza atmaya devam ediyor…

  • Fuar alanı 10 bin m2 büyütüldü ve 40 bin m2’den 50 bin m2ye çıktı.
  • Ziyaretçi ve katılımcıların ilgi alanları gözetilerek; ‘Sulama ve Sera Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makineleri’ ile ‘Tohumculuk’ başlıkları altında 4 farklı ürün ve hizmet grubuna göre konumlandırıldı.
  • Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı kapsamında, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği BAİB’in organizasyonuyla hedef ülke pazarlardan katılımcıların yer alacağı Alım Heyeti Programı düzenleniyor. Bu program sayesinde ihracatçılar, dünyadan önemli potansiyel alıcılarla Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı’nda biraraya gelme fırsatı bulacak. Alım Heyeti Programları bu yıl ilk kez fuar alanına taşındı.
  • Fuar, katılımcı ve ziyaretçilerini online olarak doğru alıcılarla buluşturacak Matchmaking Programı (Eşleştirme Programı) düzenliyor. Fuar alanında firmalara toplantı yapacakları mekan sağlanıyor.
  • Dokuz yıldır verilen ve sektörün saygısını kazanmış Growtech Eurasia ‘Tarım İnovasyon Ödülleri’ne konsepti yenilendi. Yarışmada dereceye giren ürün ve hizmetler, bu yıl ilk kez fuar alanında oluşturulacak İnovasyon Alanı’nda sergilenecek.
  • Growtech Eurasia Tarım Fuarı; 30 Kasım – 03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da, 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
  • Havaalanına 15 dk uzaklıktaki konumu ile hem uluslararası hem de şehir dışından gelecek ziyaretçi ve katılımcılar için avantaj sunan Growtech Eurasia’ya, raylı sistem ile Antalya Merkez’den de kolaylıkla ulaşılabiliyor.
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap