“Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz”

Tümosan Pazarlama Müdürü Tuncay Abay

Konya Tarım Fuarı 400 firmanın katılımı ve 300.000 kişinin ziyaretiyle gerçekleşen Türkiye’nin en büyük fuarı niteliğini taşımaktadır. Konya’ nın gerek coğrafi konumu gerekse 1.600.000 metrekare alan üzerine kurulu fabrikamızın fuar merkezinin hemen karşısında bulunması bizim için fuarın önemini arttırmaktadır. Fuarlarda hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen ziyaretçilerimiz ile bir araya gelme şansı yakalıyoruz. Bu durum sayesinde yeni işbirlikleri ve fırsatlar yakalamak adına bizim için önem arz etmektedir. Ekip olarak bu fuar için çok yoğun bir şekilde çalıştık ve fuarın son gününde anladık ki çalışmalarımızın karşılığını her anlamda ziyaretçilerimiz tarafından aldık. Bu durum bizi oldukça memnun ediyor ve gelecek dönemler içinde daha hırslı bir şekilde çalışmamızı sağlıyor.

Konya bizi tercih eden çiftçilerimizin yoğun olduğu bir bölge. Bu fuarda olmaktan ve ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu yönde attığımız çok önemli adımlarımız var. Önümüzdeki yıllarda çiftçilerimizi daha da büyük sürprizler bekliyor olacak. Konya Tarım Fuarı’nda yeni ürünleri ziyaretçilerimize sunmaya devam edeceğiz.

Konya Tarım Fuarı’nda yenilenen versiyonu ile 6100 serisi traktör modellerimizi üreticilerimiz ile buluşturduk ve üreticilerimizin yoğun ilgisi karşısında gururlandık. 6100 serisi traktörlerimizi 55 ve 65 beygir güçlerinde tek çeker, çift çeker, kabinli ve gölgelikli model seçenekleriyle üreticilerimiz ile buluşturuyoruz. Bunun yanında TÜMOSAN olarak bir ilki gerçekleştirerek üretim hattından çıkan ilk 6100 serisi traktörümüzü de 17 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan fuara özel çekiliş ile bir talihlimize hediye edeceğiz.

TÜMOSAN, şu an itibariyle traktör alanında 50 beygirden 115 beygire kadar bağ, bahçe ve tarla olmak üzere tek çeker, çift çeker, kabinli ve tenteli versiyonlarından oluşan 268 model çeşitliliğine sahip ürün gamıyla birlikte sektöre hizmet veriyor. Ayrıca 2015 yılında faaliyet alanımızı geliştirmek amacıyla girdiğimiz zirai ekipman sektöründe şu an itibariyle 4 ana ürün grubunda 19 ana ekipman ve 280’in üzerinde model çeşitliliği ile zirai ekipman ürün gamımızı oluşturduk ve Konya Fuarı’nda toprak işleme alet ve makinalarından ekim-bakım-gübreleme makinalarına, hasat-harman makinalarından hayvancılık ekipmanlarına kadar bir çok ürünümüzü Konya Fuarı’nda ziyaretçilerimiz ile buluşturduk.

2016 yılında girdiğimiz istifleme makinaları sektörü çalışmalarımız sonucunda şu an itibariyle TÜMOSAN motorlarının entegre edildiği dizel forkliftler ve elektrikli forkliftler olmak üzere farklı taşıma ve mast yüksekliklerine sahip 20’nin üzerinde modelimiz bulunmaktadır. Konya Fuarı’nda dizel ve elektrikli forklift modellerimizi de ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk ve yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Aynı zamanda traktörün kuyruk milinden tahrik alan jeneratörlerimizi de güç modelleriyle standımızda sergiledik ve ziyaretçilerimizin bu ürünlere ilgisi oldukça fazla idi.

2016 Türkiye traktör pazarını tıpkı 2015 yılı gibi rekorla kapattık. TÜMOSAN olarak yaklaşık 10.000 adetlik bir satış hacmi yakaladık. Bizim için genel anlamda başarılı bir yılı geride bıraktık. 2017 yılı için de hedeflerimizi yükselterek yolumuza devam ediyoruz. Şu an bulunduğumuz nokta itibariyle de hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Burada Ar-Ge alanında yaptığımız yatırımların da büyük payı var. Sektörün en büyük Ar-Ge yatırımlarına sahibiz diyebiliriz. Motor teknolojileri ve traktör sistemlerine kadar tüm aşamalarda yüzde 100 yerli olmak kaydıyla Ar-Ge yatırımları yapıyoruz. TÜMOSAN, adından da anlaşılacağı üzere yüzde 100 kendi motorunu kullanan sektördeki tek firmadır. Bunların dışında üretim alanında şu an itibariyle kendi dişli kutusunu, kendi transmisyonunu, kendi ön dingilini ve son olarak kendi kabinini üreten bir firmayız. %90’ın üzerinde yerlilik oranımızla çiftçiye hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bugün Türkiye’de tarım sektörünün en büyük oyuncularından biri olarak sahip olduğumuz misyonu yerine getirmek adına bütün gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurum olarak içinde bulunduğumuz tüm alanlarda önemli hedefler için çalışıyoruz.

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş., yurt içinde 100 bayi, 400 servis ve 55 yedek parça bayi teşkilatımız ve yurt dışında 15 distribütörü ile çiftçilerimizin bir adım uzağındayız. Bugün Kuzey Afrika ülkelerinden Avrupa’ya, Orta Doğu’dan Asya dahil olmak üzere çok farklı lokasyonlarda distribütörlüklerimiz var. İhracat hedeflerimizi her yıl yükseltiyoruz ve ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’yi temsil eden TÜMOSAN’ın gücünü yurtdışında da gururla dalgalandırmaktan memnuniyet duyuyoruz.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap