Yeni NOVADISC 732, 812, 902 biçme makinesi kombinasyonları

Düzgün çalışma, güç, zemin izleme ve uzun hizmet ömrü, sunulan iyileştirmelerden sadece birkaçıdır. NOVADISC 732, 812, 902 biçme makinesi kombinasyonları 7,24 m, 8,09 ve 8,92 m çalışma genişlikleri ile mevcuttur. Bu hafif ağırlıklar, 85 hp kadar küçük traktörlerde kullanılabilir.

Düşük ağırlıkları nedeniyle, NOVADISC’lerin çalıştırılması kolaydır. Bu yakıt tasarrufu sağlar. 3,04 m genişliğindeki ön biçme makinesiyle kullanıldığında, NOVADISC her iki tarafta 52 cm’lik etkileyici bir örtüşmeye sahiptir. Bu, dik zeminde ve viraj alırken tüy bırakmadan çim biçebileceği anlamına gelir.

Her bir biçme çubuğundaki iki süspansiyon yayı, tüm biçme makinesinin eşit ağırlık azaltmasını sağlar. NOVDISC çim biçme makinesi kombinasyonlarındaki yeni bir özellik, zemine etki eden basıncın alete ihtiyaç duymadan üç aşamada ayarlanabilmesidir. Benzersiz kinematik, kesici barın tüm genişliği boyunca zemine eşit basınç uygulamasını sağlar. Bu, makineye maksimum koruma sağlar ve çalışmasını kolaylaştırır.

NOVADISC kaldırma teknolojisi aynı zamanda otları da korur. Bunun nedeni, biçicinin, kesici barın dış ucunun önce zemine temas etmesi için alçaltılmış olmasıdır. Aynı şekilde, sürülmemiş arazide, önce iç uç kaldırılır.

Geniş + 22 / – 30 derecelik hareket yayı, engebeli zeminlerde ve setlerde kolay biçme sağlar. Güvenlik kilidi kaldırıldığında, kısa bir süre için + 45 dereceye kadar biçmeye izin verilir.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap