Yeni Doblò’dan 2015’e İddialı Giriş

İçten dışa yeniden tasarlanan daha fazla karizma, daha fazla performans ve daha fazla kullanışlılık sunmayı hedefliyor.

Tofaş fabrikasında üretilen Yeni Nesil Fiat Doblò, Şubat ayından itibaren Türkiye ve tüm Avrupa’da satışa sunuldu. 2014 yılında Türkiye’nin en çok tercih edilen hafif ticari aracı olan Fiat Doblò, tamamen yenilenen iç ve dış tasarımı, maksimum verimlilik ile yakıt tasarrufu sağlayan yeni Ecojet motoru, yüksek güvenlik standartları ve hayatı kolaylaştıran teknolojik özellikleriyle 2015 yılında da hafif ticari araç pazarının en çok satan aracı olmaya hazırlanıyor.

Yeni Nesil Fiat Doblò, var olan 1.3 lt MJ 90 Hp, 1.6 lt MJ 90 Hp, 1.6 lt MJ 105 Hp’lik motor seçeneklerinin yanında yeni 1.3 lt 90 Hp’lik Ecojet motoruyla sınıfında yakıt ekonomisinde de fark yaratacak. Fiat Showroom’larında yerini alan Yeni Nesil Fiat Doblò’nun Cargo versiyonuna 40.450 TL’den, Combi versiyonuna ise 43.950 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabilecek.

Fiat Doblò, yenilenen 4’üncü nesliyle Şubat ayından itibaren Türkiye ile birlikte tüm Avrupa’da yollara çıkıyor. Yeni Nesil Fiat Doblò, tamamen yenilenen iç ve dış tasarımı, işlevselliği, düşük yakıt tüketimi, yüksek güvenlik standartları ve hayatı kolaylaştıran teknolojik özellikleriyle 2015 yılında da liderliğini pekiştirmeyi amaçlıyor.

“Hafif Ticari Araç pazarında liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz”
Yeni Nesil Fiat Doblò’nun Torino’da gerçekleştirilen uluslararası basın lansmanında konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş:

“Doblò, ilk doğduğu günden bu yana elde ettiği başarılarla, Tofaş’ın gelişiminde de çok önemli bir yere sahip oldu. Her yeni Doblò, bir önceki nesilde elde ettiği tecrübeyle güçlenerek, başarılarla bugüne geldi. Bugün 4’üncü neslini tanıttığımız Doblò’nun Türkiye otomotiv pazarında ayrı bir yeri var.“Kendi sınıfının yaratıcısı”, “İhracat Şampiyonu”, “Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ve “Yılın En Çok Satan Ticari Aracı” Doblò’nun unvanlarından… Yeni Nesil Doblò’yu geliştirirken, geçmişte bıraktığımız 3 nesil ve 15 yıllık tecrübemizden ilham aldık ve müşterilerimizin tüm beklentilerine cevap vermek için çalıştık. Şubat ayından itibaren Türkiye ile birlikte Avrupa pazarlarında satışa sunulan Yeni Nesil Fiat Doblò’nun 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da “en çok tercih edilen hafif ticari araç” unvanını koruyacağı inancındayım. Yeni Nesil Doblò ile 2015 yılında 30 bin adet satış gerçekleştirerek, Hafif Ticari Araç pazarında liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Okan Baş ayrıca 2015 yılında Yeni Nesil Fiat Doblò ile 135 bin adetlik üretim ve 105 bin adetlik ihracat hedeflerinin bulunduğunun altını çizdi.

“Doblo’yu çok daha iyi güçlü hale getirdik”
Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü ise “Yenilenen tasarımı, yeni donanımları ve otomobil seviyesinde iç mekân kalitesiyle fark yaratan Yeni Nesil Doblo’yla çok daha rekabetçi ve iddialı olmayı hedefledik. 43.950 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduğumuz Yeni Nesil Doblo ile kullanıcılara daha fazla “değer” sunarak rekabetten ayrışmayı amaçladık. Bu sınıfta ilk kez dokunmatik ekranlı multimedya sistemini sunuyoruz. Ayrıca çocuk aynasını da standart donanıma ekledik. Türkçe navigasyon ve katlanabilir elektrikli aynalar gibi yeni donanımlarla, Doblo’yu çok daha iyi güçlü hale getirdik” diye konuştu.

Süslü ayrıca Yeni Nesil Fiat Doblò’nun, başarılı 90 ve 105 beygirlik multijet motorlarının yanında, bu motorların daha da geliştirilmesiyle ortaya çıkan yakıt ekonomisinde sınıfının lideri olan yeni 1.3 lt 90 hp’lik Ecojet ile 4 farklı dizel motor ile Türkiye pazarında yer alacağını belirtti. Combi gövde tipinde Easy, Safeline, Premio ve Premio Plus olmak üzere 4 donanım seviyesi ile tercih edilebileceğini sözlerine ekledi.

Farklı ihyiyaçlara uygun gövde seçenekleri bulunuyor
Yeni Nesil Fiat Doblò, müşteri beklentilerine uygun olarak geliştirilen modern tasarımı, ticari hayat ve geniş ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan farklı gövde ve zengin motor seçenekleri, güvenlik donanımları ve segmentine yeni standartlar getiren teknolojik özellikleriyle fark yaratıyor. İç ve dış tasarımı tamamen yenilenen Fiat Dobló’nun daha modern bir görünüm kazanan yeni tamponları, inceltilmiş ve eğimli tavanla uyumlu, öncekilerden farklı kaputu ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Dobló’nun yolcu kabini de gösterge paneli, grafikleri, kaplamaları, direksiyon simidi ve kapı panelleriyle farkını ortaya koyuyor. Ön konsol, direksiyon simidi ve gösterge paneli çok daha ergonomik, estetik ve kullanışlı hale getirilen Yeni Nesil Fiat Doblò’nun kapı panellerinde; bir önceki nesle oranla daha geniş saklama alanları bulunuyor. Yenilenen koltuk kumaşları ile daha modern bir iç mekân görünümünü yakalayan Yeni Nesil Fiat Doblò, binek otomobil konforunu yakalıyor. Dış görünümünde de büyük ölçüde değişiklik bulunan Yeni Nesil Fiat Doblò, geçen yıl yenilenen Fiat Ducato’ya tasarımıyla atıfta bulunuyor. Yenilenen motor kaputu, ön tampon, ön ızgara ve ön farlar, stop lambaları ile arka kapı aracın havasını kökten değiştirirken, ön hatları enine geliştirilen Doblò, bir önceki nesline göre daha kompakt bir görünüme sahip olduğunu vurguluyor.

Güvenlik ihmal edilmiyor
Yeni Fiat Doblò, performans seviyesi bakımından yükü ne kadar olursa olsun, tüm sürüş koşullarında üstün konfor ve yol tutuşu sunan bağımsız Bi-link arka süspansiyonlara sahip bulunuyor. Sınıfında sadece Doblò’da yer alan bu özellik, aracın konforunu otomobil seviyesine taşırken, yol tutuşunu ve yolcu konforunu iyileştirerek, her koşulda güvenli sürüşü garanti ediyor. Yeni Nesil Fiat Doblò’nun üstün yol tutuşu, teknoloji harikası elektronik denge kontrol sistemlerinin kullanımıyla garantileniyor. Bu sistemler arasında; elektronik fren gücü dağılımı EBD ile ABS, ASR (Kayma Önleyici Düzenleme) ile tamamlanan ESC, HBA (Hidrolik Fren Desteği) ve sürücüye yokuşta kalkış sırasında yardımcı olan Hillholder sistemleri bulunuyor. Sürücü ve yolcunun, baş ile göğsünü koruma amaçlı tasarlanan ön ve yan hava yastıklarıyla de güvenlik donanımlarını tamamlıyor.

Bunları da beğenebilirsin