Yaş Meyve Sebze Sektörünün Havalı Kutusu

Yaş meyve-sebze ihracatını hareketlendirecek ve ürünlerin fire verilmeden nakliyesini sağlayacak Havalı Kutu V50 piyasaya sunuldu.

Olmuksan International Paper tarafından piyasaya sunulan Havalı Kutu V50, ürünlerin dalından koparılıp son tüketiciye ulaşana kadar tazeliğini kaybetmeden nakliye edilmesini sağlıyor. Sektörde ilklere imza atan Olmuksan International Paper’ın taşıma performanslı ürünü, konteyner sevkiyatları için geliştirilmiş özel bir tasarıma sahip.

Türkiye’nin önde gelen oluklu mukavva ambalaj üreticilerinden Olmuksan International Paper’ın patentli tasarımı olan Havalı Kutu V50, akıllı havalandırma sistemiyle yaş meyve sebze sektöründe bir ilk olma özelliğini taşıyor. Limon ve mandalina taşımacılığına özel tasarlanan V50, ürünün hava almasını sağlayan yapısı sayesinde ağır iklim şartlarında, uzun süreli ve çoklu aktarmalarda üstün taşıma performansı sergiliyor.

Patentli tasarımıyla yaş meyve-sebze ihracat hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıracak V50’nin deneme sürecinde perakendecilerden tam not aldığını belirten Olmuksan International Paper Genel Müdürü Ergun Hepvar, “Türkiye, 2023 yılı için belirlemiş olduğu 10 milyar dolarlık ihracat hedefine emin adımlarla ilerliyor. Güvenilir ambalajımız V50 ile dış ticaretteki lokomotif sektörlerden olan yaş meyve-sebze sektörünün ihracatına katkı sağlayacağız” dedi.

Bunları da beğenebilirsin