Verimli bir yıl için GF Hakan Plastik Tarımsal Sulama Sistemleri

Suyun sağlıklı ve doğru kullanımı için teknolojiler geliştiren GF Halan Plastik, tarımsal alanda da çalışmalarını sürdürüyor. GF Hakan Plastik Tarımsal Sulama Sistemleri, verimli bir hasat dönemi için iklim, toprak ve arazinin fiziksel şartlarına uygun olarak tercih edilebilecek Damla Sulama ve Yağmurlama Sulama sistemlerini sunuyor.

Küresel ısınmanın kuraklık etkisi ve su kaynaklarımızın küçülmesi, su tüketimimizin %72’ini oluşturan tarımsal sulamada daha bilinçli uygulamaları zorunlu kılıyor. GF Hakan Plastik, su tasarrufu sağlayan basınçlı sulama yöntemleri yağmurlama ve damla sulamaya yönelik sistemleri ile aynı zamanda uygulama kolaylığı, işçilik, zaman,vb. konularında da tasarruf edilmesine katkıda bulunuyor.Tam sayfa faks yazdırma

Damla Sulama Sistemleri, su kaynağı, pompa birimi, hidrosiklon kum-çakıl tankı, gübre tankı, filtre, ana boru ve ana boru hatları, lateral ve damlatıcılardan meydana geliyor. Klasik sulama yöntemlerine göre %30 enerji, gübre ve işçilik tasarrufu sağlayan Damla Sulama Boruları, yassı ve yuvarlak boru olarak iki farklı yapıda sunuluyor.

Yüksek performansta homojen su dağılımı sağlayan yassı sulama boruları, 16mm ve 20mm çaplarında; 36 mil ve 40 mil et kalınlığında üretiliyor. Yassı boruların toprak üstünde kullanılan basınç ayarlı drenajlı boruların yanı sıra hem toprak altında hem toprak üstünde kullanıma uygun drenajsız boruları da bulunuyor.

UV katkılı olarak 16mm ve 20mm dış çaplarında 0.9mm ve 1mm et kalınlığında sunulan yuvarlak damla sulama boruları, her türlü tarımsal uygulamada kullanılabiliyor. Kusursuz su dağılımı sağlayan yuvarlak damla sulama borularında damlatıcılar, boruya içten geçmeli ve dıştan geçmeli olarak kullanımına göre tercih edilebiliyor.

Yüksek kalite, uygun fiyat ve kurulum kolaylığı ile maksimum su tasarrufu sağlamak için geliştirilen GF Hakan Plastik Yağmurlama Sulama Sistemleri, 75mm’den 160mm’ye kadar farklı çaplarda üretiliyor. Yağmurlama sulama imkanı ile kontrollü sulama imkanı olduğundan taban suyu yüksek, drenaj sorunu olan yerlere en uygun sistem olarak sunuluyor. Çatlama ve kırılmaya karşı dirençli olmalarında dolayı mevsimlik ve kalıcı ekimler için öneriliyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap