Valtra Traktör, Tarım Sektöründe Uzay Çağını Başlattı

Türkiye’de Hattat Tarım Makinaları’nın distribütörlüğünde ve güvencesi altında satışı yapılan AGCO grubunun prestijli Markası Valtra traktörün, yeni T serisi, kabin, düşük yakıt tüketimi ve sınıfının en yüksek dönüş turu özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Son yıllarda artan dünya nüfusu oluşan tarımsal ihtiyaçlar büyük çiftliklerin oluşmasına sebep oldu. Profesyonel çiftçilerin 24 saat çalışma prensibiyle kullanıcısına rahatlık ve düşük yakıt tüketimi ile çalışan traktörlere ihtiyaçların artması ile Dünya markaları yeni nesil traktörlerin üretimine başladı.

Yeni Nesil Valtra T 4 serisi ile artık klasik kalıplarından çıkan uzay mekiği şeklinde kabini olan ve otomotivlerden daha konforlu tarım makineleri ile çiftçilerin çalışmaya başladığını ve gerçekte geleceğin mesleğinin çiftçilik olabileceğini görebiliriz.

Almanya da tanıtımı gerçekleştiren Valtra T 4 serisi ile çiftçilere konfor , teknoloji ve tasarruf aynı anda sunulmakta.

Valtra T 4 serisi ile 680 -1000 Nmtork, 170 – 250 HP arasında güç sağlanabiliyor. Uydu kontrollü yönetim sistemi ile daha verimli kullanım olanağı sağlamakla birlikte akıllı telefon programı ile traktörü uzaktan takip edebilirsiniz.

Valtra T Serisi; Direct, Versu, Active ve HiTech olarak dört farklı opsiyonu olacaktır. Direct, Versu ve Active modellerinin üretimine başlanılmıştır.HiTechopsiyonu ise 2015 yılında devreye girecektir. Valtra T serileri 7 farklı modelde T144 modeli ( 170 hp), T 154 modeli(180 hp ), T 174 modeli (190 hp), T 174 Eco (190 hp), T 194 (210 hp), T 214 ( 230 hp ) T 234 ( 250 hp) üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Valtra İskandinav ülkelerinin önde gelen traktör imalatçısıdır ve Latin Amerika’nın en popüler ikinci markasıdır. 2013 yılında 24.782 adet ileri teknoloji traktörün üretimini yaparak 140 dan fazla ülkeye ihraç ettirmiştir. Dünya genelinde farklı iklimlere sahip 3 ülkede üretilmektedir. Finlandiya, Brezilya ve Türkiye’de üretilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin