VakıfBank’tan Çiftçilere Özel Finansal Çözümler

Tarım bankacılığında VakıfBank çiftçi müşterilerinin finansal döngülerini dikkate alarak, çiftçinin ihtiyacına ve nakit akışına uygun, hasat dönemi ödemeli kredi ürünleri sunuyor.

2014 yılı itibarıyla tarım bankacılığı konusunda yeniden yapılanarak çiftçilere yönelik ürün çeşitliliğini artıra VakıfBank; çiftçilerin/üreticilerin değerlendirmesini yapan özel bir kredilendirme modülü kullanarak işletme sermayesi ihtiyaçlarını ve faaliyet gelirlerini belirleyip finansal gereksinimlerini karşılıyor.

Tarım bankacılığında gerçekleşen yeniden yapılanma hakkında VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Osman Demren şunları söyledi:

“Tarımsal üretimin artırılmasına yönelik sürdürdüğümüz faaliyetler, çiftçilerimizin ihtiyacına yönelik oluşturduğumuz yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk anlayışımız ile çiftçilerimizin bilinçlenmesine, sektörün gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Konusunda uzman ekiplerimizle, yatırımcılara ve üreticilere VakıfBank farkıyla ayrıcalıklı, hızlı ve kaliteli hizmet sunma anlayışıyla faaliyetimizi sürdürüyoruz.”

VakıfBank’ın tarım bankacılığı alanında işletme sermayesi ihtiyacı ve yatırımların finansmanına yönelik ürünlerini ise Osman Demren şöyle anlattı:

*Bitkisel Üretim İşletme Kredisi: Üreticilerin/çiftçilerin bitkisel üretim faaliyetleri sırasında ihtiyaç duyacağı tohum, gübre, ilaç, mazot, sulama, işçilik gibi giderler için azami 24 ay vadeli, hasat ödemeli olarak açılan kredilerdir.

*Sera İşletme Kredisi: Örtü altı üretimi yapan üreticilerin/çiftçilerin faaliyetleri sırasında ihtiyaç duyacağı tohum, gübre, ilaç, mazot, sulama, işçilik gibi giderler için azami 24 ay vadeli, hasat ödemeli olarak açılan kredilerdir.

*Besi Hayvancılığı İşletme Kredisi: Besi işletmelerinin ihtiyaç duyacağı yem, elektrik, yakıt, bakım ve veteriner hizmet bedelleri gibi giderler için azami 18 ay vadeli, esnek ödeme imkanı sunan kredilerdir.

*Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi: Süt işletmelerinin ihtiyaç duyacağı yem, elektrik, yakıt, bakım ve veteriner hizmet bedelleri gibi giderler için azami 24 ay vadeli, esnek ödeme imkanı sunan kredilerdir.

*0 Km. ve İkinci El Traktör Kredisi: Üreticilerin/çiftçilerin 0 km. ve ikinci el traktör alımlarını esnek ödeme imkanıyla finanse eden kredilerdir. 0 Km. Traktör Kredisi’nde azami 60 ay, 2. El Traktör Kredisi’nde azami 48 vade seçeneği bulunmaktadır.

*0 Km. ve İkinci El Araç Kredisi: Üreticilerin/çiftçilerin 0 km. ve ikinci el araç alımlarını esnek ödeme imkanıyla finanse eden kredilerdir. 0 Km. Araç Kredisi’nde azami 60 ay, 2. El Araç Kredisi’nde azami 48 vade seçeneği bulunmaktadır.

*Tarımsal Ekipman Kredisi: Üreticilerin/çiftçilerin üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik makine ve ekipman alımları için azami 60 ay vadeli esnek ödeme imkanı sunan kredilerdir.

*Tarım Arazisi Alım Kredisi: Üreticilerin/çiftçilerin üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik tarla, bağ, bahçe, sera vb. nitelikteki arazi alımları için azami 60 ay vadeli, esnek ödeme imkanı sunan kredilerdir.

*Sözleşmeli Üretim Kredisi: Sözleşmeli üretim kapsamında üretim ve satış yapan üreticilerin alacak temliki karşılığında finanse edilmesine yönelik azami 24 ay vadeli kredilerdir.

*Tarım Kredili Bankomat: Üreticilerin/çiftçilerin üretim çeşidine ve nakit döngüsüne uygun, nakit sıkışıklığını gideren, yılda bir ödemeli kredili mevduat hesabıdır.

*IPARD Proje Kredisi ve Niyet Mektubu: Üreticilerin/çiftçilerin IPARD projelerinin gerçekleşebilmesine yönelik olarak TKDK’ya sunulacak olan Niyet Mektubu ve sonrasındaki ön finansman ve yatırımlarına yönelik uzun vadeli ve üretim döngüsüyle uyumlu kredilerdir.

*Tarımsal Yatırım Projeleri Finansmanı: VakıfBank olarak, tarımsal projeler konusundaki uzman ekibimizle; Süt hayvancılığı tesis yapımı, tadilatı ve hayvan alımı yatırımları,
Besi hayvancılığı tesis yapımı, tadilatı ve hayvan alımı yatırımları,Sera yapım ve tadilatları,Topraksız sera yatırımları,Etlik tavukçuluk kümes yatırımları,Yumurta tavukçuluğu kümes yatırımları,Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik yatırımları,
Su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığına yönelik yatırımları değerlendirerek projenin nakit akışına uygun finansman imkanları sunmaktayız.

Bunları da beğenebilirsin