Üretim Vizyonu Türktraktör’ü Kesintisiz Başarıya Taşıyor

Dünya Klasında Üretim (WCM) için tüm departmanların, standartların yükseltilmesi hedefiyle birbirleriyle koordineli ve büyük bir uyum içinde çalıştığı TürkTraktör Ankara fabrikası, bu çalışmaların sonucunda “Bronz Fabrika” unvanını almaya hak kazandı.

yeni-2

TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, bugüne kadar kararlılıkla ilerledikleri bu süreçte ulaştıkları Bronz Fabrika seviyesinin kendileri ve sektör için önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade ederek şu değerlendirmeyi yaptı:

“WCM, dünya klasında üretime farklı zamanların değişen ihtiyaçlarından gelişen metotlara bütünsel bir bakış açısı getirmiştir. Bu bakış açısının kazandırdığı ‘sıfır hata, sıfır kaza, sıfır arıza, sıfır kayıp ve atık’ yaklaşımı hem ürün kalitesini yükseltmemizi hem de maliyet kalite dengesini sağlamamıza yardımcı oluyor. Tarım sektörünün öncü üreticisi olarak bu metodoloji ile sistematik bir hedef doğrultusunda çalışıyoruz.”

yeni-3

 Dünya Çapında Disiplin ve Kalite Anlayışı

WCM kapsamında geliştirilen projelerden yeni motor üretim hattı yatırımını örnek veren Votta; “Proaktif bir yaklaşımla yeni motor üretimi için hareketli bant sistemi oluşturuldu. Bu sürecimizde verimliliği ciddi oranda artırmayı ve geleceğe bu günden hazır olmayı hedefledik” dedi.

WCM takımları arasındaki kuvvetli iletişim, işbirliği ve ekip ruhunun kendilerini başarıya taşıdığını vurgulayan Marco Votta, açıklamalarını şu şekilde tamamladı:

“Sektörde ilk Ar-Ge merkezine sahip, üretim gerçekleştiren lider firmayız. Ankara ve Erenler üretim tesislerimizde 48 hp’den 140 hp’ye kadar New Holland, Case IH ve Steyr markalı 9.000 üzerinde farklı model traktör üretimi ile yurtiçi ve yurtdışı satışını gerçekleştiriyoruz. Bu kadar büyük operasyonu rekabetçi ortamda sürdürmek ve liderliğimizi koruyabilmek için bu metodolojiyi fabrikamızda bir yaşam biçimine dönüştürdük. 2000’e yakın çalışanıyla Ankara fabrikamız iş güvenliği konularının sistematik uygulanması, kalite ve maliyet iyileştirmeleri, çalışanlarımız tarafından süreçlerin geliştirilmesi için sunulan öneri adetleri ve çalışanlarımızın kendi hayata geçirdiği iyileştirme süreci olan Kaizen faaliyetleri,  tesis hedefleri ile performans göstergelerini önemli bir düzeye ulaştırmıştır. Bu zorlu denetim ve puanlama sürecini “Bronz Fabrika” ile tamamlamış olmak, başarılarımızı dünya çapında bir disiplin ve kalite anlayışı ile gerçekleştirdiğimizin bir örneğidir.”

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap