Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu Gulfood 2015 Fuarı’ndaydı

Türk ununu bir marka haline getirip tüm dünyada ihracatımızı artırmak amacıyla kurulduğu günden beri pek çok fuara katılan Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen Gulfood Fuarı’nda yerini aldı. 8-12 Şubat tarihleri arasında yapılan fuarda, Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu (UTG)’nun sponsorluğunda düzenlenen gösteriler ve stantta dağıtılan unlu mamuller katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Un, maya, nişasta, hazır çorba, kabartma tozları, vb. ürün ihracatçılarını temsilen dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood’a katılan Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu(UTG), Türk ürünlerinin kaliteli, sağlıklı ve erişilebilir fiyatlar ile dünyada benzersiz bir marka olduğunu bir kez daha gösterdi.

Tanıtım Grubu Başkanı Turgay Ünlü, UTG olarak amaçlarının büyük ve önemli pazarlar olan Ortadoğu ve Afrika bölgesine yapılan ihracatı artırmak ve ürünlerinin kaliteli marka algısı ile hak ettikleri şekilde marketlerde yerini almasını sağlamak olduğunu belirtti.

Turgay Ünlü, “Türkiye dünyanın lider buğday unu ihracatçısı. Dünyanın pek çok bölgesinde 100’den farklı ülkeye yüksek kalite ve uygun fiyatlı ürünler ihraç ediyoruz. Ortadoğu ve Afrika bizim için çok önemli pazarlar. Bu bakımdan, dünyadaki en önemli gıda fuarlarından biri olan Gulfood’a katılarak kendimizi göstermek bölgedeki ticari ilişkilerimizi geliştirmek açısından önemli bir tanıtım faaliyeti” diye ekledi.
Fuarın açılış gününde Türkiye Abu Dhabi Büyükelçisi Mustafa Levent Bilgen, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel ve Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Şaban Kaan Özdemir’in de ziyaret ettiği UTG standında ayrıca, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir’in gösterileri ve stantta dağıtılan unlu mamuller katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Bunları da beğenebilirsin