TürkTraktör’ün Yerli Devi Sivas’taydı

TürkTraktör’ün tesislerinden çıkarak Türk çiftçisinin beğenisine sunulan New Holland TR6 Serisi,  Agro Sivas 2014’te sergilendi.

Fuarda, TR6 Serisi ve diğer New Holland traktörlerinin yanı sıra TürkTraktör markalı tarım ekipmanları da yer buldu.

TürkTraktör, Agro Sivas 2014 kapsamında New Holland modellerini Sivaslıların beğenisine sundu. Küçükten büyüğe tüm traktör serilerinin yanı sıra biçerdöverler ve TürkTraktör markalı tarım ekipmanlarının da sergilendiği Agro Sivas 2014’ün gözdesi ise TürkTraktör’ün “Yerli Devi” New Holland TR6 Serisi.

Agro Sivas 2014’ü ve New Holland TR6’yı değerlendiren TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir “Fuar alanındaki gözdemiz, göz bebeğimiz ise New Holland TR6 Serisi. Biz ona “Yerli Dev” diyoruz. 112, 122 ve 132 beygir olmak üzere üç farklı güç alternatifiyle Türk işçisinin emeğiyle üretilen ‘Yerli Dev’e gösterilen ilgiden son derece memnunuz” dedi.

Yeni New Holland TR6 serisi; TR6.120, TR6.130, TR6.140 olmak üzere, 110 beygir üstü segment aralığında 3 farklı yerli ürünü içeriyor. TR6 Serisi toprak üstü ve kuyruk mili çalışmalarında otomatik olarak devreye giren ve güç artışı sağlayan teknolojik motorlara sahip. Yüksek performans sağlayan 16 valfli Common Rail enjeksiyon sistemine sahip motorları ile yerli traktörlerde bir ilke imza atıyor. Common Rail sistemi motor devrinden bağımsız olarak püskürtülen yakıttan dolayı, motorun daha düşük devirlerinde daha yüksek güçlere ulaşabilmesini sağlıyor. Ani yüklenmeleri hızlı bir şekilde anlayıp, buna göre yakıt püskürterek motor devrini koruyor. Yakıtı yüksek basınçla püskürterek, silindirlere ihtiyacı kadar yakıt gönderiyor ve yakıt ekonomisi sağlıyor.

16X16 yarı otomatik transmisyon yapısı ile, birçok tarla tarımı işinin üstesinden daha az işçilik ve daha kısa sürede kolaylıkla gelebilen TR6 Serisi, konforlu kabin yapısı sunuyor. İleri ve geri hareketleri elektro hidrolik olarak kullanılan traktörler, otomatik diferansiyel kilidi ve otomatik çift çeker özelliklerine de sahip.

TR6 Serisinin tüm modellerinde standart olarak bulunan 8 adet hidrolik güç çıkışı sayesinde, birçok farklı ekipman ile çalışabilme olanağı sunuyor. 6 tona yakın yüksek kaldırma kapasitesi kabin içerisinden elektronik olarak kolayca kontrol edilebiliyor. TR6 Serisi 3 farklı kuyruk mili devirleri ile çalışabilecek kuyruk mili sistemine de sahip. 540/540E/1000 gibi daha düşük devirlerde daha yüksek performans ile çalışabilen modeller, bu sayede yakıt tasarrufu sağlıyor. Otomatik kumanda sistemi ile kontrol edilebilen kuyruk mili sistemi, pratik kullanımı ile de dikkat çekiyor.

TR6 serisi geniş konforlu ve ferah kabine sahip. Sıcak soğuk klima özelliği, havalandırma sistemi ve yolcu koltuğu, süspansiyonlu operatör koltuğunu standart olarak sunuyor. Geniş görüş açısı sunan cam alan sayesinde tarla çalışmalarında kolaylık sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış kabin yapısı, çalışma esnasındaki titreşimi ve ses düzeyini de minimuma indirerek, traktör ile çalışma refahını da maksimuma çıkartıyor. TR6 Serisi geniş iç hacme sahip kabin tasarımı, tüm fonksiyonları kolayca kumanda edilebilen konsolu ve geniş görüş açısı sayesinde tarla çalışmalarını zevke dönüştürüyor.

Bunları da beğenebilirsin