TürkTraktör, İş Makinaları Yatırımını Bölge Tesisleriyle Sürdürüyor

TürkTraktör, iş makineleri sektöründeki yolculuğuna önemli bir yatırımla devam ediyor. Case ve New Holland İş Makinalarının Türkiye distribütörü TürkTraktör, ilk bölge tesisini İzmir’de faaliyete geçirdi. TürkTraktör İş Makinaları İzmir Bölge Müdürlüğü ilk olma özelliğini taşırken, bunu Ankara takip edecek.

CNH Industrial ile tarım ekipmanları alanındaki işbirliğini iş makineleri alanına da taşıyan TürkTraktör, İş Makinaları İzmir Bölge Tesisini açtı. Yaklaşık 6.400 m2‘lik arazi üzerine kurulu tesis; bölgeye satış, satış sonrası hizmetler ve yedek parça satış hizmetleri vermek üzere Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreniyle faaliyete geçti.

Açılış konuşmasına TürkTraktör’ün 60 yıllık köklü geçmişini vurgulayarak başlayan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta: “2014 yılı, 60. yılımızı kutlamamız sebebiyle TürkTraktör için özel bir yıl. Özel olmasının yanında ayrıca sıra dışı bir yıl çünkü bugüne kadar yaşadığımız kilometre taşlarına ek olarak hala yeni zorlu projelere imza atıyoruz ve geçtiğimiz Haziran ayında Adapazarı’nda ikinci fabrikamızı açtık. Bugün de CNHi ile Koç Holding’in yeni iş birliği olan iş makinaları operasyonundaki ilk direkt satış ve servis hizmeti noktamızın açılışında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hepinize İzmir İş Makinaları tesisimizin açılışına hoş geldiniz” dedi.

Türkiye iş makinaları sektörüne duydukları güveni ifade eden Marco Votta: “Bu yeni işbirliği ile CNHi ile Koç Holding arasında 1967 yılında Fiat traktörlerinin üretimiyle başlayan ortaklıkta yeni bir sayfa açılıyor. Amacımız, CNHi’ın iş makinelerindeki sektörel bilgi birikimini Koç Holding’in marka değeri ile bir araya getirerek tarım sektöründeki başarımızı bu sektöre de taşımak. Bunu yaparken en büyük güvencemiz ise Türkiye iş makinaları sektörünün geleceğine olan güvenimiz. Hepimizin bildiği üzere inşaat sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri ve Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde çok önemli tetikleyici rol oynamakta. Bu sayede son yıllarda önemli büyüme kaydeden iş makinaları sektörü de 2013 yılı verilerine göre Avrupa’nın dördüncü, dünyanın on birinci en büyük pazarı konumunda. Yani, geleceğe olan inancımız tam” dedi ve İzmir Bölge tesisinin misyonuna değinerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir Koç Holding firması olan TürkTraktör olarak çıktığımız bu yolculukta amacımız, müşterilerimize en doğru ve kaliteli ürünleri üst düzey hizmet anlayışı ile sunmak. Bu doğrultuda müşterilerimizin ticari ve teknik ihtiyaçlarını doğru anlamak, sektördeki en önemli oyunculardan biri olmak için çok önemli. Müşterilerimizle kuracağımız yakın temas ve onlara vereceğimiz değer ile kendimizi farklılaştıracağız ve bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz İzmir tesisimiz de bu bağlamda bu misyonumuzun ilk kilometre taşı.”

CNHi ile Koç Holding arasındaki ortaklığa değinen TürkTraktör İş Makinaları Direktörü Serhad Taşkınmeriç: “Dünyada yatırım araçları alanında yarattığı 30 milyar dolarlık yıllık ciro ile en önemli üreticilerden biri olan CNHi ile Türkiye’nin ekonomiye katkı anlamında en önemli değerlerinden biri olan Koç Holding, TürkTraktör çatısı altında Traktör üretimiyle uzun yıllardır süre gelen ortaklıklarına, CASE & New Holland marka iş makinaları Türkiye distribütörlüğü operasyonun da katılmasıyla yeni bir sayfa açtılar. Aslında bu ortaklık bir distribütörlük anlaşmasından çok daha fazlası anlamına geliyor. Koç Holding’in TürkTraktör firmasında ortağı olan ve CASE & New Holland marka iş makinalarının üreticisi CNHi bir anlamda artık Türkiye pazarında kendisi direkt olarak siz değerli müşterilerimizin karşısına çıkıyor” dedi.

Müşteri odaklı olmanın önemini vurgulayan Taşkınmeriç sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 3.200 m2 kapalı ve 3.800 m2 açık alana sahip bu tesisimizle bölgeye satış sonrası konularında mümkün mertebede en hızlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla destek vereceğiz. Mevcut makine parkına ve satışı planlanan makinelere yönelik yedek parça stoku yapıldı ve bu stok her gün yeni ilavelerle de genişletilmeye devam ediyor. Mobil servis araçlarımız, gerek ürün destek gerekse teknik destek mühendislerimizle müşterilerimizin taleplerine anında çözümler üreterek hızlı dönüşler sağlayacağız. Yaptığımız yatırımların yanında bunları gerçekleştirebilmek için alanında son derece uzman ve tecrübeli bir ekip kuruldu ve bu ekiple beraber şu ana kadar pazardaki en yüksek servis ve hizmet standartlarını bu tesisimizde veriyor olacağız.”

Bunları da beğenebilirsin