TürkTraktör iş makinaları ile çiftçinin hizmetinde

New Holland, Burtarım 2016 Fuarı’nda yenilikçi traktör ve tarımsal ekipmanları ile iş makinelerini sergiledi. Toplam 2.380m²’lik alanıyla fuarın en büyük standında ziyaretçilerini ağırlayan New Holland, T4 Bahçe Serileri ve T7 HD serisi traktörleri ile çiftçilerin farklı alanlardaki çalışmalarında hayatını kolaylaştıran iş makinelerini de sergiledi. TürkTraktör Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alessandro Cazzin markayla ilgili sorularımızı yanıtladı.

 Burtarım 2016 Fuar’ında sergilediğiniz ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

TürkTraktör tarım ekipmanlarıyla beraber iş makinaları sektöründe de faaliyet gösteren bir kurum. İş makinaları segmentinde bulunan ‘compact line’ dediğimiz daha hafif segment ile sadece iş makinaları sektöründe değil, farklı eklemelerle ve farklı ürün gruplarıyla birlikte tarım sektörüne de servis veriyoruz. Çiftçilerimizin ve iş makinası müşterilerimizin çözüm ortağıyız. Farklı makinalar ve farklı ürün gruplarıyla onlara en yüksek kalitede ve en yüksek teknolojiyi getirmeye çalışıyoruz. Sahada onlarla beraber olmak ve en iyi şekilde sorunlarına cevap vermek için bu sektörde yer alıyoruz. Getirdiğimiz teknoloji ile çiftçinin her gün yaptığı işleri daha kolay yapabilmesini ve daha hafif iş makinaları kullanmasını sağlıyoruz. Aslında tüm bu makinalar tarım dünyasında var olan makinalar ve biz çiftçilerin bu kolaylığı yaşaması için onlarla bu makinaları tanıştırıyoruz.

yeni-3

Daha önce gerçekleştirdiğimiz road show ile 11 farklı şehir gezip eğitimler verdik. Aynı zamanda ürünlerimizi de tanıttık. Bu ürünlerimizle bu ‘compact line’ ekipmanların kullanımının daha kolay hale getirilmesini de sağladık. Bu ekipmanlarla hem zamandan hem de beden gücünden tasarruf sağladık. Aslında ürün gamının genişliğinden öte çok farklı eklemelerle çiftçilerimizin çok farklı işleri yapabileceğini gösteriyoruz. Yani tek makinayla birden fazla iş yapabiliyoruz. Makine değiştirme derdini ortadan kaldırıyoruz.

Türkiye’deki bayi ağı hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye’de 50’den fazla bayimiz ile çiftçilere ve tarım dünyasına hizmet veriyoruz. TürkTraktör’ün ve New Holland iş makinalarının gücü kendi bayi ağından geliyor. İş makinalarımızın çalışması, motor ve prodaktavite gücü hem de operatör konforu olarak baktığımızda makinelerimizin yegane bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Biz New Holland iş makinalarında Fiat Powertrain yani Fiat’ın kendi motorlarıyla çalışmaktayız. Fiat dünya genelinde yılda 3 milyon üretim sayısına sahip olan bir marka.

Aynı zamanda makinalarımızdaki yüksek tork ve az yakıt sarfiyatı ile çiftçilerimizin daha az maliyetle çalışmasına yardımcı oluyoruz. Bunun yanında kabinlerimizde operatör konforunu ön plana çıkararak makinalarımızı tasarlıyoruz.

Ürünlerin satış sonrası eğitimleri hakkında bilgi verir misiniz?

Satış sonrası eğitimler Türk Traktör’e değer katan en önemli özellikler arasında. Hem biz hem bayi ağımız, satış sonrasında farklı eğitimler veriyor. İlerleyen süreçte satış sonrasında da desteklerimizi sunuyoruz.

İş makinalarının çiftçilerden aldığı tepkileri öğrenebilir miyiz?

TürkTraktör olarak Türkiye’de tarım sektöründe lideriz. İş makinaları sektöründe de aynı başarıyı hedefliyoruz. Ancak bu ürünlere tarım dünyasının alışmasının zaman alacağını biliyoruz. Kullanan müşterilerimizden aldığımız tepkiler oldukça olumlu. Bu sektöre penetre olduktan sonraki süreçte hedeflerimizi gerçekleştireceğiz.

Traktörler için bankaların çiftçi kredileri kapsamında yer alıyor musunuz?

Farklı firmalarla farklı kampanyalarda yer alıyoruz. Ayrıca Ziraat Bankası kredisiyle de ürünlerimizi alabiliyorlar. Çünkü bunlar pahalı ekipmanlar. Çiftçi makinaları aldıktan sonra yaptığı yatırımın ne kadar önemli olduğunu anlıyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap