Türk Traktör pazarda 10 yıldır liderliğini sürdürüyor

Türk Traktör, 2016, yılı içerisinde gerçekleştirdiği birbirinden başarılı çalışmalarla büyümesini ve gelişimini sürdürdü. Türkiye pazarındaki kesintisiz liderliğini tam 10. yılına taşıyan TürkTraktör; yıl boyunca pazara sunduğu yepyeni traktör modelleri ve tarımsal ekipmanlarla çiftçilerin verimliliklerini artırmadaki en büyük destekçisi olduğunu bir kez daha gösterdi.

 Kuruluşunun 62. yılı olan 2016’da, 800 bininci traktörü üreten TürkTraktör aynı zamanda hem New Holland, hem de bu yıl sektörde 175. yılını kutlayan Case IH markalı traktörlerinin yeni serilerini de çiftçilerle buluşturdu. Sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezine sahip olan TürkTraktör, Ar-Ge alanındaki çalışmalarını da yıl boyunca sürdürdü ve çiftçilerin hayatını kolaylaştıran ürünleri piyasaya sunmaya devam etti.

1979 yılında yapmış olduğu ihracatla, Türkiye’nin ilk traktör ihracatını gerçekleştiren üretici olan TürkTraktör, 130’u aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle uluslararası bir oyuncu konumunda.

Yurt dışı satışlarında sürekli yükselen bir grafiğe sahip olan TürkTraktör, Türkiye’nin toplam traktör ihracatının yaklaşık %90’ını tek başına gerçekleştiriyor. TürkTraktör yurt dışı satışta 2016 sonunda 12 bin 625 adede ulaştı.

New Holland TT4 Serisi: Türkiye’de üretilen Avrupa standartlarında bir traktör

Türk çiftçilerinin ihtiyaçları ve tarladaki tüm çalışma koşulları düşünülerek tasarlanıp TürkTraktör Fabrikası’nda üretilen New Holland TT4 Serisi; bir arada sunduğu yüksek performans, kesintisiz güç ,konfor ve ergonomiyle çiftçilerimiz için yepyeni bir dönemi simgeliyor.

3 silindirli, 50 hp, 55 hp ve 65 hp gücünde yüksek tork üreten, turbo-intercooler donanımlı ekonomik ve yerli motoru sayesinde, çiftçilerin tüm tarımsal faaliyetlerin üstesinden yüksek verimle ve kolaylıkla gelmesini sağlıyor.

Sunduğu gelişmiş teknik özelliklerinin yanı sıra konforuyla da dikkat çeken TT4 serisi; geniş iç alanı, açılabilir sunroof’u, klima seçeneği, sessiz ve engelsiz görüş alanına sahip sınıfının en gelişmiş kabiniyle, performans ve ergonomiyi buluşturuyor.

New Holland T4 Bahçe Serileri ile bağ ve bahçede işler çok kolay…

New Holland’ın bahçe traktörü denilince akıllara ilk gelen serisi T4 F/N/V kompakt dizaynı, tüm bahçe uygulamalarına cevap verebilecek model seçenekleri, üstün manevra kabiliyeti, 4 silindirli güçlü motorları ve daha pek çok üstün özelliği ile bahçe segmentinde yeni bir sayfa açıyor.

Case IH Farmall C Serisi: Güçlü, güvenilir, teknolojik ve konforlu…

Modern tasarımı, güçlü motoru, 24 ileri 24 geri Hi-Lo transmisyonu ve daha pek çok yüksek teknolojisi ile önemli bir boşluğu dolduracak olan Case IH Farmall C serisi, Farmall 85C, 95C, 105C ve 115C modelleri ile Türk çiftçisinin hizmetinde. Farmall C serisi traktörler 86, 99, 107 ve 114 HP gücünde 4 silindirli, Turbo-Intercooler sistemine sahip common rail enjeksiyon sistemli motorları ile güç ve yakıt ekonomisini birleştiriyor.

Case IH Optum CVX Yeni Standartlar belirliyor…

EIMA 2016’da ‘Yılın Traktörü Ödülü’nü kazanan Case IH Optum CVX serisi; sahip olduğu farklı ve modern kaporta tasarımı, teknik ve donanımsal özellikleri, kompakt yapısı ile kendine ait yeni bir sınıf oluşturuyor. En ağır işler için tasarlanan yeni Case IH Optum CVX serisi 271 ve 300 HP güçlerinde, 6 silindirli, yüksek verimli Tier 4b Common-Rail motorları ile gücü, yakıt ekonomisini ve çevreye duyarlılığı bir araya getiriyor.

Tarımsal Ekipmanlar

New Holland ve Case IH Ön Yükleyicileri ile traktörler farklı fonksiyonlarına kavuşuyor

 New Holland ve Case IH ön yükleyicileri sahip oldukları üstün teknik özellikleriyle traktörlere farklı birçok fonksiyon kazandırarak, traktörleri tüm tarımsal ihtiyaçlara cevap verir hale getiriyor.

Üç fonksiyonlu kovası, arttırılmış kaldırma kapasitesi ve şok emici özellikleri ile yeni ön yükleyiciler hayvancılık işletmeleri başta olmak üzere fabrikaların, tahıl ambarlarının ve tarımsal işletmelerin vazgeçilmezi.

TürkTraktör Markalı MT05 model Mısır Hasat Tablaları

Tüm opsiyonların standart olarak sunulduğu TürkTraktör Mısır Tablaları, minimum dane kaybı ile üstün ilerleme hızı sunuyor. 5000 da’nın üzerinde yüksek performans ile sorunsuz bir şekilde test edilerek, çiftçilerin ve kullanıcıların beğenisini kazanmıştır.

5 ve 6 sıralı olmak üzere ürün gamına dahil edilen mısır hasat tablaları, çift şanzımanlı ve sap parçalamalı olup çift yan helezona sahip. Piyasadaki mevcut makinalarda iki parçadan oluşan ana şanzıman, Türk Traktör markalı mısır hasat tablalarında servis kolaylığı sağlayan yekpare ve sfero döküm olarak üretilmiş. Biçerdöverden tablaya hareket aktarımı, tablanın her iki yanında bulunan şanzımanlar ile sağlanıyor.yeni1

 New Holland Marka SA-R Serisi Ters Turbo İlaçlama Makinesi

New Holland SA Serisi ilaçlama makineleri model grubuna 1200 lt. 1600 lt. ve 2000lt. depo kapasitesine sahip Ters Turbo modelleri dâhil edildi. Özellikle bağ ilaçlamasında etkinlik sağlaması amacıyla ürün gamına dâhil edilen Ters Turbo modeli için yeni bir polyester depo tasarımı yapılmıştır. Yeni tasarıma sahip dar tip ilaçlama deposu, bağ arasında ilaçlama yaparken etkinlik sağlıyor.

New Holland Ters Turbo ilaçlama makinaları traktöre, özel hidrolik yan kol bağlantı sistemi ile bağlanıyor ve böylece manevra kabiliyeti artarken; sıra sonu dönüşlerde de kolaylık sağlanıyor.

Türkiye’nin ilk traktör ihracatçısı TürkTraktör, toplam traktör ihracatının da yaklaşık %90’ını tek başına yapıyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap