TEB ve Shell Çiftçilerle Buluşuyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Shell&Turcas, TEB Harman Kart kapsamında yaptığı işbirliğini daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla köylerde tanıtım toplantıları düzenleyerek çiftçilerle bir araya geliyor.

Tarım üreticilerine, tarımsal faaliyet gösteren işletmelere ve tesislere özel ürün ve hizmetler geliştireren Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve çiftçilere özel avantajlarla katma değer yaratan hizmetler sağlayan Shell&Turcas yeni bir işbirliğini hayata geçiriyor.

İşbirliği kapsamında, tarım üreticilerinin temel girdilerindeki en büyük maliyet kalemlerinden akaryakıta özel fırsatlar sunan TEB Harman Kart ile çiftçiler, anlaşmalı Shell istasyonlarından yaptıkları akaryakıt ve madeni yağ alışverişlerinde 5 ay faizsiz dönem avantajından faydalanabilecek. Bu sayede çiftçiler, temel gider kalemleri arasında en çok yer tutan akaryakıt tedariğinde TEB Harman Kart ile Shell’den uygun koşullarda alışveriş yaparak hasat ve gelir dönemlerine uygun vadelerde ödeme imkanı elde edebilecek.

30 binden fazla çiftçiye ulaşılacak
22 Ağustos Cumartesi günü başlayacak etkinlik kapsamında, TEB ve Shell yetkilileri iki ekip halinde Türkiye’yi gezecek. İlk durağı Trakya ve Bursa olacak ekip, iki ay süresince Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’da birçok ili ziyaret ederek, 30 binden fazla çiftçiyle bir araya gelecek. Ziyaretler süresince TEB Harman Kart ve sunduğu avantajların yanı sıra, Shell’in tasarruflu akaryakıt ve madeni yağ ürünleri de çiftçilere tanıtılacak. TEB ve Shell, işbirliğinin detaylarını ve TEB Harman Kart’ın avantajlarını anlatmak üzere 14 ilde 100’den fazla noktada tanıtım toplantıları düzenleyerek üreticilerle bir araya gelmeyi planlıyor.

Tarım Bankacılığı kapsamında sunduğu ürün ve hizmetlerle sektörün gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade eden TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, “TEB Tarım Bankacılığı ile tarım üreticilerine, tarımsal faaliyet gösteren işletmelere ve tesislere özel ürün ve hizmet geliştiriyoruz. Tarım üreticilerinin temel girdilerinin temininde çok önemli bir rol oynayarak avantajlı ödeme koşulları sunduğumuz TEB Harman Kart da bu çalışmalarımızın önemli bir yerini oluşturuyor. TEB Harman Kart ile üreticiler, mazot, gübre, zirai ilaç, tohum, fide ve yem gibi ihtiyaçlarını kolayca temin edebiliyor; alışverişleri ve nakit çekim işlemleri sonrasında geri ödemelerini hasat vadelerine uygun olarak yapabiliyor. Üreticilerimizin TEB Harman Kart’a ulaşmalarını kolaylaştırmak için köy köy gezerek TEB Harman Kart’ın özelliklerini anlatan ve kartın teminini sağlayan ‘Kartallar’ adlı bir direk satış ekibimi kurduk. Bu sayede çiftçilerimizin karta kolaylıkla sahip olmalarını sağlıyoruz. Shell ile yaptığımız bu işbirliğiyle de TEB Harman Kart’ı kullanarak akaryakıtını Shell’den tedarik eden çiftçilerimize elde edecekleri fırsatları bire bir anlatmayı ve finansman temini konusunda onlara yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Shell’den Çiftçi Dostu 50 istasyon
Shell&Turcas’ın Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz, Shell’in en büyük hedeflerinden birinin üstün performans ve tasarruf sunan yenilikçi akaryakıt ve madeni yağ ürünlerini özel avantaj ve kampanyalarla çiftçiyle buluşturmak olduğunu söyledi. 1000’den fazla istasyon ağına sahip olan Shell’in tarım sektöründeki büyüme hedefleri doğrultusunda çiftçilere yönelik özel hizmet verebilecek 50 istasyon belirlediklerini ifade eden Yılmaz, “Ağırlıklı olarak Türkiye’nin tarım bölgelerinde yer alan bu istasyonlarımız ile bayilerimiz, bölgelerin tarım ihtiyaçlarına yönelik olarak çiftçilerimize farklı ödeme seçenekleri sunabiliyor. Ayrıca, bayilerimize sunduğumuz tanker ve otomasyon yatırım desteği ile istasyonumuzun bulunmadığı noktalarda da çiftçilerimize akaryakıt desteği sağlıyoruz. Shell’in tüm dünyada ilk defa Türkiye’de hayata geçirdiği ‘Shell’e Hoş Geldiniz’ müşteri deneyimi programı kapsamında çiftçilerin de değişen ihtiyaçlarına özel kampanya ve avantajlar sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yılmaz, gerçekleştirecekleri köy ve kahvehane ziyaretlerinde, çiftçilerle bir araya gelerek, tüketiciye güvenilir bir tasarruf formulü sunan Shell FuelSave ve Rimula ürünlerini de tanıtan Shell’in tarım sektörüne özel avantaj sağlamaya devam edeceğini de belirtti.

Bunları da beğenebilirsin