Teb Akıl Fikir Yarışması, Tarım Girişimcilerini Bekliyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ‘İcat Çıkar’ sloganıyla bu yıl 10.’sunu düzenlediği Akıl Fikir Yarışması’nın başvurularını almaya başladı. 10 yıldır sektöre yenilikçi fikirler ve yaratıcı projeler kazandırmak amacıyla düzenlenen TEB Akıl Fikir Yarışması, bu yıl ilk defa ‘Teknolojik Girişimci’ kategorisi altında teknolojik proje üreten tarım girişimcilerinin projelerini değerlendirecek. TEB Tarım Bankacılığı tarafından değerlendirilecek projelerin tarım sektörüne katma değerli projeler sağlaması amaçlanıyor.

 ‘Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun’, ‘Müşteri’ ve ‘Teknolojik Girişimci’ olmak üzere üç ayrı kategoride, bankacılık ve finans konusundaki yenilikçi, yaratıcı fikir ve projelerin başvurabileceği yarışmaya bölüm farkı gözetmeksizin tüm üniversite öğrencileri, yeni mezun genç profesyoneller, TEB müşterileri ve teknolojik girişimciler 15 Ocak’a kadar TEB üzerinden başvuru yapabilecek.

Boz: “Teknoloji kullanımının artmasıyla tarım sektöründe de dönüşüm kaçınılmaz”

 Teknoloji kullanımının artması ile birlikte iş yapış şekillerinde ezber bozan değişikliklerin yaşandığını belirten TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz,  TEB Akıl Fikir Yarışması’nda yeni değerlendirilmeye alınan teknolojik tarım projeleri ile ilgili olarak “Gelecekte pek çok sektör, kurallarını yeniden yazmak zorunda kalacak. Hem yeni nesil çalışanların teknoloji ile daha iç içe olması hem de hem de sektör verimliliklerinin farklı bir bakış açısıyla takip edilmesiyle tarım sektöründe de kaçınılmaz olarak bu dönüşüm yaşanıyor. Bugün dünyada, sulama sistemlerinin verimini arazileri üzerinden uçurdukları dronelarla takip eden, cep telefonu uygulamalarıyla ürün kar-zarar analizi yapan yeni nesil bir tarım anlayışı mevcut” dedi.

 “Tarım işletmelerinin teknoloji kullanımını desteklemeyi kendimize ödev olarak belirledik”

Boz, sözlerine şu şekilde devam etti: “2007 yılından bu yana Tarım Bankacılığı alanında sunduğumuz ürün ve hizmetlerle hem ülke tarımının gelişmesi hem de üreticilere destek olmak için çalışıyor, ülkemizin sahip olduğu bu yüksek potansiyelin bilinciyle sektöre en avantajlı fırsatları sunmaya odaklanıyoruz. Bu kapsamda TEB Tarım Bankacılığı olarak, tarım sektöründe faaliyet gösteren işletmelerinin teknoloji kullanımını desteklemeye yönelik her türlü hizmeti sunmayı kendimize ödev olarak belirledik. Bu vizyonla hareket ederek TEB Akıl Fikir Yarışması’nda tarımsal teknolojik projelerin üretimini desteklemek adına yeni bir sayfa açıyoruz.”

yeni-teb-logo

TEB Tarım Bankacılığı, teknolojik tarım girişimcileri değerlendirecek

‘Teknolojik Girişimci’ kategorisinde tarım sektörüne yönelik teknolojik proje üreten girişimciler, TEB Tarım Bankacılığı tarafından özel bir değerlendirmeye tabii tutuluyor. Teknolojik Girişimci kategorisinde, birinci 20 bin TL, ikinci 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL ödül kazanıyor ve dereceye giren ilk beş finalist TEB Girişim Evi’ne öncelikli katılım hakkı elde ediyor.

‘Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun’ Kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanıyor. Ayrıca, bu kategoride ilk 3’e girmeyi başaran tüm katılımcılar, yarışmanın başından bu yana destekçisi olan ve kendi Teknoloji, Inovasyon ve Girişimcilik Merkezi de bulunan Bahçeşehir Üniversitesi’nden MBA bursu almaya da hak kazanıyor.

‘Müşteri’ kategorisinde birinci olan yarışmacı 20 bin TL ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros’a katılma hakkı kazanıyor. İkinci olan TEB müşterisi 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL’lik ödülün sahibi oluyor.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap