Tasaco, Belçikalı Anorel NV’nin Yarı Hissesini Satın Aldı

Sebze, çiçek, buğday ve yem bitkileri tohumlarında pazarın önemli oyuncularından biri olan TasacoTarım San veTic. A.ş., Anorel NV/Belçika’nın yüzde 50 hissesini satın alarak suda çözünür gübreler ve bitki besleme sektörüne tedarikçi olarak girdiğini açıkladı.

Anorel NV’nin yüzde 50’sini satın alarak hizmet alanını ve çeşitliliğini arttırmayı hedefleyen TasacoTarım, bu çeşitlilik ile bilgi birikimi, inovasyon, teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına katkı sağlarken, diğer taraftan da global pazarlarda varlığını hissettirerek büyümesine de katkı sağlayacak.

Anorel NV, Hove/Antvverp-Belçika ve Sint Niklaas-Belçika’da mevcut üretim ve lojistik tesisleri ile dünyada 45 ülkeye ihracat yapan 500’ün üzerinde müşterisine hizmet veriyor.

Tarım sektöründe daha bilinçli, çağın gereklerine uygun üretim yapılmasını destekleyen firma, bu yatırımlarla iç ve dış pazarlardaki gücünü arttırmayı hedefliyor.

Gıda sanayisi için cipslik mısır ve makarnalık buğdayda sözleşmeli üretim modeli ile pazarın lider firmalarına tedarik sağlayan Tasaco Tarım Sanayi ve Tic. A.ş., Tarsus/Mersin, Söke/Aydın ve Ilgın/Konya’ da bulunan 50 bin tonluk buğday eleme ve depolama kapasiteli tesisleri ve yine Kumluca/Antalya’da bulunan sebze ıslah ve Ar-Ge tesisleri ile Türk tarımına hizmet veriyor.

Bunları da beğenebilirsin