Takeda Ormanı’nın Ilk Tohumları Atıldı

235 yıldır dürüstlük, azim, adalet ve bütünlük değerleriyle hastalıkları tedavi etmek için çalışan Takeda, gelecek nesillere ve doğaya eşsiz bir miras bırakmaya hazırlanıyor. Takeda, sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda hayata geçirdiği, doğada izi kalacak projesiyle insanlığa iyi bir çevre bırakmayı hedefliyor.

 “Takeda Ormanı” gelecek nesiller için yükselecek

Takeda Türkiye’nin hayata geçirdiği Takeda Ormanı Projesi; teknolojik alt yapısıyla diğer sosyal sorumluluk projelerinden ayrılıyor. Katılımcılara dijital platform üzerinden fidan dikme imkanı sunan proje ile kişiler, ağaçlarına sevdiklerinin isimlerini verebiliyor.

Dijital ortamda bağışlanan fidanlar hedeflenen sayıya ulaştığında dikimlerine başlanacak ve Takeda Ormanı gelecek nesiller için yükselecek.

1472453612_Gamze_Yu__celand_foto3

 Proje büyük ilgi gördü

Gelecek nesiller için bir orman kazandırmayı hedefleyen proje, tanıtıldığı her platformda büyük ilgi gördü. Takeda Ormanı Projesi ilk defa Ulusal Toraks Kongresi’nde duyuruldu, ardından Ulusal Diyabet Kongresi ve Ulusal Rinoloji Kongreleri’nde hekimler ile buluştu. Söz konusu kongrelerde Takeda Ormanı projesi hem fikir olarak hem projeye özel geliştirilmiş aplikasyonu ile beğeni topladı.

Yüceland: en büyük önceliğimiz yaşadiğimiz topluma değer katmak

Takeda Ormanı projesinin detayları hakkında bilgi veren Takeda Genel Müdürü Gamze Yüceland; “Takeda, Türkiye’ye yatırım yapan ve hızla büyüyen bir şirket. En büyük önceliğimiz yatırımlarımızı büyütmenin ötesinde içinde bulunduğumuz topluma değer katmak. Takeda Türkiye olarak kurumsal sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmek için büyük bir çaba içindeyiz. Doğayı korumaya yönelik orman projelerinin yepyeni bir fikir olmadığını biliyoruz fakat doğaya duyarlı her projenin ülkemiz için ne kadar kıymetli olduğunun bilincindeyiz. Bizler, Takeda Ormanı Pojesi’nin uygulama biçimini farklılaştırmaya, teknolojiden yararlanarak bu projeyi daha keyifli hale getirmeye çalıştık. Projeye özel bir aplikasyon geliştirdik. Kişiler aplikasyon üzerinden diledikleri fidanı seçip dikebilecek, ağaçlarına sevdiklerinin isimlerini verebilecek ve yine aplikasyon üzerinden ağaçlarının gelişimlerini izleyebilecekler” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap