SOMMET DE L’ÉLEVAGE 4, 5 ve 6 Ekim 2017’de düzenlenecek

Avrupa’nın en büyük ovasında gerçekleştirilen SOMMET DE L’ELEVAGE, hayvancılık ve genetik alanındaki Fransız teknik bilgisinin etkileyici bir gösterisi. Etçi büyükbaş hayvancılık sektöründe dünya lideri olan SOMMET, dağlık bölgelerdeki süt hayvancılığı ve küçükbaş hayvancılık ile at sektörlerinde de ulusal bir referans noktası oldu. Aynı zamanda ziraat sektörü için iş toplantıları, bilgi alış-verişi ve eğlence merkezi olan SOMMET her geçen yıl daha fazla ziyaretçi çekiyor. 2016 yılında 4.000’i 84 ülkeden gelen uluslararası ziyaretçi olmak üzere toplam 86.500 ziyaretçi fuar alanını ziyaret etti.

SOMMET DE L’ÉLEVAGE her yıl en iyi Fransız ve Avrupa ırklarını ağırlamaktadır: 750 etçi büyükbaş, 550 sütçü büyükbaş, 400 küçükbaş ve 300 at. Çok sayıda salonda titizlikle seçilmiş toplam 2.000 hayvan sergilenecek.

3 gün sürece olan fuarda ayrıca ulusal ya da uluslararası çok sayıda yarışma,
hayvan sunumu, mezat, gösterim yer alacak.

2004 ve 2011 yıllarında SOMMET’de başarılı bir şekilde düzenlenen ulusal yarışmalardan sonra 26. defa düzenlenen fuarda 400 hayvanın katılımıyla yeni bir Limuzin yarışması yapılacak ve bir mezat gerçekleştirilecektir. Limuzin ırkının dünyadaki en büyük etkinliği olan Ulusal Yarışma büyü bir organizasyondur. 35 Fransız departmanından 200’den fazla çiftlik bu yarışmaya katılıyor. Le National, Fransız Limuzin ırkı yetiştiricileri tarafından sabırsızlıkla beklendiği kadar çok sayıda uluslararası temsilcinin onaylanmış katılımıyla yabancılar tarafından da benzer bir şekilde beklenmektedir. Yarışmanın 3 yarı günü boyunca, ziyaretçiler kusursuz genetik yapıya sahip hayvanlarını sunan en iyi Fransız yetiştiricilerinin işlerini takdir etme şansını bulacak.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap