SIMA-SIMAGENA Yenilenerek Büyümeye Devam Ediyor

Uluslararası Tarım ve hayvancılık üreticileri 76. SIMA-SIMAGENA fuarı 22-26 Şubat 2015 tarihleri arasında Paris-Nord Villepinte fuar alanında gerçekleşecek. Fuar’da doluluk oranı şimdiden yüzde 95 seviyesini geçmiş durumda.

SIMA-SIMAGENA zorlu piyasa koşullarına rağmen fuar alanını genişleterek ve katılımcı sayısını arttırarak büyümeye devam ediyor. 2013’te 27 hektar sergi alanında gerçekleşen Fuar’a 42 ülkeden 1.700 katılımcı ve 145 ülkeden 248 bin 800 ziyaretçi iştirak etmişti. 2015’te de fuara katılımın artarak büyümeye devam etmesi bekleniyor.

Kore, Japonya, Hindistan, Yunanistan ve diğer ülkelerden yeni uluslararası katılımcılar yer alacağı fuarda ziyaretçilerin yüzde 25’ini yabancılar oluştururken, katılımcıların ise yüzde 50’sini yabancılar oluşturuyor. 46 ülkeden 561 basın mensubunun takip edeceği fuara Türkiye’den katılacak firmalar arasında ENKA Tarım, Erkunt Traktör ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri bulunuyor. Ayrıca Türkiye’de Tgexpo tarafından organize edilen milli katılım da T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, TARMAKBİR ve diğer kuruluşlardan delegasyonlar yer alacak.

Tarım ve hayvancılık sektörleri bir araya geliyor

İki yılda bir düzenlenen SIMA-SIMAGENA fuarı tarım ve hayvancılık sektörlerini bir arada bünyesinde barındıran tek fuar olma özelliğini taşıyor. Fuarda sergilenecek ürünler arasında traktörler ve çekme ekipmanları, komponentler, parçalar, aksesuarlar, hasat ve hasat sonrası ekipmanlar, işleme, taşıma, depolama ekipmanları, tropik ve özgün tarım için teçhizatlar, hayvancılık malzeme ve ekipmanları, ormancılık ekipmanları ve yenilenebilir enerjiler yer alıyor. Fuarın ziyaretçi profiline bakıldığında ise çiftçiler, kooperatifler, distribütörler, ithalatçılar ön plana çıkıyor. SIMA-SIMAGENA 2015’te Güney Afrika, Meksika ve Japonya, tarım sektörlerindeki gelişimlerinden dolayı fuarın onur konuğu ülkeleri olacaklar.

Geniş fuar alanında salonlar sektör ve ürün gruplarına göre sınıflandırılacak 3. salon sadece yedek parçacılara ayrılırken, yeni eklenen 7. salon hayvancılık sektörüne ayrılacak. Hayvan yetiştiriciliğiyle ilgili yeni ekipmanlar bu salonda sergilenecek. 250 adet büyükbaş hayvanın yer alacağı bu salonda çeşitli yarışmalar düzenlenecek ve burada bulunan hayvanlar açık arttırmalarla satışa sunulacak. Norveçli bir çiftçi fuarda kendi ürettiği “Organik enerji-çiftlik”in sunumunu demonstrasyon şeklinde yapacak.

SIMA-SIMAGENA yenilenmeye devam ediyor

Tüm seviyelerde “Önce yenilik” sloganı ile hareket eden SIMA-SIMAGEN 2015 fuarında ziyaretçiler önemli yeniliklerle karşılaşacaklar. Tüm çiftçilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tarım makinaları ve hayvancılık makinalarının sergileneceği SIMA-SIMAGENA’da bu yıl peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle ilgili makinaların yer alacağı “yeşil alanlar” isimli yeni bir bölüm olacak. Ayrıca bir diğer yenilik olarak Afrika ve Asya’dan gelen ziyaretçilerin talepleri doğrutusunda tropikal ve özel mahsuller için tasarlanmış araçlar da fuar sergisinde yerlerini alacak.

Bunları da beğenebilirsin