SIMA ASEAN tarımın geleceğine odaklanıyor

Tayland’daki tarıma yönelik tüm çalışmaları bir arada bulabileceğiniz bir tarım ticaret platformu olan SIMA ASEAN, tüm tarımsal işletme ihtiyaçlarını karşılamak için tarım makineleri ve ekipmanlarından en son teknoloji ve yeniliklere kadar kapsamlı bir ürün ve hizmet yelpazesine sunacak. Bir dizi seminer, çalıştay, iş eşleştirme ve ağ oturumları ile düzenlenecek olan SIMA ASEAN, tüm tarımsal ihtiyaçlara cevap verecek.

Margaux Lemarchand Comexposium İletişim Yetkilisi

6-8 Haziran 2018’de düzenlenecek SIMA Asean Tayland fuarının bul yıkki teması nedir?

Bu yıl 4. kez düzenlenecek olan SIMA ASEAN, Tarım ve Kooperatifler Bakanlığı (MOAC) tarafından düzenlenen Ulusal Çiftçi Forumu’na ev sahipliği yapacak. Bundan dolayı çok gururlu ve mutluyuz. 3.000’den fazla çiftçi, kooperatif başkanı, bayi ve distribütörün katılacağı bu özel etkinlik, Tayland’ın tarım endüstrisi için kapsamlı bir bilgi paylaşım platformu. Çok önemli iş bağlantılarının atılacağını göreceğiz.

Ulusal Çiftçiler Forumu, Bakan Yardımcısı Dr. Wiwat Salyakamthorn da dahil olmak üzere çok sayıda önemli uzmanı ağırlayacak. Katılımcılar, çiftlikler için toprak ve su kullanımı ile Tayland’ın tarım ortamındaki yenilikler hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Fuarda diğer öne çıkacak konular genç ve akıllı çiftçiler için makine kullanımı, eğitimler ve seminerler olacak. Ayrıca standartlaştırılmış test prosedürleri ile tarım makinelerinin kullanımı da gerçekleştirilecek.

Buna ek olarak SIMA ASEAN, Tarım ve Kooperatifler Bakanlığı kapsamındaki 11 bölümün Tayland’daki tüm tarım arazisine tam bir genel bakış sağlayacağı MOAC Sergi Vitrini’ne de ev sahipliği yapacak.

Tayland’daki tarıma yönelik tüm çalışmaları bir arada bulabileceğiniz bir tarım ticaret platformu olan SIMA ASEAN, tüm tarımsal işletme ihtiyaçlarını karşılamak için tarım makineleri ve ekipmanlarından en son teknoloji ve yeniliklere kadar kapsamlı bir ürün ve hizmet yelpazesine sunacak. Bir dizi seminer, çalıştay, iş eşleştirme ve ağ oturumları ile düzenlenecek olan SIMA ASEAN, tüm tarımsal ihtiyaçlara cevap verecek.

Fuarlarınızın dünya tarım sektörüne katkısı nedir? Bu organizasyonlar sizce uluslararası tarım ticaretinin yeniden canlanmasına katkıda bulunuyor mu?

SIMA, büyük bir uluslararası ticaret fuarı olarak özellikle mevcut durum ve gelecek dönem tarım dünyasına ışık tutacak bir organizasyon. SIMA, gerçek anlamda bir “Agora”, sadece bir sergi ve iş ortamı değil. Aynı zamanda değişim, toplantı ve ağ oluşturma için de ideal bir alan. Ticaret fuarı, dünyanın dört bir yanındaki tüm piyasa oyuncuları için bir iş platformu olarak konumlanıyor. Son etkinliğimizde, 135 ülkeden uluslararası ziyaretçi fuara geldi.

SIMA aynı zamanda vizyoner bir etkinlik ve yenilikleri, öncelikleri ile kamu ve özel kaynaklardan gelen çok sayıda kişiyi birleştiriyor. Burada sektörün inovasyonunun gerçek bir vitrini olan ve kendini yeniden icat etme kabiliyeti gösteren SIMA Innovation ödüllerine sahibiz. Tarım değişiyor ve ziyaretçilerimizi bilgilendirmek bizim için önemli. Bir sonraki toplantımız için şimdiden hazırlanmaya başladık. 24-28 Şubat 2019 tarihlerinde yarının tarımındaki birçok konu hakkında konuşacağız.

SIMA SIPSA Fuarı 08-11 Ekim 2018 tarihleri ​​arasında Cezayir’de gerçekleşecek. Tüm tarım sektörlerini kapsayan uluslararası hayvancılık ve tarım fuarı. 21.000’den fazla profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak olan organizasyon için 600’den fazla katılımcı firma bekliyoruz.

Zengin bir konferans programı da düzenlenecek. Burada zengin bir program düzenleyeceğiz;

FIFAVIC: Kümes Hayvancılığı Endüstrisi Avrupa ve Kuzey Afrika Forumu

AGRI’SIME: Bitki Yetiştirme Profesyonelleri Forumu

DJAZAQUA: Su Ürünleri ve Balıkçılık Kaynakları Uluslararası Forumu

FIPLAIT: Süt ve Süt Profesyonelleri Forumu

Türk tarım makineleri üreticileri bu sergilere neden katılmalı?

SIMA Paris, Avrupa pazarında faaliyetlerini geliştirmek isteyen şirketler için önde gelen buluşma yeri. (Avrupa toplamda 11 milyon çiftlik barındırıyor). SIMA, çiftliğin veya üretimin boyutu ne olursa olsun, tüm çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılayan çok önemli ürün ve hizmetler sunuyor. Fuar aynı zamanda uluslararası şirketlerin yaklaşık %50’sine ev sahipliği yapıyor.

Artık tüm pazarlar çok hızlı bir makineleşme aşamasındalar ve uluslararası düzeyde çok aktif olan Türk şirketleri, bu pazarlar için çok uygular. SIMA SIPSA ve SIMA Asean, bu şirketlerin neredeyse tamamını kapsıyorlar.

Konya Tarım Fuarı hakkında genel görüşlerinizi alabilir miyiz?

Konya Tarım Fuarı, çok çeşitli katılımcı ve sektörleri barındıran büyük bir etkinlik. Çok önemli ve büyük firmaların dışında katılımcıların çoğu Türk şirketleri. Standlar, ürünler, hizmetler ve şovlar oldukça kaliteli ve yüksek kaliteli. Dış mekan olarak da önemli bir sergi alanı mevcut. Bazı katılımcılar hem içeri alandan hem de dışarıdan yer almış durumdalar.  Çoğunlukla Türk ziyaretçiler ağırlanmasına rağmen yurt dışından da oldukça yoğun bir katılım söz konusu. Daha fazla ziyaretçi çeken çeşitli tarımsal konular hakkında bazı konferanslar gerçekleştirildi.