SIAL için 2014 Olağanüstü Bir Yıl Olacak

Dünyanın en büyük gıda ihtisas fuarlarından SIAL Uluslararası Gıda Fuarı, 1964 yılından itibaren Fransa’nın Paris şehrinde iki yılda bir düzenleniyor.

Paris Bölgesi Ekonomik Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcısı Jean-Luc Margot-Duclot ve dünyaca ünlü SİAL Grup fuarları Direktörü Nicolas Trentesaux, İstanbul Ticaret Odası’nın himayesinde gerçekleşen “Paris: Gıda’nın Başkenti –Sial 2014 fuar tanıtımı” toplantısında  etkinlik hakkında bilgi verdiler.

Uluslararası Gıda Fuarı SIAL, 19-23 Ekim 2014 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek. Parc des Expositions de Paris Nord Villepinte’de gerçekleşecek olan SIAL, bu yıl 50. yılını kutlayacak. İlk SIAL fuarı 1964 yılında, Paris La Défense’daki Yeni Sanayi ve Teknolojiler Merkezi (CNIT) kapsamında başlatılmıştı. Hali hazırda SIAL özellikle yeniliklere dayanan bir prizmayla birlikte dünyanın önde gelen gıda fuarlarından biri oldu.

O zamandan beri, SIAL konumunu korudu ve her fuarda, temsilcilerin ve ziyaretçilerin sayısı sürekli olarak arttı. 2014 beklenen rekor katılımla da olağanüstü bir yıl olacak: 200 ülkeden gelen 6.000’den fazla temsilci ve 150.000 ziyaretçi. Gıda Dünyası gerçekten Paris’te buluşacak.

Ekipman, Teknoloji ve Hizmet sektörlerinin entegrasyonu; gıda sanayisinde: fabrika sürecinden pazarlamaya kadar SIAL’in rolünü güçlendirmeye katkıda bulunacak.

SIAL 2014 fuarına 150.000 ziyaretçi bekliyor. Ziyaretçilerin yaklaşık 3’te 2’si yurtdışından gelecek ve toplamda 200 ülke temsil edilecek.

2012 yılında fuarda Türkiye bu alanda temsil edilen 3. Ülke konumunda oldu. 250 Türk firmasının katılımcı olduğu fuarda Türkiye’den 1.860’dan fazla ziyaretçi geldi. Bu ziyaretçi sayısıyla Türkiye diğer ülkeler arasında 17. ülke olmuştu.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap