SERKONDER toplantısı yapıldı

Sera Konstrüksiyon, Donanım ve Ekipman üretimi yapan firmaları bir araya getirerek, üyelerinin ekonomik, hukuki, teknolojik, imalata ve ihracata yönelik sorunlarına çözüm bulacak çalışmalar yapmak amaciyla ve Türkiye’de sera konstruksiyon ve ekipman imalat sektörünü geliştirmek, sektörde standardizasyonu teşvik etmek, sektörü ulusal ve uluslararası platformlarda temsil etmek, sektördeki ithalatın azaltılıp ihracatın artırılması yönünde çalışmalar yaparak çevreye duyarlı ve enerji verimliliğini teşvik eden sistemler geliştirmek amacı ile kurulan Serkonder daha dinamik yapısıyla Sera Türk sera sektörünün temsilinde önemli mesafe almayı hedefliyor.

IMG_2433Aralık 2016’da Antalya’da yapılan Sera Çalıştayı ve Şubat 2017’de yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrasında planlanan proje ve faaliyetlerle Türkiye sera sektöründe daha etkin, standartların belirlendiği ve ihracat odaklı çalışmalara başlanmıştır.

Serkonder olarak üye firma ürün ve hizmetlerinin sergilenmesi, çiftçi ve yatırımcıların eğitilmesi, ihracatın geliştirilmesi amacı ile Antalya’da daimi sergi alanı oluşturulması planlanmaktadır. Konu ile ilgili Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yer tahsisi görüşmeleri devam etmektedir.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap