Şekerbank’tan Çiftçinin Hasat Dönemine Özel Finansman

Tarımsal üretimin finansmanı için 63 yıl önce kurulan Şekerbank, bugün de kuruluş misyonunu yerine getirerek kırsal kalkınmayı desteklemeye devam ediyor. Banka, çiftçilerin hasat dönemlerine göre ödeme planlarını oluşturduğu gelenekselleşen “Bereketli Hasat” kampanyası ile çiftçilerin hasat öncesi nakit ihtiyaçlarına yönelik finansman desteği sunuyor.

Şekerbank, uygun faiz oranları ile 60 aya varan vadelerde finansman imkanı tanıyan ve 2 Eylül’e kadar devam edecek “Bereketli Hasat” kampanyası ile yetiştirilen ürünün hasadına bağlı olarak çiftçilere yılda bir taksit ödeme seçeneğini sunuyor.

Sabaz: “Çiftçinin alın terinin pazara hak ettiği değerde ulaştırılmasına aracılık ediyoruz”

Şekerbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Murat Sabaz, “Geçimini topraktan sağlayan çiftçi ailelerimizin üretim ve verimliliğinin artırılması, ürettikleri ürünlerin yani alın terlerinin pazara hak ettiği değerde ulaştırılmasına aracılık etmek için gelenekselleştirdiğimiz Bereketli Hasat kampanyamızı başlatıyoruz” dedi.

Şekerbank’ın Aile Çiftçiliği Bankacılığı projesi kapsamında son 1,5 yılda 60 bin çiftçi ailesine 1,6 milyar TL finansman sağlandığına değinen Sabaz, şöyle devam etti:

“Kuruluşumuzdan gelen tarım kredilerindeki uzmanlığımız ile çiftçilerimize kampanyamız kapsamında beş yıla varan vadeler sunuyoruz. Genel olarak avantajlı faiz oranları içeren kampanyamızda ödemelerini düzenli yapan müşterilerimize daha da uygun faiz oranları sağlıyoruz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap