Şakalak, Türkiye’nin en büyük pnömatik mibzerini üretti

Konya’da üretim yapan tarım makineleri sektöründe bir dev olan Şakalak Tarım Makineleri A.Ş., Türkiye’de bir ilke imza attı. Şakalak Tarım, 12 sıralır ve ek ilave ile 18 sıralı olarak da kullanılabilen Türkiye’nin en büyük pnömatik mibzerini üretti. Ağır tip şaşeli, hidrolik mekanizması ile kolay taşınabilen mibzer toprakla buluştu.

Şakalak Tarım Makineleri A.Ş. Genel Müdürü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Genç, çiftçiler için en iyisini üretme seferberliklerinin her daim devam ettiğinin altını çizdi.

MİBZERDE BİR DÜNYA MARKASI; ŞAKALAK

Şakalak Tarım Makineleri A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Genç, “Pnömatik hassas ekim makineleri her çeşit tohumun istenilen ekim aralığı ve sıra üzeri mesafesinde ekimini yapan çok yönlü ekim makinelerdir. Hidrolik kızaklı modellerimiz ile istediğiniz sıra aralıklarına ekim makinenizi hiçbir sökme ve takma yapmadan tek dokunuşla, birkaç dakikada ayarlayabilirsiniz. Sürekli geliştirdiğimiz bu tip mibzerlerden şimdi çok daha özel bir seri ürettik” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK PNÖMATİK MİBZERİ OLDU

Genç, “Ağır tip şaseli, yol durumuna göre yan çekilir olarak da kullanılabilen özellikle büyük arazilerin ekibinde profesyonel kullanım sağlayan mibzerimizin üretimi tamamlandı.AR-GE çalışmaları ve denemeler sonrasında toprakla buluşturduğumuz dev mibzer son derece güzel sonuçlar verdi. Mısır ve soya ekimininde Türkiye’nin en büyük mibzeri oldu. Hidrolikli taşıma aparatına sahip olması sebebiyle mibzer çok kolay taşınabilir. Taşınma sırasında mekanizma devreye giriyor ve makine taşınması kolay bir şekilde gerçekleşiyor” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap