Olmuksan’ın V50 Havalı Kutusu Fruit Logistica Fuarı’nda

Avrupa’nın en büyük yaş meyve sebze fuarı Fruit Logistica’ya özel standıyla Türkiye’den katılan tek oluklu mukavva ambalaj üreticisi Olmuksan International Paper oldu. Firmanın Eylül 2014’de yapılan lansmanla pazara sunulan yenilikçi ürünü V50, fuarda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Yaş meyve sebze sektörünün en önemli fuarlarından Fruit Logistica, 141 ülkenin katılımıyla Almanya Berlin’de gerçekleşti. Olmuksan International Paper’ın özel standıyla yer aldığı fuara 62 bin ziyaretçi katıldı. Türkiye’den fuara katılan tek oluklu mukavva ambalaj üreticisi olan Olmuksan International Paper, yeni ve inovatif ürünlerinden, özel tasarımlı meyve – sebze kutularına kadar tüm ürünlerini fuar ziyaretçileriyle buluşturdu. Firmanın yenilikçi ürünü V50, fuarda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Olmuksan International Paper’ın yaş meyve sebze sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olduğunu ve yaş meyve sebze sektörünün stratejik önemde olduğunu belirten Olmuksan International Paper Genel Müdürü Ergun Hepvar, Türkiye’de sektörün durumuna dair değerlendirmelerde bulundu. Hepvar, “Türkiye’nin meyve sebze yetiştiriciliğinde çok verimli topraklara sahip olduğunu ve yıllık ortalama 45 milyon ton yaş meyve sebze üretimiyle dünyada önemli üretici ülkeler arasında yer aldığını belirtti. Ambalajın, ürünün tazeliğini koruyarak taşınmasında ön koşullardan biri olduğunu ve kaliteli, güvenilir ambalajın taşımacılıkta çok önemli olduğunu ifade eden Hepvar, Olmuksan International Paper’ın özel tasarımı olan V50’nin gıda ile temasa uygun, sağlıklı, soğuk hava koşullarına ve yüksek neme dayanıklı, meyve sebzenin tazeliğini koruyarak raf ömrünü uzatan bir ürün ve çevreci bir ambalaj çözümü olarak sektörde bir ilk olduğunu ekledi.

Bunları da beğenebilirsin