New Holland T480S ve TD4B İlk Kez Çiftçiyle Buluştu

TürkTraktör, geniş ürün gamı ve tamamen yeni ürünleriyle BurTarım 2014’e damgasını vurdu. Küçükten büyüğe tüm ürün gamının sergileneceği fuarda ayrıca New Holland T480S ve TD4B olmak üzere iki tamamen yeni ürün de ilk kez Türk çiftçisiyle bir araya geldi.

TürkTraktör, Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı kapsamında New Holland modellerini çiftçilerin beğenisine sundu. Küçükten büyüğe tüm traktör serilerinin yanı sıra biçerdöverler ve TürkTraktör markalı tarım ekipmanlarının da sergilendiği BurTarım 2014’te New Holland ailesinin yeni gözdeleri T480S ve TD4B öne çıktı.

Bursa’da ve Bursalı çiftçilerle olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek değerlendirmesine başlayan TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir “TürkTraktör olarak büyük, küçük tüm fuarları önemsiyor ve özenle hazırlanıyoruz. Bu bağlamda Bursa’da ve Bursalı çiftçilerimizle bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. Tüm fuar operasyonlarımızda olduğu gibi, Bursa’ya da zengin ürün gamımızla geldik” dedi.

İki yeni ürünü Bursa’da ilk kez Türk çiftçisinin beğenisine sunmanın heyecanı içinde olduklarını ifade eden Özdemir, “Bu yıl Bursa’da New Holland ailesinin iki yeni ürününü ilk kez çiftçilerimizle buluşturduk. TürkTraktör tesislerinde Türk işçisinin emeğiyle üretilen her iki ürünümüz de modern teknolojinin nimetleriyle donatılmış durumda. Diğer ürünlerimiz gibi iki yeni ürünümüz de performans ile yakıt ekonomisini aynı potada eriterek çiftçimizin verimliliğini üst seviyeye taşıyor” dedi.

New Holland TD4B manevra yapmayı kolaylaştırıyor

Yeni kaporta tasarımı ve ergonomik olarak konumlandırılmış kumanda kollarına sahip yeni platformu ile göz dolduran TD4B Bahçe Serisi ait olduğu sınıfa tamamen yeni bir soluk getiriyor. TD4B bahçe serisinde 65, 72, 80 ve 88 HP güçlerine sahip 4 farklı motor seçeneği bulunuyor. Direksiyonun yanında konumlandırılan ileri geri mekik kolu ile TD4B Bahçe Serisinde 12 ileri-12 geri transmisyon standart olarak sunuluyor. elektro-hidrolik olarak kumanda edilen çift çeker ve diferansiyel kilidi sistemleri tek tuş ile devreye alınıp devre dışı bırakılabilirken, opsiyonel olarak sunulan ve debriyaja basmaya son veren Powershuttle mekik kolu ileri-geri manevra yapmayı kolaylaştırıyor. Debriyaja basmaya son veren Powershuttle mekik kolu özellikle sıra sonu dönüşlerde çiftçilere büyük bir kolaylık sağlıyor. 3000 kg kaldırma kapasitesine sahip güçlü hidrolik kolları ve 4 adet hidrolik güç çıkışı ile yeni TD4B bahçe serisi bağ-bahçe tarımındaki tüm işlerin üstesinden gelebilecek şekilde tasarlandı.

New Holland T480S ergonomi sunuyor

Motor donanımıyla birlikte TürkTraktör fabrikalarında üretilen yeni T480S, 48 HP gücündeki üç silindirli turbo beslemeli motorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde düşük yakıt tüketimiyle farklı kategorideki işleri kolaylıkla yapabilme iddiasıyla yola çıkıyor. 2WD modellerde 8 ileri-2 geri ve 4WD modellerde 8 ileri-8 geri vitesli transmisyonla donatılan T480S, güçlendirilmiş transmisyon yapısıyla motor-transmisyon uyumunu maksimum seviyeye çıkarıyor. 4WD modellerde direksiyonun yanına yerleştirilen mekanik mekik kolu ile kullanım ergonomisi sunarken, sıra sonu dönüşlerde zaman kaybını minimuma indiren 4WD modeller yakıt tasarrufu sağlıyor. Yakıt ekonomisi sağlayan bir başka özellik ise T480S’in kuyruk mili hızını henüz 540 d/dakika gibi düşük bir devirde yakalıyor olması.

Farkı ekipmanlarla çalışabilecek güçlendirilmiş hidrolik yapısıyla dikkat çeken T480S 2200 kg kaldırma kapasitesine sahip. 2WD modellerde 2 adet hidrolik güç çıkışı, 4WD modellerde 4 adet hidrolik güç çıkışı bulunan modeller farklı birçok ekipmanla çalışabilecek özelliklere sahip.

Motor kuyruk mili ve yol kuyruk mili seçenekleri T480S modellerinde standart olarak sunulurken, yeniden tasarlanan ve daha ergonomik olarak konumlandırılan Lift-O-matic ve el gazı kullanımı artık daha pratik. Çok amaçlı çalışmalara uygun ölçüleri ile hayvancılık işlerinin yanı sıra yol konumunda da görev yapabilen T480S, hem 2WD, hem de 4WD modellerde sunulan dar versiyonla bahçelerde de görevini rahatlıkla yapabiliyor.

Modern ve dinamik tasarımıyla dikkat çeken T480S, modern gösterge paneli, sessiz ve konforlu çalışan motoru, son derece ergonomik konumlandırılan vites ve hidrolik kontrol kolu ile gösterge panelinin arkasına yerleştirilen 52 litre kapasiteli yakıt tankıyla fark yaratıyor.

Bunları da beğenebilirsin