New Holland, Konya Tarım Fuarı 2017’de çiftçi ile buluştu

New Holland, bu yıl 15.si düzenlenen Konya  Tarım 2017 Fuarı’nda ziyaretçileri yepyeni traktör serisi New Holland TR5  ile karşıladı.

New Holland standında, tarımdan hayvancılığa kadar çiftçilerin tüm saha çalışmalarında hayatlarını kolaylaştıran ve verimliliklerini artıran üstün özellikli traktör modellerinin yanı sıra tarım ekipmanları ve tarımda kullanılan iş makineleri  yer aldı.

New Holland standında sergilenen ürünler arasında New Holland TT4.75 ve New Holland T7 serisi traktörler; tarım ekipmanları tarafında ise New Holland Big Baler Plus Serisi  büyük balya makineleri, yeni New Holland FR Forage Cruiser Serisi Kendi Yürür Yem Hasat Makineleri, TürkTraktör Markalı Mısır Hasat Tablaları  ve  TürkTraktör Markalı Hububat Ekim Makineleri yer aldı.

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; “Konya, sahip olduğu geniş tarım alanları, sulama imkanları ve coğrafi konumu ile ülkemizin tarım başkenti olarak kabul ediliyor. Başta buğday olmak üzere arpadan şeker pancarına, havuç ve patatese kadar çok sayıda tarla bitkisi, sebze ile meyve türünün üretiminin gerçekleştirildiği böylesine önemli bir tarım bölgesi bizler için de çok kıymetli. Ülkemizin tarım ekonomisinde bu denli önemli bir yeri olan Konya’da düzenlenen Konya Tarım Fuarı’nda bu yıl  toplam 1.900 m²’lik teşhir alanımızla bir kez daha yer almaktan dolayı çok mutluyuz ” dedi.1489999153_TurkTraktor___rfan_Ozdemir_Gorsel_3

New Holland yepyeni TR5 serisinin ilk tanıtımı için de Konya’yı tercih etti

İrfan Özdemir,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB) geçtiğimiz Aralık ayında açıkladığı rakamlara göre Konya’nın,  sahip olduğu 83 bin 120 adet traktör ile ‘en çok traktöre sahip olan 1. il’ konumunda olduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi:

Bu nedenle, neredeyse her yıl, Konya Tarım Fuarı’nda ziyaretçilerimizi mutlaka yepyeni ürünlerimizle karşılıyoruz. Bu geleneğimizi bu sene de bozmuyor ve bu yıl da yepyeni bir traktör serimizin ilk tanıtımını Konya’da gerçekleştiriyoruz. Montajı fabrikalarımızda gerçekleştirilen  New Holland TR5 Serisi, sahip olduğu modern tasarım, üstün performans, teknik donanım ve ergonomik kullanımıyla Türk çiftçisinin tüm çalışmalarındaki eli  kolu; yani yeni gücü olacak.”

New Holland’ın pazarın en çok tercih edilen traktör markası olarak çiftçinin hayatını kolaylaştıracak farklı yeni ürünleri de kendilerine sunduğuna dikkat çeken İrfan Özdemir; “Ziyaretçilerimiz New Holland standımızda aynı zamanda beklentilerine göre kurgulanan geniş ürün gamımızla; yani traktörlerimizin yanı sıra tarım ekipmanlarımız ve iş makinelerimizle bir araya gelecekler. Ekipmanlarımız arasında tarımsal üretimin en önemli aşamalarından biri olan balyalama işinin daha verimli yapılabilmesini sağlayan yeni büyük balya makineleri New Holland Big Baler Plus Serisi bulunuyor. Kaliteli silaj ile hayvansal üretimde verimi arttırmak isteyen çiftçilerin için ideal bir çözüm olarak sunduğumuz yeni New Holland FR Forage Cruiser Serisi Kendi Yürür Yem Hasat Makineleri ise dikkat çeken diğer ekipmanımızlarımızdan. Bunlara ek olarak, çiftçilerimize ekim ve hasat işlerini daha pratik hale getirmek üzere geliştirilen TürkTraktör Markalı Mısır Hasat Tablaları ve Hububat Ekim Makineleri’miz de yine standımızıda dikkat çeken ürünlerimiz arasında yer alıyor.

 Tüm bunlara ek olarak; standımızda özellikle çiftliklerdeki saha çalışmalarını hızlandırıp kolaylaştıran iş makinelerimiz de yer alıyor. Fuarda Konyalı ziyaretçilerimiz iş makinelerimizden Kazıcı Yükleyiciler, Teleskopik Yükleyiciler, Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler ile Mini Ekskavatörler’imizi ve makinelerin fonkiyonlarını artıran ataşmanları da inceleyebilecekler. New Holland markası altında sunduğumuz tüm ürünlerimizle, sektörün gelişimine katkı sağlamaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

New Holland Standında Sergilenen Ürünler

Traktörler

New Holland TR5 Serileri

New Holland TR5 serisi, TR5.105 ve TR5.115 olmak üzere 107 ve 114 Hp gücünde 2 yeni model ile Türk çiftçisinin hizmetine sunuluyor.

 • Common Rail enjeksiyon sistemi motor devrinden bağımsız olarak püskürtülen yakıttan dolayı, motorun daha düşük devirlerinde daha yüksek güçlere ulaşabilmesini sağlıyor.
  • Ani yüklenmeleri hızlı bir şekilde anlayıp, buna göre yakıt püskürterek motor devrini koruyor.
  • Yakıtı yüksek basınçla püskürterek, silindirlere ihtiyacı kadar yakıt gönderiyor ve yakıt ekonomisi sağlıyor.
 • 24 ileri – 24 geri transmisyon yapısı ile birçok tarımsal işin üstesinden daha az işçilik ve daha kısa sürede kolaylıkla gelebilen TR5 serisi, konforlu kabin yapısı ile çalışmaya da teşvik ediyor.
  • İleri ve geri hareketleri elektro hidrolik olarak kullanılan traktörler, elektronik diferansiyel kilidi ve çift çeker özelliklerine de sahip.
 • Traktör dendiğinde ilk akla gelen ve en önemli donanımlardan olan hidrolik sistem TR5 serisinde muhteşem bir şekilde tasarlanmış.
  • TR5 serisinde standart olarak bulunan 6 adet hidrolik güç çıkışı sayesinde, birçok farklı ekipman ile çalışabilme olanağı sunmakta. 5.420 kg kaldırma kapasitesi kabin içerisinden elektronik olarak kolayca kontrol edilebilmekte.
 • TR5 serisi 3 farklı kuyruk mili devirleri ile çalışabilecek kuyruk mili sistemine de sahip. 540/540E/1000 gibi daha düşük devirlerde daha yüksek performans ile çalışabilen modeller, bu sayede yakıt tasarrufu sağlıyor.
  • Otomatik kumanda sistemi ile kontrol edilebilen kuyruk mili sistemi, pratik kullanımı ile de dikkat çekmekte.
 • Yeni TR5 serisi; modern tasarımı, Hi-Lo transmisyonu, güçlü hidrolik sistemi ve ergonomik kullanımı ile Türk çiftçisinin yeni gücü olacak.1489999149_TurkTraktor___rfan_Ozdemir_Gorsel_5

New Holland TT4.75

Her daim daha iyiyi hedefleyenlerin tercihi olacak TT4.75 modeli; 4 silindirli, 75 HP gücünde, turbo-intercooler donanımına sahip ve Türk Traktör Fabrikalarında üretilen yerli motoru ile sunduğu yüksek performans sayesinde tüm işlerin üstesinden kolaylıkla gelmeyi sağlıyor.

 • Üstün donanım özelliklerini transmisyonuna da yansıtan TT4.75 modeli 12 ileri – 12 geri vites seçeneğinin yanı sıra direksiyon altına yerleştirilmiş standart mekanik veya opsiyonel powershuttle hidrolik mekik kolu ile kullanım kolaylığı sağlıyor.
 • Powershuttle hidrolik mekik kolunun yer aldığı modellerde opsiyonel olarak sunulan sürüngen vites (20 ileri – 20 geri) seçeneği ile yüksek performans ve kesintisiz  güç bir arada sunuluyor.
 • 75 modelinde standart olarak sunulan, elektro hidrolik diferansiyel kilidi ve çift çeker sistemi ile operatörün kullanım kolaylığı en üst seviyeye taşınıyor.
 • Yeni TT4.75 modelinde gücün ön planda olduğu bir diğer nokta ise, traktörün sahip olduğu hidrolik donanımdır. 3.000 kg’a varan kaldırma kapasitesi, 4 adet hidrolik güç çıkışı, standart E-LOM (elektro-hidrolik Lift-O-Matic) donanımı ve 540/540E çift hızlı kuyruk mili ile çok sayıda ekipman kullanımına imkan sağlayan hidrolik donanım, verim ve tasarrufun yeni adı TT4 Serisi’nde buluşuyor.
 • Sunduğu gelişmiş özelliklerinin yanı sıra güvenlik ve konforuyla da dikkat çeken TT4 serisi; mekanik akü şalteri, geniş iç alanı, açılabilir sunroof’u, klima seçeneği, sessiz ve engelsiz  görüş alanına sahip sınıfının en gelişmiş kabiniyle, performans ve ergonomiyi buluşturuyor.
 • Tüm kumanda ve vites kollarının sürücünün sağ tarafına konumlandırılması sayesinde, her koşulda konforlu çalışma ortamı sağlayan TT4 serisi, Türk çiftçilerinin yeni gözdesi olacak.

New Holland T7 HD

New Holland T7 HD serisi traktörler T7.290 HD ve T7.315 HD olmak üzere iki farklı model seçeneği, yeni ve modern tasarımı, güçlü motorları, tüm modellerde standart olarak sunulan Eko CVT transmisyonu ve daha pek çok özelliği ile beklentileri karşılamaya hazır.

 • New Holland T7 HD serisi; yüksek tork değerlerine sahip 6 silindirli common-rail motorları ile gücü ve ekonomiyi birleştiriyor.
 • Tüm modellerde standart olarak sunulan eko CVT sayesinde ekonomik bir kullanım gerçekleştirilirken 0,03 km/h gibi düşük hızlara tek bir tuşa basarak rahatlıkla ulaşılabiliyor.
 • Tüm modellerde standart olarak sunulan ön hidrolik kuyruk mili ve çift hızlı ön PTO, ön aks süspansiyonu T7 HD serisinin farkındalık yaratan özelliklerinden sadece bir kaçı.
 • Yeni T7 HD serisi; modern dizaynı, güçlü ve çevreci motorları, tüm tarımsal faaliyetlerinize cevap verebilen ve ekonomik bir kullanım sağlayan Eko CVT transmisyonu, yeni kabin tasarımı ile sınıfında fark yaratmaya şimdiden hazır.

Tarımsal Ekipmanlar

Yeni New Holland Big Baler Plus Serisi Büyük Balya Makineleri

Ülkemizde tarımsal üretimin en önemli aşamalarından biri olan balyalama işinin daha verimli yapılabilmesi için büyük balya makinesi kullanımı önemli.

 • Daha ağır ve düzgün formlu balyalar yapılmasına olanak sağlayan New Holland yeni Big Baler Plus serisi büyük balya makineleri; 80 cm uzatılmış balya odası ve güçlendirilmiş pistona, en ağır şartlarda bile daha uzun kullanım ömrü sunan güçlendirilmiş şaseye ve yeniden pozisyonlandırılmış aksa
 • Seri aynı zamanda gece çalışmalarında daha etkin aydınlatma sağlayan LED aydınlatma lambaları ile sunuluyor.
 • Ürün yoğunluğuna göre traktör ilerleme hızını otomatik ayarlayarak yakıt tüketimini düşürürken daha iyi balya performansı sunan IntelliCruise™ sistemi, standart olarak sunulan özellikler arasında yeralıyor.
 • Bunun yanı sıra Türk Traktör tarafından sunulan yaygın yedek parça ve güçlü servis ağı ile çiftçilerimizin gözdesi olmaya devam ediyor.

Yeni New Holland FR Forage Cruiser Serisi Kendi Yürür Yem Hasat Makineleri

 Kaliteli silaj ile hayvansal üretimde verimi arttırmak isteyen çiftçilerin ihtiyaç duyduğu yeni FR Forage Cruiser artık Türkiyede.

 • New Holland FR Forage Cruiser serisi kendi yürür yem hasat makineleri; yüksek kapasite ve en iyi silaj kalitesi sunan 860 mm genişliğindeki besleme boğazı, yüksek kesme kapasitesi ile eşit kıyma boyu sağlayan 710 mm çapındaki geniş ve ağır kesici tamburu, düşük yakıt tüketimi ve hızlı ot-mısır dönüşümünü sağlayan patentli Variflow™ sistemi gibi üstün özellikleriyle dikkat çekiyor.
 • Seri tümüyle yenilenmiş kabini ve kumanda konsoluyla da sektöründe ilklere öncülük etmeye devam ediyor. Yeni Forage Cruiser serisi kendi yürür yem hasat makineleri Standart ve Premium donanım seçenekleri ile tüm beğenileri toplamaya başladı bile.

TürkTraktör Markalı Mısır Hasat Tablaları 

 • Her geçen gün önemi artan mısır hasadında yüksek ilerleme hızı, minimum dane kaybı ve maksimum dane kalitesi için geliştirilen TürkTraktör marka mısır hasat tablaları, 5 ve 6 sıralı olmak üzere çiftçilerimizin kullanımına sunuldu.
 • Üzerinde bulunan sap parçalama düzeni, çift helezonu ve çift ana şanzımanı sayesinde üstün hasat performansı sergiliyor.
 • Mısır tablasının sağ ve sol tarafında bulunan iki adet sap ezici sayesinde biçerdöverin lastikleri zarar görmeden çalışılabiliyor.
 • 2016 yılı mısır hasat sezonu boyunca tarla denemeleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş, yüksek dayanımı ve performansı sayesinde kullanıcılardan tam not alan TürkTraktör marka mısır hasat tablaları ürün gamına eklendi.

TürkTraktör Markalı Hububat Ekim Makineleri

 • TürkTraktör hububat ekim makineleri çiftçilerin ekim alışkanlıklarını değiştirmek için geliyor.
 • Sahip olduğu çift diskli ekici düzeni ve yumuşak baskı tekerlekleri ile en ağır toprak koşulunda bile ekim yapabilirken, üzerinde buludurduğu şanzıman ve tartım kapları sayesinde yüksek hassasiyette norm ayarı sağlıyor.
 • Arka kapatıcı tırmıklar tohumun üzerini kapatıp tarla yüzeyinde iz bırakarak sulama ve yağış sonrası oluşabilecek kaymak tabakasını engellemekte ve buna bağlı olarak tohumun çimlenme oranını artıyor. Toplamda 1.785 litre tohum ve gübre deposuyla zaman kaybını ve birim zamandaki tüketilen yakıt sarfiyatını düşürerek daha verimli çalışmaya olanak sağlıyor.

İş Makinası Ürünleri

New Holland Kazıcı Yükleyiciler

 • 110 bg’lik yüksek motor gücüyle şu an pazardaki en güçlü kazıcı yükleyicilerden biri olma özelliğini taşıyan New Holland kazıcı yükleyiciler; sahip olduğu değişken debili pistonlu hidrolik pompa sistemiyle de yakıt sarfiyatında oldukça iddialı.
 • Bu sayede güçlü motorunun avantajı olan kısa çevrim sürelerini ve üretkenliğini, düşük yakıt sarfiyatıyla birleştirerek oldukça verimli bir makine ortaya çıkarıyor.
 • Tüm yükleyici ve kova hareketleri tek bir joystick üzerinden kontrol edilebiliyor. Ön kovadaki kazı pozisyonuna otomatik dönüş özelliği operatöre büyük ölçüde kolaylık ve seri çalışma imkânı sağlıyor.

New Holland Nokta Dönüşlü Mini Yükleyici 

 • New Holland’ın patentli dikey kaldırma özelliğine sahip Süper Boom tasarımı, üstün bir boşaltma yüksekliğine ve erişimine sahip. Daha geniş kabini operatörlerin konforu düşünülerek tasarlandı.
 • New Holland mini yükleyicilerin tüm modellerinde yan cam genişliği, daha ince koruma kafesi, arka kıvrımlı camı, alçak arka şase kuleleri sayesinde rakiplerine göre benzersiz bir görüş açısına sahip. İyi bir görüş açısı demek güvenilir bir iş ortamı, yüksek performans demektir.

New Holland Teleskopik Yükleyiciler

 • New Holland Teleskopik Yükleyicilerinde, kullanıcılarına hem tarım tipi hem de inşaat tipi olmak üzere 6m’den 17m’ye kadar farklı seçenekte kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına karşılık verecek bir çeşitlilik sunuyor.
 • Geniş ataşman seçeneği, makinelerin fonksiyonelliğini maksimuma çıkartmasını sağlayarak müşterilerin kullanım sahalarında iş verimliliği arttırıyor.
 • 6, 7 ve 9m lik farklı seçenekleri bulunan tarım tipi teleskopik yükleyicilerinde ters fan, hızlı ataşman değiştirici, klima, çeki demiri gibi standart ekipmanlar yapılan işi kolaylaştırmada avantaj sağlıyor. Vites değişimi ve ataşman yönetimi  joystick üzerinden sağlanarak operatörün konforuna katkı sağlanıyor.
 • New Holland teleskopik yükleyiciler kullanıcılarına maksimum performans ve güvenlik için olağanüstü denge sunuyor.

New Holland Mini Ekskavatörler  

 • Ekskavatörün mucidi Japon geleneğinden gelen New Holland Mini Ekskavatörleri, daha büyük modellerde de kullanılan gelişmiş bir hidrolik sistemle çalışıyor.
 • Makinelerde birbirine uyumlu olarak çalışan, eş zamanlı olarak farklı hareketlere olanak sağlayan, ikisi değişken hacimli pistonlu tip ve birisi dişli tip olmak üzere toplam 3 adet hidrolik pompa bulunuyor. Üçüncü pompa sistemden bağımsız olarak bıçak ve kule dönüş hareketlerini kontrol ediyor. Bu fonksiyonlar kullanılmadığı zamanlarda ise akış, kazı özelliğini güçlendirmek üzere yeniden sisteme yönlendiriliyor.
 • Bu özellik sayesinde elde edilen yüksek hidrolik güç, makinede daha büyük kova kullanımına olanak sağlıyor. Eş zamanlı hareketlerdeki serilik ile daha iyi iş çevirim zamanları elde edilebiliyor. Daha fazla üretim sağlayan bu sistem, aynı zamanda daha hassas kontrol imkânı veriyor.
 • Güçlendirilmiş kabin; devrilmeye, yuvarlanmaya veya yukarıdan gelebilecek objelere karşı operatöre azami güvenlik sağlıyor.
 • Şeffaf tavan, yükleme ve boşaltma esnasında operatörün görüş açısını önemli oranda artırırken kabini daha aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı haline getiriyor.
 • Eğimli bir yapıya sahip olan kayar kabin kapısı, dar alanlarda dahi kolayca açılabiliyor. Ergonomik kumanda kolları, operatörü yorulmadan uzun saatler boyunca işinin başında tutuyor.
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap