New Holland İzmir Tarım Fuarı’na Damgasını Vurdu

Dünyanın önde gelen traktör markalarından New Holland, 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen İzmir Tarım Fuarı’nda yeni ürünleriyle boy gösterdi.

“Yılın En İyi Bağ-Bahçe Traktörü 2015” ödülünün sahibi TTJ modeli başta olmak üzere performansı, ekonomik ve çevreci özellikleriyle dikkat çeken yeni TD4B Bahçe Serisi, çok amaçlı çalışmalara uygun T480S serisi ürünleri ve TL665 model ön yükleyicilerini fuar ziyaretçileriyle buluşturan New Holland, çiftçi dostu güçlü ve ekonomik motorlarıyla fuarın en çok ilgi gören ismi oldu.

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, Türk işçisinin emeğiyle Türkiye’de üretilen New Holland marka ürünleri şöyle değerlendirdi:

“TürkTraktör olarak üstün kalite ve performansla yerli üretime odaklanmış durumdayız. Sakarya, Erenler’de faaliyete geçen yeni fabrikamızla birlikte üretim kapasitemiz yıllık 50.000 adede ulaştı. Bu çalışmalarımızın takdirini almak da çok güzel. Türk mühendisliğiyle geliştirilip Türkiye’de üretilen New Holland TTJ modelimizle, alanında dünyanın en saygın ödülü olan ‘Yılın Traktörü 2015’ ödülüne layık görüldük. Bu ödül TürkTraktör olarak Ar-Ge’ye vermiş olduğumuz önemin ve yapmış olduğumuz yatırımın meyvesidir. Ayrıca, sahip olduğu 4 silindirli yeni motor ve Powershuttle opsiyonlarıyla bahçe segmentinde yeni bir sayfa açan yeni New Holland TD4B bahçe serisini de tüketicimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımcıların New Holland T480S serisi ürünler ve TL665 model ön yükleyicilerimize gösterdiği büyük ilgiden de çok memnunuz.”

“Yılın Traktörü” TTJ
İdeal ölçüleriyle bahçeciliğe yeni bir soluk getiren New Holland TTJ Serisi; 50 HP’den 72 HP’ye kadar 4 farklı beygir gücüne sahip modelleriyle gücü ve ekonomiyi tüketicilere bir arada sunuyor. 8 ileri 8 geri transmisyonuyla, çiftçilerin tarımsal işlerde istenilen hız aralıklarını kolayca yakalamalarını sağlayarak maksimum verim sunan TTJ Serisi, direksiyonun yanında konumlandırılan ileri-geri mekik kolu ve kademe kollarıyla da sürücülere çok daha kolay bir kontrol imkanı sunuyor. Ayrıca çiftçeker modellerde elektronik olarak kullanılabilen çiftçeker ve diferansiyel kilit sistemleri ise tek tuşla devreye alınıp devre dışı bırakılabiliyor.

Yeni TD4B Bahçe serisi: Daha güçlü, modern ve ergonomik
Bahçe tarımının lideri New Holland markasının bağ ve bağçe tarımındaki tecrübeleri en iyi şekilde harmanlayarak ortaya koyduğu daha güçlü, modern ve ergonomik yeni bahçe serisi TD4B, tüketiciye 65,72,80 ve 88 Hp güçlerine sahip 4 farklı motor seçeneği sunuyor. Ayrıca, yeni 88 HP motor gücüne sahip 4 silindirli motoru sayesinde, gelişen ve büyüyen bağ-bahçe tarımındaki tüm tarımsal işlerin üstesinden kolaylıkla geliyor.

Direksiyonun yanında konumlandırılmış ileri geri mekik kolu ile 12 ileri 12 geri transmisyonun standart olarak sunulduğu seride, ayrıca elektronik olarak kullanılabilen çift çeker ve diferansiyel kilidi sistemleri tek tuş ile devreye alınıp devre dışı bırakıllabiliyor. İleri-geri manvera kabiliyeti, opsiyonel olarak sunulan Powershuttle mekik koluyla çok daha kolay ve hızlı hale geliyor. Debriyaja basmaya son veren Powershuttle mekik kolu, özellikle sıra sonu dönüşlerde çiftçilere büyük bir kolaylık sağıyor. Servo kuyruk milinin, çiftçilerin kolay ulaşabilmesi için direksiyon altına konumlandırıldığı TD4B bahçe serisi, ergonomik olarak konumlandırılmış kumanda kollarına sahip yeni platformuyla da göz dolduruyor. 3000 kg kaldırma kapasitesine sahip güçlü hidrolik kolları ve 4 adet hidrolik güç çıkışının bağ ve bahçe tarımındaki tüm işlerin üstesinden gelebilecek şekilde tasarlandığı yeni TD4B bahçe serisi üstün performansıyla dikkat çekiyor.

Çok amaçlı çalışmalara uygun, tasarruflu New Holland T480S
Motor donanımıyla birlikte TürkTraktör fabrikalarında üretilen yeni T480S, 48 HP gücündeki üç silindirli turbo beslemeli motorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde, düşük yakıt tüketimiyle farklı kategorideki işleri kolaylıkla yapabilme konusunda iddialı. 2WD modellerde 8 ileri-2 geri ve 4WD modellerde 8 ileri-8 geri vitesli transmisyonla donatılan T480S, güçlendirilmiş transmisyon yapısıyla motor-transmisyon uyumunu maksimum seviyeye çıkarıyor. 4WD modellerde direksiyonun yanına yerleştirilen mekanik mekik kolu ile kullanım ergonomisi sunarken, sıra sonu dönüşlerde zaman kaybını minimuma indiren 4WD modeller yakıt tasarrufu sağlıyor. 2200 kg kaldırma kapasitesine sahip T480S’in 2WD modellerinde 2 adet, 4WD modellerinde ise 4 adet hidrolik güç çıkışı bulunuyor. Çok amaçlı çalışmalara uygun ölçüleri ile hayvancılık işlerinin yanı sıra yol konumunda da görev yapabilen T480S, hem 2WD, hem de 4WD modellerde sunulan dar versiyonla bahçelerde de görevini rahatlıkla yapabiliyor.

Yükleme-Boşaltma Uzmanı : TL665
Özellikle hayvancılık işletmeleri başta olmak üzere fabrikalar ve tarımsal işletmelerin faaliyetleri dikkate alınarak yıllar boyu sayısız yükleme-boşaltma işinin üstesinden gelebilecek dayanıklılıkta ve üstün tasarım özellikleriyle üretilen TL665 serisi, sağlam yapısı ve eşsiz tasarımı sayesinde çok az bakım ve tamir gereksinimi duyuyor. Ön yükleyici yüksek noktalara erişim, yüksek kaldırma kapasitesi ve açılır tip kova ataçmanı ise işlerin çok daha kolay halledilmesini sağlıyor.

TDD serisi için özel olarak tasarlanan ön yükleyiciler; powershuttle donanımlı, 4WD gölgelikli ve kabinli TD75D, TD90D, TD100D ve TD110D modellerde hizmete sunulurken; ön yükleyicili kabinli modellerde standart olarak sunulan sunroof sayesinde görüş açısı maksimum verimlilik sağlıyor.

3 fonksiyonlu modellerde; ön kapak açma, yükleme, boşaltma, indirme, kaldırma ve kova açma-kapama fonksiyonları tek bir kumanda (joystick) kolu ile hızlı ve kolaylıkla yapılabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin