New Holland İş Makineleri Tatbikat Turuna Ağrı Etkinliği İle Start Verdi

Türkiye’nin farklı illerinde düzenleyeceği İş Makineleri Tatbikat Turu kapsamında ilk etkinliği gerçekleştirdiği Ağrı’da, müşteri ve operatörleri sahada New Holland İş Makineleri ile buluştururken; uzman ekiplerin de desteğiyle tüm ürünlerin sahada test edilip deneyimlenebileceği en uygun platformu sundu.

İş Makineleri Tatbikatında kendileri için özel olarak hazırlanan parkurlarda New Holland iş makineleriyle test sürüşü yapan katılımcılar, Tarım Tipi Teleskopik Yükleyici, Nokta Dönüşlü Mini Yükleyici, Kazıcı Yükleyici ve Mini Ekskavatör olmak üzere toplam 4 ürün ile bu ürünlerin tamamlayıcıları olan geniş ataçman serisini de tüm fonksiyonlarıyla kullanma fırsatı buldular.

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir yıllardır traktör ve tarım makineleri için gerçekleştirilen ve her sene yoğun ilgi ile karşılanan saha tatbikatlarını İş Makinesi alanına da taşıdıklarını belirterek şunları söyledi:  “Türkiye’de tarım sektörünün en çok tercih edilen markası New Holland olarak hayata geçirdiğimiz bu etkinliklerde davetlilerimize, makinalarımızın özelliklerini ve farklı ataçmanlarla makinaların kabiliyet yelpazesinin nasıl değişeceğini gösteriyoruz. Tatbikat süresince sunulan yeni makineler, çiftçilerin işlerini daha kolay, daha hızlı ve daha iyi yapabilmelerini sağlayarak faaliyetlerini arttıran eşsiz araçlar. İş Makineleri Tatbikat Turu’muza start verdiğimiz Ağrı’da gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize çiftçiler ve çiftlik sahiplerinin yanı sıra inşaat sektöründen hafriyatçı, müteahhit ve belediyelerden konuklarımızı da ağırladık.  Müşterilerimiz, gün boyunca geleneksel makinelere kıyasla olağanüstü bir balyalama ve manevra kabiliyetiyle genel çiftlik faaliyetlerinin simülasyonunu gerçekleştiren mini yükleyici ve teleskopik yükleyicilerden çok etkilendiler. Saha tatbikatlarında, inşaat şirketlerince takdirle karşılanan  Kazıcı Yükleyici ve Mini Ekskavatörlerin en beğenilen özellikleri ise yüksek güç performansı ve kolay manevra yapabilme kabiliyeti oldu. Hedefimiz, farklı iş alanlarında faaliyet gösteren müşterilerimize tüm günlük faaliyetlerine uygun olarak ihtiyaçları belirleyip onlara, işlerini geliştirebilecekleri doğru ürün ve hizmetleri sunmak.  Ağrı’da start verdiğimiz ve yoğun ilgili ile karşılanan İş Makineleri Tatbikat Turu’muza Kayseri, Urfa, Antep, Adana, Konya, Ankara, Sakarya, Bursa, Lüleburgaz ve Söke illerinde gerçekleştireceğimiz etkinliklerle devam edeceğiz.”

2013 yılında kurulan New Holland İş Makineleri ağı, Türkiye’de 50’yi aşkın satış noktası ve yaygın servis ve yedek parça noktası ile New Holland standartlarına uygun en iyi ürün ve hizmetleri sunuyor. TürkTraktör, düzenlediği  ‘İş Makineleri Tatbikat Tur’u ile ürün ve uygulamalarla ilgili farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

New Holland İş Makineleri Tatbikat Turu kapsamına deneyimletilen ürünler

New Holland  Kazıcı Yükleyiciler B110B

110 bg’lik, yüksek motor gücüyle şu an pazardaki en güçlü motora sahip New Holland B110B kazıcı yükleyicileri; 4.5 litrelik turbo şarjlı motorları, endüstriyel uygulamalara yönelik motor tasarımı, üretimi ve satışı alanında lider bir üretici olan Fiat Power Train (FPT) tarafından sunuluyor. Bu üründe üstün common-rail motor teknolojisi bulunmaktadır.

Tüm modellerde standart olarak bulunan değişken debili hidrolik pompa sistemi, %10 oranında yakıt tasarrufu ve hızlı bir yatırım geri dönüşü sağlıyor. Standart olarak sunulan Powershift şanzıman, operatöre maksimum konfor sağlarken; kolay erişimli geniş kabinlere sahip modeller operatör konforunu ön planda tutuyor. Ayrıca, motor ve servis noktalarına yer seviyesinden erişimiyle operatöre bakım kolaylığı sunuyor.

New Holland Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler

New Holland’ın Nokta Dönüşlü Mini Yükleyicileri New Holland’ın patentli dikey kaldırma özelliğine sahip “Super Boom” tasarımıyla üstün bir boşaltma yüksekliği ve erişimine sahip. Segmentinde iddialı kova koparma kuvveti ve boşaltma açısıyla da mini yükleyiciler, hızlı çevrim süreleri sağlarken verimliliği de arttırıyor.

Yine segmentinin en uzun dingil mesafelerine sahip olan bu araçlar, optimize edilmiş ağırlık merkezleri ile de oldukça dengeli makineler. Çok sayıda farklı ataşman ile kullanabilme özellikleriyle New Holland mini yükleyiciler; tarım sektöründe birçok farklı uygulamada rahatlıkla kullanılabiliyor.

New Holland Tarım Tip Teleskopik Yükleyiciler

 New Holland’ın tarım, hayvancılık, elleçleme, farklı arazi işleri, büyük balyaların yüklenmesi gibi birçok farklı işte kullanılabilen teleskopik yükleyicileri olağanüstü üretkenlikte çalışıyor.

Teleskopik Yükleyici serisi 6m, 7m ve 9m bom seçenekleriyle  farklı müşterilerin farklı ihtiyaçlarına karşılık verecek çeşitliliğe sahip. LM serisi teleskopik yükleyicilerinde 4,5 litrelik, 110 bg gücünde Tier4A emisyon standartlarında çevreci common rail motorlar kullanılıyor. Ayrıca bu üründe üstün common-rail motor teknolojisi bulunmaktadır. Ters fan, hızlı ataşman değiştirici, klima, çeki demiri gibi standart ekipmanlar yapılan işi kolaylaştırmada avantaj sağlıyor. Vites değişimi ve ataşman yönetimi  joystick üzerinden sağlanarak operatörün konforuna katkı sağlanıyor.

New Holland Mini Ekskavatörler   

Ekskavatörün mucidi Japon geleneğinden gelen New Holland Mini Ekskavatörleri, daha büyük modellerde de kullanılan gelişmiş bir hidrolik sistemle çalışıyor. Makinelerde birbirine uyumlu olarak çalışan, eş zamanlı olarak farklı hareketlere olanak sağlayan, ikisi değişken hacimli pistonlu tip ve birisi dişli tip olmak üzere toplam 3 adet hidrolik pompa bulunuyor. Üçüncü pompa sistemden bağımsız olarak bıçak ve kule dönüş hareketlerini kontrol ediyor. Bu fonksiyonlar kullanılmadığı zamanlarda ise akış, kazı özelliğini güçlendirmek üzere yeniden sisteme yönlendiriliyor.

Bu özellik sayesinde elde edilen yüksek hidrolik güç, makinede daha büyük kova kullanımına olanak sağlıyor. Eş zamanlı hareketlerdeki serilik ile daha iyi iş çevirim zamanları elde edilebiliyor. Daha fazla üretim sağlayan bu sistem, aynı zamanda daha hassas kontrol imkânı veriyor.

Güçlendirilmiş kabin; devrilmeye, yuvarlanmaya veya yukarıdan gelebilecek objelere karşı operatöre azami güvenlik sağlıyor. Şeffaf tavan, yükleme ve boşaltma esnasında operatörün görüş açısını önemli oranda artırırken kabini daha aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı haline getiriyor. Eğimli bir yapıya sahip olan kayar kabin kapısı, dar alanlarda dahi kolayca açılabiliyor. Ergonomik kumanda kolları, operatörü yorulmadan uzun saatler boyunca işinin başında tutuyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap