New Holland iş makineleri Adana Tarım 2016 Fuarı’nda

New Holland, 16-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Adana TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Adana Tarım 2016 Fuarı’nda iş makinelerini sergiledi. New Holland standına gelen ziyaretçiler ürünleri yakından görmekle kalmadı; kendileri için hazırlanan özel demo alanında ürünleri kullanarak birebir test etme olanağına da sahip oldular.

“Son teknoloji New Holland iş makineleriyle sektördeki yükselişimizi sürdürüyoruz”

Adana Tarım Fuarı’nın bölgesinde sektörü bir araya  getiren en önemli fuarlardan biri olduğunu söyleyen TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; fuarda sergilenen New Holland marka iş makineleri ve çözümlerini ise şöyle değerlendirdi: “Tarım sektörünün gelişimine, sunduğu yenilikçi tarım makine ve tarımsal çözümlere katkıda bulunan New Holland; aynı başarıyı iş makine ve çözümleri  alanında da göstermeye devam ediyor. İş makineleri alanında da kısa sürede hep yükselen bir başarı grafiği yakalamayı başardık. Bu alana yaptığımız tesis yatırımlarına ek olarak,  bu yıl içinde Türkiye’nin 11 farklı ilinde New Holland ‘İş Makineleri Tatbikat Tur’u etkinlikleri düzenledik. Çiftçiler ve çiftlik sahiplerinin yanı sıra inşaat sektöründen hafriyatçı, müteahhit ve belediyelerden konuklarımızı da ağırladığımız bu etkinliklerimizde müşterilerin, ürünleri bire bir test edebilecekleri demo aktivitelerinden oldukça etkilendiklerini gördük. Bu noktadan hareketle; Adana Tarım Fuarı’nda bir ilki gerçekleştirerek iş makineleri standımızda özel bir demo alanı hazırladık. Demo alanına sahip özel standımızla ziyaretçilerden hem yoğun bir ilgi hem de çok olumlu geri dönüşler aldık. Öncü kimliğimizi farklı bir çalışmayla bir kez daha göstermiş olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

New Holland kazıcı yükleyiciler

110 bg’lik yüksek motor gücüne sahip New Holland kazıcı yükleyiciler; değişken debili pistonlu hidrolik pompa sistemiyle de yakıt sarfiyatında oldukça iddialı. Bu sayede güçlü motorunun avantajı olan kısa çevrim sürelerini ve üretkenliğini, düşük yakıt sarfiyatıyla birleştirerek oldukça verimli bir makine ortaya çıkarıyor.

Tüm yükleyici ve kova hareketleri tek bir joystick üzerinden kontrol edilebiliyor. Ön kovadaki kazı pozisyonuna otomatik dönüş özelliği operatöre büyük ölçüde kolaylık ve seri çalışma imkânı sağlıyor.

New Holland nokta dönüşlü mini yükleyici

New Holland’ın patentli dikey kaldırma özelliğine sahip Süper Boom tasarımı, üstün bir boşaltma yüksekliğine ve erişimine sahip. Operatörlerin konforu düşünülerek tasarlanan geniş kabinli New Holland mini yükleyicilerin tüm modellerinde, yan cam genişliği, daha ince koruma kafesi, arka kıvrımlı camı, alçak arka şase kuleleri geniş bir görüş açısı sunuyor.

New Holland teleskopik yükleyiciler

New Holland teleskopik yükleyicilerinde, kullanıcılarına hem tarım tipi hem de inşaat tipi olmak üzere 6m’den 17m’ye kadar farklı seçenekte kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına karşılık verecek bir çeşitlilik sunuyor. Geniş ataşman seçeneği, makinelerin fonksiyonelliğini maksimuma çıkartmasını sağlayarak müşterilerin kullanım sahalarında iş verimliliği arttırıyor.

6, 7 ve 9m lik farklı seçenekleri bulunan tarım tipi teleskopik yükleyicilerinde ters fan, hızlı ataşman değiştirici, klima, çeki demiri gibi standart ekipmanlar yapılan işi kolaylaştırmada avantaj sağlıyor. Vites değişimi ve ataşman yönetimi  joystick üzerinden sağlanarak operatörün konforuna katkı sağlanıyor.

New Holland mini ekskavatörler  

Makinelerde birbirine uyumlu olarak çalışan, eş zamanlı olarak farklı hareketlere olanak sağlayan, ikisi değişken hacimli pistonlu tip ve birisi dişli tip olmak üzere toplam 3 adet hidrolik pompa bulunuyor. Üçüncü pompa sistemden bağımsız olarak bıçak ve kule dönüş hareketlerini kontrol ediyor. Bu fonksiyonlar kullanılmadığı zamanlarda ise akış, kazı özelliğini güçlendirmek üzere yeniden sisteme yönlendiriliyor. Bu özellik sayesinde elde edilen yüksek hidrolik güç, makinede daha büyük kova kullanımına olanak sağlıyor. Eş zamanlı hareketlerdeki serilik ile daha iyi iş çevirim zamanları elde edilebiliyor. Daha fazla üretim sağlayan bu sistem, aynı zamanda daha hassas kontrol imkânı veriyor.

Güçlendirilmiş kabin; devrilmeye, yuvarlanmaya veya yukarıdan gelebilecek objelere karşı operatöre azami güvenlik sağlıyor. Şeffaf tavan, yükleme ve boşaltma esnasında operatörün görüş açısını önemli oranda artırırken kabini daha aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı haline getiriyor. Eğimli bir yapıya sahip olan kayar kabin kapısı, dar alanlarda dahi kolayca açılabiliyor. Ergonomik kumanda kolları, operatörü yorulmadan uzun saatler boyunca işinin başında tutuyor.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap