New Holland Adana Tarım Fuarı’nda Boy Gösterdi

New Holland, 18-22 Kasım 2015 tarihlerinde Adana’da bu yıl 9. kez düzenlenen Adana Tarım Fuarı’nda sergilediği traktör, iş makineleri ve öncü teknolojik tarımsal çözümleriyle gövde gösterisi yaptı.

New Holland, 9. Adana Tarım Fuarı’nda sergilediği güçlü ve teknolojik tarım makineleri ile çiftçilerin hayatını kolaylaştıran çözümleriyle yine göz doldurdu.

Fuarı ve New Holland marka tarım, iş makineleri ve çözümlerini değerlendiren TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; “Tarım sektörünün gelişimine sunduğu yenilikçi tarım makine ve tarımsal çözümlere imzasını atan New Holland; verimli ve yüksek performanslı traktör ve çiftçilerimizin hayatını her anlamda kolaylaştıran teknolojisiyle; Adana Tarım Fuarı’nda da farkını ortaya koydu. New Holland; fuar boyunca standında sergilediği ve katılımcılara tanıttığı T8 serisi traktörleri, ilaçlama makinesi, uydu destekli hassas tarım uygulamaları tarım tipi teleskopik yükleyicileriyle çiftçilerimize çalışmalarının her adımında yanlarında olduğunu bir kez daha gösterdi. Fuarda sergilediğimiz iş makineleri ürün grubunda yer alan kazıcı yükleyicilerimiz, mini yükleyicilerimiz, teleskopik yükleyicilerimiz ve mini ekskavatörlerimiz ile de hem tarım hem de inşaat sektöründe hizmet veren firmalara yenilikçi çözümler sunuyoruz. ” dedi.

Yenilenmiş Görüntüsü ve Sürekli Değişken CVT Transmisyonu ile New Holland’ın Amiral Gemisi: T8
Çiftçilerin en çok tercih ettiği traktör New Holland, CVT transmisyonuna sahip Yeni T8 Auto CommandTM serisi traktörleriyle çiftçilere konforu, ekonomiyi ve verimliliği bir arada sunuyor. Nominal olarak 280 beygirden 380 beygire kadar 4 farklı modeli bulunan T8 AC serisi, güç artışı ile birlikte 435 beygire kadar çıkabiliyor. Maksimum olarak 1850 Nm tork üretebilen verimli 8,7 litre hacminde FPT motoru, yalnızca SCR katalizör kullanarak yakaladığı Tier 4B egzoz emisyon değeriyle; gücü, ekonomiyi ve çevre dostu olmak gibi özellikleri bir traktörde birleştiriyor.

Traktörün en önemli özelliklerinden biri, sürekli değişken, sınırsız vitese sahip, kademe ve vites geçişi bulunmayan, sarsıntısız ve dayanıklı CVT transmisyonu. Bu transmisyon sistemi sayesinde debriyaj kayıpları ortadan kaldırılırken, motordan alınan güç, maksimum verimlilikle toprağa aktarılıyor. Böylece yakıttan, zamandan ve iş gücünden en yüksek oranda tasarruf sağlanıyor. Standart olarak sunulan ön aks süspansiyonu, uydu destekli otomatik dümenlemeye hazır kullanımı, konforlu sessiz kabini, led aydınlatmaları ve birçok özelliği ile Yeni T8 Auto CommandTM serisi çiftçilerin tarlalarındaki en güvenilir iş ortağı oluyor.

New Holland’ın Uydu Destekli Hassas Tarım Sistemleri ile teknoloji tarım ve çiftçinin hizmetinde
New Holland verimliliğin, konforun ve ekonominin simgesi olan Uydu Destekli hassas tarım uygulamaları ile pazarın teknoloji öncüsü olmaya ve en yeni teknolojileri çiftçilerin hayatını kolaylaştırmak adına sunmaya devam ediyor. Ürün gamında EZ-Guide 250TM, FM 750TM ve FM 1000TM modelleri ile 3 farklı sistemi bulunan New Holland böylelikle, her bütçeye göre en uygun çözümü sunuyor.

Giriş seviyesinde olan EZ-Guide 250TM sistemi düşük hassasiyette düzeltmeler gerektiren tarımsal faaliyetlerinde destek almak isteyen ve kalite beklentileri yüksek olan çiftçiler için ideal ve en ekonomik çözümdür. Harici anten takarak traktör & ekipman iş genişliği hassasiyeti arttırılarak, hata payı 15-20cm’ ye kadar düşürülür.

FM 750TM çok fonksiyonlu uydu destekli dümenleme sistemi, daha fazlasını isteyen çiftçilerin tercihi oluyor. Kullanılan uyduya göre 2,5cm ile 20cm arasında çalışabilme hassasiyetine sahip FM 750TM manuel dümenlemenin yanı sıra EZ-PilotTM veya AutopilotTM kullanarak otomatik, eller serbest dümenlemeyi destekliyor. Bu teknoloji sayesinde çiftçiler kusursuz çizilerde çalışarak maksimum verim elde edebiliyor.

En yüksek performansa sahip FM 1000TM uydu destekli dümenleme sistemi çok geniş fonkisyon aralığı ile tüm tarımsal işlemlerde çiftçinin en büyük destekçisi. Ayrıca ikinci anten girişi sayesinde ekipman kontrolü sağlanabiliyor. Aynı FM 1000TM sistemini kullanan farklı traktörler arasında anında ve kablosuz bilgi transferi gerçekleştirilebiliyor. Kullanılan uyduya göre 2,5cm ile 20cm arasında çalışabilme hassasiyetine sahip FM 1000TM Manuel dümenlemenin yanı sıra hem EZ-PilotTM hem AutopilotTM otomatik, eller serbest dümenlemeyi destekleyen bu sistem ile çiftçiler kontrolü uydulara bırakarak verimliliklerini en üst düzeye çıkartıyorlar.

New Holland SP 3000 Tarla Pülverizatörü ile Yüksek Kapasiteli Mükemmel İlaçlama
Çalışmalarında yüksek kapasite isteyen çiftçiler için geliştirilen New Holland SP 3000 ilaçlama makinesi, sahip olduğu ileri teknoloji ile üstün performans ve mükemmel ilaçlama imkanı sunuyor. 24 m. kol genişliği ve 3.000 lt. depo kapasitesine sahip New Holland SP 3000 tarla pülverizatörü, kullanım kolaylığı ve veri takibi sağlayan ARAG Bravo180 kumanda ünitesi ile donatılmıştır. Kolların otomatik açılıp kapanması, yükseklik ve denge pistonlarının ayarları, bu kumanda ünitesinin sağladığı kolaylıklardan sadece birkaçı.

Ayrıca, ilaçlama norm ayarı, ilerleme hızına bağlı olarak otomatik ayarlanırken; verileri traktör kabini içerisindeki dijital kontrol ünitesi ekranından takip etme imkanı sunuyor.

New Holland SP3000 tarla pülverizatörü 30 lt. depo kapasitesine sahip ön karıştırıcı ile homojen bir ilaç karışımı sağlıyor. Sıra sonlarında ilaçlamaya hangi sıradan devam edileceği, standart olarak sunulan köpük markörünün bıraktığı iz sayesinde sorun olmaktan çıkıyor.

New Holland Tarım Tip Teleskopik Yükleyiciler ile yükleme derdine son
New Holland, Adana Tarım Fuarı’nda sergilediği Tarım Tip Teleskopik Yükleyicilerle, çitfçilerin her adımlarında yanlarında olduğunu bir kez daha gösterdi. New Holland’ın tarım, hayvancılık, elleçleme, farklı arazi işleri, büyük balyaların yüklenmesi gibi birçok farklı işte kullanılabilen teleskopik yükleyicileri olağanüstü üretkenlikte çalışıyor.

Teleskopik Yükleyici serisi 6m, 7m ve 9m bom şeçenekleriyle farklı müşterilerin farklı ihtiyaçlarına karşılık verecek çeşitliliğe sahip. LM serisi teleskopik yükleyicilerinde 4.5 litrelik, 110 bg gücünde Tier4A emisyon standartlarında çevreci motorlar kullanılıyor. Ters fan, hızlı ataşman değiştirici, klima, çeki demiri gibi standart ekipmanlar yapılan işi kolaylaştırmada avantaj sağlıyor. Vites değişimi ve ataşman yönetimi joystick üzerinden sağlanarak operatörün konforuna katkı sağlanıyor.

“Son teknoloji New Holland marka iş makinelerini sektöre kazandırmaktan dolayı mutluyuz”
TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; fuarda sergilenen New Holland marka iş makinelerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “New Holland markalı iş makineleriyle Türkiye’deki rekabeti canlandırmaktan ve son teknolojiye sahip bu iş makinelerini sektöre kazandırarak; Türkiye’nin büyüyen inşaat sektörüne destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Tarım sektörüne ek olarak bu alandaki deneyim ve birikimimizi inşaat sektörüne taşımış olmak ise bizler için ayrı bir önem taşıyor.”

Fuarın bir diğer gözdesi; New Holland Kazıcı Yükleyicileri: B110B ve B115B
110 bg’lik, yüksek motor gücüyle şu an pazardaki en güçlü motora sahip New Holland B110B ve B115B kazıcı yükleyicileri; 4.5 litrelik turbo şarjlı motorları, endüstriyel uygulamalara yönelik motor tasarımı, üretimi ve satışı alanında lider bir üretici olan Fiat Power Train (FPT) tarafından sunuluyor.

Standart olarak bulunan değişken debili hidrolik pompa sistemi, %10 oranında yakıt tasarrufu ve hızlı bir yatırım geri dönüşü sağlıyor.

Kazıcı yükleyici modellerinde sunulan powershift şanzıman, operatöre maksimum konfor sağlarken; kolay erişimli geniş kabinlere sahip modeller operatör konforunu ön planda tutuyor. Ayrıca, motor ve servis noktalarına yer seviyesinden erişimiyle operatöre bakım kolaylığı sunuyor.

New Holland Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler: Hız ve yüksek performans sizinle
New Holland’ın Nokta Dönüşlü Mini Yükleyicileri, New Holland’ın patentli dikey kaldırma özelliğine sahip “Super Boom” tasarımıyla üstün bir boşaltma yüksekliği ve erişimine sahip. Segmentinde iddialı kova koparma kuvveti ve boşaltma açısıyla da mini yükleyiciler hızlı çevrim süreleri sağlarken; verimliliği de arttırıyor. Yine segmentinin en uzun dingil mesafelerine sahip olan bu araçlar, optimize edilmiş ağırlık merkezleri ile oldukça dengeli makineler. Çok sayıda farklı ataşman ile kullanabilme özellikleriyle New Holland mini yükleyiciler; çeşitli sektörlerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin