Monagri Tarım İlk Kez Konya’da Çiftçilerle Buluştu

Şakiroğlu Grup firmalarından Monagri Tarım, Konya Tarım Fuarı’nda ilk kez ürünlerini müşterileriyle buluşturdu.

Monagri Tarım, ilk kez katıldığı Konya Tarım Fuarı’nda ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. 300.000’den fazla ziyaretçinin geldiği fuarda Monagri standı büyük ilgi gördü. Kverneland Toprak İşleme Ürün Grup Müdürü Stein Kverneland’ın da aralarında bulunduğu 5 kişilik bir heyet fuar süresince Monagri ekibi ile birlikte Türk çiftçileriyle buluştu. Ayrıca Toro Satış Müdürü Gianni Benna ve AVR İş Geliştirme Müdürü Tom Lootens’da fuarda Monagri standında bulundu.

Monagri Tarım’ın fuarda sergilediği ürünler arasında; Kverneland RN 8+1 Çekilir Tip dönerli Pulluk, Kverneland NG-M 501 F20 Katlanır Tip 5 metre Dik Rotovatör, Kverneland Accord Optima HD 6’lı Hassas Ekim Mibzeri öne çıkan ürünler oldu. Fuarda Şeflek Tarım ve HHG Milva Tohum’a çekilir tip çift sıralı 9 tonluk AVR Patates Hasat Makinası satışı gerçekleşti. Ayrıca Musa Arat’a 5’li dönerli Kverneland pulluk satışı gerçekleşti.

2014 yılında Konya’da kurulan Monagri Tarım, arkasında 25 yılı aşkın Şakiroğlu tecrübe ve birikimi ile bölgesel olarak tarımda edinmiş olduğu başarıyı ülke geneline yansıtmayı hedefliyor. bünyesinde 4 farklı firmanın Türkiye temsilciliği bulunduran Monagri Tarım, damla sulama için, Amerikan menşeili sulama firmalarından biri olan Toro Ag Irrigation ile, Pivot sulama sistemleri için birkaç yıldır zaten Şakiroğlu olarak Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olduğu İspanyol markası RKD ile hizmet veriyor. Dünyadaki en geniş tarım ekipman portföylerinden birine sahip olan Kverneland ve Belçika’lı patates ekim ve hasat makinalarında uzmanlaşmış AVR de firmanın anlaşmış olduğu diğer markalar arasında yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin