MF 8737 Yılın Traktörü Finalisti Ödülünü Kazandı

Massey Ferguson, Bolonya’da düzenlenen EIMA Fuarı’nda güçlü MF 8737 modeliyle 2015 Yılın Traktörü Finalisti Ödülüyle onurlandırıldı.

MF 8737’nin kaliteyi yeni özelliklerle bir araya getirerek çok daha yüksek bir performans, üretkenlik ve olağanüstü yakıt tasarrufu sağladığını dile getiren Satış Mühendisliği ve Marka Geliştirme Müdürü Campbell Scott, “Traktörlerimizin Avrupa’daki öncü dergilerin uzmanlarından oluşan bu jüri tarafından aday gösterilmesi Massey Ferguson için her zaman gurur verici olmuştur. Ancak, MF 8737’nin Yılın Traktörü ödülüne aday gösterilmesi bizim için şaşırtıcı olmadı, çünkü serinin bir önceki MF 8690 modeli 2009 yılında bu ödülü kazanmıştı. Bu model, egzoz emisyonu kontrolüne yönelik, etkili ve bakım gerektirmeyen seçici katalitik indirgeme (SCR) teknolojisine sahip ilk tarım traktörüydü.” dedi.

Massey Ferguson’ un şimdiye kadar ürettiği en güçlü traktör serisi olan MF 8700 serisi ve bu serinin amiral gemisi MF 8737 modeli motor güç yönetimi sistemi (EPM) ile 400 hp güce ulaşıyor. Massey Ferguson’ un geliştirdiği SCR teknolojisi en son emisyon gerekliliklerini sağlarken bakım gerektirmeyen bir sistem olarak göze çarpıyor.

MF 8700 Serisi traktörler, kullanıcının işine, bütçesine ve iş yüküne uygun iki farklı donanım seviyesiyle – Efficient ve Exclusive – sunuluyor. ‘Exclusive’ donanım versiyonunda sunulan Multipad kumanda kolu İleri/geri shuttle , hidrolik kaldırıcı kontrolleri ve spool valf kontrolleri gibi bir çok fonksiyona sahip. Bu donanım versiyonu ayrıca standart olarak yeni Datatronik 4 terminali ve opsiyon olarak Agcommand Telemetri sisteminin Auto guide 3000 ve otomatik dümenleme sistemi seçeneklerini sunuyor.

‘Efficient’ versiyonu ise sağ konsolda yer alan ve şanzıman kontrolünü sağlayan T kolu ve Datatronik 4 terminalini içeriyor. Ayrıca Agcommand Telemetri kurulumu için gerekli olan Auto-Guide 3000 ünitesi ve otomatik dümenleme sisteminin montajına hazır olarak geliyor.

Bu serideki bütün traktörler 70mm x 52mm boyutlarındaki renkli bilgi ekranını içeren yeni gösterge paneli ile donatılmış. Önceki versiyonundan %50 daha geniş olan bu ekran 10 kat daha fazla çözünürlüğe, arttırılmış grafik kalitesine ve tüm ışık seviyelerinde okunabilirliğe sahip.

Bunları da beğenebilirsin