Mert Başer Otomotiv’den Tam Donanımlı New Holland Plazası

Ankara’daki ilk ‘Tarım Market’ konseptli plaza olarak faaliyete geçen New Holland Sincan Bayisi Mert Başer Otomotiv bu konsept doğrultusunda; traktör satışı, yedek parça ve servis hizmeti, tarım analiz laboratuvarı ve tarım seminerleri gibi hizmetler veriyor.

Traktör, biçerdöver ve iş makinesi satışı, satış sonrası ve servis hizmeti vermek üzere geliştirilen tam donanımlı New Holland Sincan Bayisi Mert Başer Otomotiv, düzenlenen açılış töreni ile kapılarını açtı. Koç Holding A.Ş. Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı, TürkTraktör Yönetim Kurulu üyesi Kudret Önen ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine; Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tune katılım gösterdi.

Koç Holding A.Ş. Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen konuşmasında; “Koç Topluluğu olarak Başer Ailesi ile ilişkimiz 1996 yılında Ford yetkili satıcılığı ile başladı. İşbirliğimiz daha sonra Ford Trucks (Kamyon), New Holland Zirai ekipmanlar ve son olarak da New Holland iş makineleriyle devam etti. Bölgesinin ve ülkesinin geleceğine, tarıma, çiftçisine, markasına ve şirketine güvenerek ve inanarak bu yatırımı yaptıkları için başta Veysel Başer olmak üzere bütün Başer Ailesine ve Mert Başer şirketi temsilcilerine şahsım, şirketim ve camiamız adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını, hem Başer Ailesine, hem de çiftçilerimize bereket ve kazanç getirmesini dilerim” dedi.

3.300 m2 açık ve 1.600 m2 kapalı olmak üzere toplam 4.800 m2 alana sahip Mert Başer Otomotiv, bünyesinde birçok hizmeti barındıran tam donanımlı yeni plazasında traktör, biçerdöver, pulluk, mibzer, goble, ilaçlama, römork, süt sağma makinesi satışının dışında iş makineleri satışı da gerçekleştiriliyor. Satış sonrası ve servis hizmetleri sunulan tam donanımlı plazada çiftçilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere; gübre, ilaç, tohum, fide, ceviz ve badem fidanı satışının yapıldığı bir ‘Tarım Market’ de bulunurken, ayrıca çiftçilere toprak analizi yapmak üzere bir analiz laboratuvarı da entegre ediliyor. Kurulması planlanan toprak analiz laboratuvarı kapsamında, üreticilerin tarlalarından getirdiği toprak numunesinin analiz edilmesi amaçlanıyor. Böylece üreticilerin hangi gübreyi veya ilacı kullanması gerektiği belirlenecek, ya da bitkideki hastalıklar tespit edilerek gerekli kürler reçete şeklinde verilebilecek.

Çiftçilerin verimini arttırmaya yönelik çalışmalar da yürütülmesini hedefleyen Mert Başer Otomotiv bu çalışmalar doğrultusunda; üretici gruplarına yönelik eğitimler düzenlemenin yanı sıra, değişen tarım, doğru makine ve ekipman kullanımı konularında seminerler düzenlemeyi planlıyor.

Bunları da beğenebilirsin