Massey Ferguson Yeni Traktör Serisini Konya’da Tanıttı

Massey Ferguson, Türkiye pazarına sunduğu yeni modelleri “85 Hp gücünde MF 4708” ve “95 Hp gücünde MF 4709”i 24-28 Mart tarihlerinde gerçekleşen Konya Tarım Fuarı’nda Türk çiftçisine tanıttı.

AGCO bünyesinde yer alan Massey Ferguson, Konya Fuarı’nda yeni MF 4700 serisini dünya ile aynı anda tanıttı. Toplamda 350 milyon doları aşan yatırımla desteklenen ve sıfırdan tasarlanan 60-130 Hp güçleri arasında yer alacak Global Seri traktörlerin iki yeni modeli çiftçilerin ihtiyaçlarına göre tasarlandı.

Global olarak farklı tarımsal ihtiyaçları karşılayacak şekilde adapte edilebilen modüler dizayn özelliği ile bu traktörler, küçük hayvan ve çiftlik işletmelerinden, uzmanlaşmış üretici ve büyük makine parkı operasyonları olan müşterilere kadar herkesin ihtiyaç duyduğu özellikleri ve teknolojiyi sağlıyor.

Yeni nesil çiftçiler için tasarlandı
Türkiye’nin Avrupa-Afrika-Ortadoğu bölgesindeki satış adetleri açısından en büyük pazar konumunda bulunduğunu söyleyen AGCO Türkiye Ülke Müdürü İbrahim Aksoy, “21. yüzyılın en ileri mühendislik ve üretim tekniklerinin kullanılmasıyla hazırlanmış özel yapım traktörler sağlam ve güvenilir olmalarının yanı sıra, kullanımı ve bakımı açısından da büyük kolaylıklar sağlıyor. 100 HP altı bu segment Türkiye pazarında toplam satışın %90’ına ulaşarak 50.000 adetten fazla satışı gerçekleştirmiştir. Mevcut ürün gamımızı genişletecek yeni Global Serimizin devreye girmesi ile bu segmentteki pozisyonumuz daha da güçlenecek” dedi.

MF 4700 serisinin kısa dönemde kendisini kanıtlayacağından emin olduklarını, bu nedenle bayileri ile birlikte özellikle ürün tanıtımlarına ve tarla gösterilerine daha fazla ağırlık vereceklerini belirten Aksoy, “MF4700 serisi Global Seri projesinin ilk modelleri. Proje aslında farklı safhalardan ve genişleyerek büyüyen bir ürün grubundan oluşuyor. 2015 yılında biz bu serinin ilk iki modeli olan MF4708 ve MF4709’u devreye almış olduk. 2016 yılı ile birlikte projenin diğer modellerini de ürün gamımıza eklemeye devam edeceğiz.”dedi.

Mevcut MF2600 serisinde de MF2630’daki kabin gibi önemli değişikliklerin olacağını belirten Aksoy, “MF5400 serisi bilindiği gibi bizim için önemli bir lokomotif; bunun yanında MF5600, MF6600 ve MF7600 serisi modellerimizi ve AGCO Fuse Teknoloji ürünlerini daha sık kullanarak özellikle profesyonel çiftçiler için teknolojik çözümler de sunuyor olacağız.”diyerek sözlerini noktaladı.

Bunları da beğenebilirsin