Massey Ferguson Global Seri Traktörlerini Tanıttı

Massey Ferguson, AGCO’nun 350 milyon doları aşan yatırımıyla desteklenen ve sıfırdan tasarlanan iki yeni modeli MF 4708 ve MF 4709’u dünya pazarı ile birlikte Türkiye’de de tanıttı.

Massey Ferguson’un yeni modelleri olan 85 Hp gücündeki MF 4708 ve 95 Hp gücündeki MF 4709, Türkiye pazarına sunuldu. Türkiye’de 2 Şubat 2015 tarihinde Massey Ferguson’un Türkiye’deki satış ve servisinden sorumlu 70 bayisinin katılımıyla Antalya’da gerçekleşen bayi toplantısında tanıtılan modeller ayrıca Mart ayında gerçekleşecek Konya Tarım Fuarı’nda da Türk çiftçisinin beğenisine sunulacak.

Yeni nesil çiftçiler için tasarlandı

Yeni modellerin tarım camiasında heyecan yarattığını söyleyen Massey Ferguson Başkan Yardımcısı ve Avrupa-Afrika-Ortadoğu Yönetimi Direktörü Richard Markwell, “Modern tarım hiç olmadığı kadar zorlu ve teknolojiye açken, bu traktörler dünya tarımı için gücün yeni bir kaynağını temsil ediyorlar. Dünya çapında çok farklı tarımsal ihtiyacı karşılayacak şekilde adapte edilebilen modüler dizayn özelliği ile bu traktörler, küçük hayvan ve çiftlik işletmelerinden, uzmanlaşmış üretici ve büyük makine parkı operasyonları olan müşterilere kadar herkesin ihtiyaç duyduğu özellikleri ve teknolojiyi sağlıyor. Bu yenilikçi modeller gerçekten Massey Ferguson’un global statüsünü ve yeni nesil çiftçiler için yeni ürün vizyonunu yansıtıyor.” dedi ve şöyle devam etti; “Bu AGCO’nun tarihindeki en büyük üretim ve yeni ürün geliştirme projesi olup, Massey Ferguson markası için olağanüstü önemli bir gelişmedir. Bu, traktör serimizde uzun yıllar devam edecek büyük genişlemenin işaretidir. Tecrübe ve dizayn anlayışında; uluslararası pazarlarda, traktör üretiminde ve satışında rakipsizleştik”.

Yeni modellere de büyümeye de devam

Türkiye’nin, Avrupa-Afrika-Ortadoğu bölgesindeki satış adetleri açısından en büyük pazar olduğunu dile getiren AGCO Türkiye Ülke Müdürü İbrahim Aksoy, “Sağlam ve güvenilir, kullanımı ve bakımı kolay Global Seri traktörler baştan aşağı 21. yüzyılın en ileri mühendislik, üretim, araç ve tekniklerinin kullanılmasıyla hazırlanmış özel yapım traktörlerdir. 2013 yılında 100 Hp gücündeki küçük traktörlerin toplam satışı Türkiye pazarının %90 kadarını temsil ederek 50.000’den fazla bir adette gerçekleşmiştir” dedi. Mevcut ürün gamımızı genişletecek yeni Global Serimizin devreye girmesi ile bu segmentteki pozisyonumuz daha da güçlenecek‘’ diye konuştu.

Massey Ferguson Global Seri traktör modellerinin, Beauvais, Fransa Mühendislik Merkezi’nde tasarlanıp, Manisa da dahil olmak üzere dünyaya yayılmış fabrikalarda aynı anda üretileceğini ifade eden İbrahim Aksoy, “2014’ün Ekim ayında şirketin Türkiye operasyonları için Gebze’de 9 milyon dolarlık yeni merkezimizin yapımına başladık. 27,700m2‘lik bu tesis, eğitim merkezi, Ortadoğu ve Kuzey Batı Afrika yedek parça operasyonları için depo olarak da kullanılacak ve bu yıl içinde açılacaktır.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin