Massey Ferguson, Ascendum Güvencesi ile Balıkesir’de

AGCO Tarım Makineleri ile ortaklığa giden ASCENDUM Makina, Balıkesir ve çevresinde Massey Ferguson’un satış ve satış sonrası hizmetlerini kendi güvencesi altına aldı.

ASCENDUM Makina, iş makinalarındaki deneyimini tarım sektörüne de yansıttı. AGCO Tarım Makineleri ile ortaklığa giden ASCENDUM Makina, Balıkesir ve çevresinde Massey Ferguson’un satış ve satış sonrası hizmetlerini kendi güvencesi altına aldı.

Massey Ferguson’un Balıkesir bölgesi için satış ve satış sonrası hizmetlerini devralan ASCENDUM Makina, iş makinaları sektöründen sonra tarım sektöründe de gücünü hissettirmeye başladı. Ege Bölgesi’nde tarımın kalbi olarak nitelendirilen Balıkesir ve ilçelerinde yoğun faaliyet gösteren Massey Ferguson, tecrübeli ve profesyonel ekibiyle müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya özen gösteriyordu. ASCENDUM Makina ve AGCO Tarım Makineleri ortaklığı ile artık ASCENDUM Makina’nın satış ve satış sonrası hizmetler alanındaki gücünden beslenen Massey Ferguson, bu anlaşmanın sonucu olarak müşterilerine sunduğu hizmet kalitesinde çıtayı daha da yükselti.

Balıkesir’in tarım sektörü açısından kilit bir bölge olduğuna dikkat çeken ASCENDUM Makina Tarım Makinaları Müdürü Oktay Akbaba, AGCO Tarım Makineleri ile ortaklıklarının nasıl başladığını, “AGCO Tarım Makineleri firması özellikle traktör sektöründe çalışmamış bir firmayla birlikte olmak istedi. Haliyle bu firma da biz olduk. Zira şu ana kadar iş makinaları, otomotiv ve ticari araçlar sektörlerinde faaliyet gösteren ASCENDUM Makina olarak biz de tarım sektöründe çalışma yapmak istiyorduk. Böylece Massey Ferguson markası ve AGCO Tarım Makineleri firmasıyla yollarımız buluştu” sözleriyle özetliyor.

ASCENDUM Makina’nın tarım sektörünün dışından gelmesinin getirdiği yenilik ve sektöre duyulan heyecanla Balıkesir ve ilçelerini kapsayan “bölgeye” taze kan getirdiklerini söyleyen Akbaba, eski alışkanlıkları değiştirme yolunda hareket etmeyi planladıklarını ifade ediyor. Akbaba, bunun ilk işareti olarak merkez ofis olan Balıkesir binasını; satış, yedek parça ve servis olarak faaliyete geçirdiklerini sözlerine ekliyor.

Balıkesir’in birçok bölgesinde bulunan servis ve bayilerle sözleşme yapan ASCENDUM Makina, Massey Ferguson’un satış sonrası hizmetini bizzat veriyor. Sözleşme yapılan servis ve bayiler, ‘daha ciddi ve daha iyi hizmet’ anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Akbaba, “Massey Ferguson olarak Balıkesir’e yaptığımız yatırımda 3S mantığını güttük. Bunlar; satış, customer support (yedek parça) ve servis noktalarından oluşuyor” diyor. Üç departmanın aynı binada buluşmasının daha önce Balıkesir’de yaşanmamış olması ise traktör sektörü açısından farklılık yaratıyor.

Massey Ferguson’un ağırlığını sektörde hissettirmeyi amaçlayan ASCENDUM Makina, tarım sektörünün efsane isminin dönüşünü hizmet kalitesiyle bölgeye kanıtlıyor. Balıkesir ve çevresinde daha çok bahçe traktörü de denilen küçük beygirli traktörlerin satıldığını söyleyen Akbaba, bölgede her müşteriye ulaşmayı hedeflediklerine dikkat çekerek, “Profesyonel tarımın yapıldığı Bandırma, Biga ve Gönen çevresi için de genelde ithal; İtalyan ve Fransız menşeili ürünler satılıyor. Burada ayrım yapmadan herkese eşit mesafede ve yükümlülükle hizmet vererek farklılık ve farkındalığımızı hissettiriyoruz” diyor.

Bunları da beğenebilirsin