Lely, Hasat ekipmanları iş birimini Agco Corporatıon’a satmayı planlıyor

Pazardaki ihtiyaçlar değişimi gerekli kılıyor

Lely bugüne kadar, Süt Hayvancılığı ve Hasat Ekipmanları iş birimleri ile tamamen farklı iki ürün kategorisine ve pazara odaklanıyordu. Farklı ürün gruplarının giderek genişleyen gereksinimlerini karşılaması gerekliliği karşısında ve piyasada başarılı bir şekilde faaliyet göstermeye devam edebilmek amacıyla stratejik olarak yön değiştirme kararı alan şirket, süt hayvancılığında robotların kullanımı ve diğer yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine odaklanmayı seçiyor.

Alexander van der Lely konu hakkında yaptığı açıklamada: “Lely bundan sonra tamamen süt hayvancılığı için robot, sensör ve veri sistemleri geliştirme alanındaki yenilikçi rolü üzerine odaklanacak. Son 15 yılda, bu ürün grupları Lely için geleceğe yönelik büyük fırsatlar sunan başarılı bir faaliyet alanına dönüştü. Yenilikçi süt sağım robotumuzun yanı sıra, öncelikli olarak robotların yardımıyla otomasyona dayalı başka ürünler de geliştiriyoruz.” dedi. Söz konusu süt hayvancılığı ürünlerinin üretimi, şirketin Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ve ABD’de yer alan tesislerinde yapılmaya devam edecek.

AGCO Corporation CEO’su Martin Richenhagen ise konuyla ilgili olarak, “Lely’nin Hasat Ekipmanları alanındaki önde gelen uzmanlığının şirketimizle entegrasyonu, bayilerimiz ve dünya çapındaki müşterilerimizle olan ilişkilerimizi daha da güçlendirecektir” yorumunda bulundu.

Çalışanlarına karşı dürüst ve saygılı olmak konusuna büyük önem veren şirket, söz konusu süreç boyunca mümkün olduğunca az çalışanının olumsuz etkilenmesi için gerekli adımları atıyor. Türkiye’de halihazırda süt hayvancılığı alanına odaklanmakta olan Lely’nin ülkemizdeki faaliyetleri bu stratejik karardan önemli ölçüde etkilenmeyecek.

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap