Küresel Turşuluk Hıyar Pazarı Konuşuldu

Çevreden ödün vermeden yerel verimliliği artırmak ve global ticareti hızlandırmak için turşuluk hıyar üretiminde sürdürülebilir gelişim sağlamak gerekiyor. Bu konuya nasıl yaklaşmak gerektiğini ve hangi zorluk ve fırsatların doğabileceğini tartışmak üzere 27-29 Ocak tarihleri arasında 50’den fazla ülkeden uzmanlar, turşuluk hıyar üreticileri ve şirket temsilcileri Hollanda’nın Nunhem kentindeki 1. Küresel Turşu Zirvesi’nde buluştu.

İki buçuk günlük Turşu Zirvesi, Bayer CropScience Sebze Tohumları tarafından, entegre zararlı ot ve zararlı organizma denetimi gibi tarımsal sorunlardan değer zinciri gereklilikleri programları ile ürün zinciri ve ürün kalite destekleyicilerindeki işbirliği seçeneklerine uzanan konular üzerinde yeni bakış açılarını teşvik etmek amacıyla düzenlendi. Konuşmacılar küresel turşuluk hıyar pazarındaki zorluklarla ilgili farklı düşünce biçimleri ve yaklaşımları paylaşmak amacıyla bireysel deneyim ve perspektiflerini sundu.

Zey-Tur- San Yönetim Kurulu Başkanı, Turgay Tüfekçioğlu, “Küresel Turşu Zirvesi, sektördeki diğer firmalarla tanışarak, üretim süreçlerindeki yeni yaklaşımları ve pazardaki son gelişmeler ile satış trendlerini paylaşmamızı sağladı. Buluşma, doğru yöntemlerle hareket etmemiz için yeni fikirler geliştirmemiz konusunda son derece yardımcı oldu. Bayer ile yeni yetiştirme teknikleri geliştirmek konusunda son derece heyecanlıyız” dedi.

Bayer CropScience Sebze Tohumları aktif olarak bu konuya ilgi çekmek için ortak bir yaklaşımı benimsemek istiyor. Şirketin Küresel Pazarlama ve Satış Başkanı John Willems “Yenilikler ve yeni teknolojiler turşuluk hıyar üreticiliğini geliştirmede büyük bir rol oynayabilir” dedi ve şunları söyledi:
“Biz müşterilerimizin ekonomik zorluklarla daha iyi mücadele edebilmeleri için kimyasal ve biyolojik ürün korumanın yanı sıra tohum ve nitelikler alanındaki uzmanlığımızı ve yenilikçi ürün portfolyomuzu sunuyoruz. Turşuluk hıyar üretimi ve tüketimini arttırmak için yeni yollar bulmak amacıyla dünya genelindeki üreticiler ve değer zinciri ortaklarıyla işbirliği yapmak ve güçlü ortaklıklar kurmak istiyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin